B-96-CGK "Albinutza"[CastigatorCampionat-Cea Mai Tiganita Masina Editia 2010/2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by cos_min_i View Post
    pentru cine mai are nelamuriri in legatura cu asta
    Le-ai facut in Titan, pe langa parc, in spate la benzinarie?

    Comment


    • Originally posted by B-53-SDP View Post
      Sincer nu cred ca o sa cantareasca chiar 20 kg.

      Eu spun ca mai mult de 10-12 kg cu tot cu anvelope nu cred sa aibe.
      10-12 kg ) , creeza invidie si printre oz si ats (cele usoare)
      cu tot cu gume pe la un 16 kg ajung

      Comment


      • Originally posted by cos_min_i View Post
        nu sunt facute momentan , mai am nevoie de 3 bucati de tabla ...le voi face in aceasta iarna , pana atunci voi umbla cu gume de iarna ,sau nu voi umbla deloc

        Jantele vor fi facute din 2 seturi de jante stock ( 2 interioare si 1 inel central)

        Aceasta va fi culoare sau culoarea amsinii perlata ..inca sunt in dubii ..oricum acesta va fi ultimul pas
        ma gandesc ca vrei sa imiti culoarea galben sirius disponibila in paleta de culori la RS ?
        sau nu la asta te gandeai ?
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • Arata interesant masina asa ...clar culoarea trebuie schimbata dar nu cred ca se potriveste aceea din poza
          In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
          sigpic

          Comment


          • va fi super culoarea, zic eu

            Comment


            • Hai ca sar si eu p-acia!
              Janta tabla Logan + guma (iarna) 185/65 R15 = 16.46 kg. Greutatea oricum variaza in functie de marca si tipul gumei, chiar in cadrul aceleiasi dimensiuni!
              In rest, o sa arate crima masina pe table late! Baga mare Cosminee!
              sigpic
              ^Logan turbat (WIP)^

              Comment


              • @lau911 -cele din poza sunt ale lui DVL
                @B-53-SDP - nu cred ca nici atat nu au cum sa cantareasca ... cele din poze erau echipate cu toyo si erau 8,5j , iar la mine cele pe fata vor fi 8j si echiparea voi vedea ce voi alege ( greutatea va fi mai mica de 16 kg ) ,dar va fi un + la aderenta pe plecare,in curbe si nu cred ca vor avea de suferit rulmentii
                @Cristi_Xp - nu ..vroiam sa fie 2 culori ,dar m-am schimbat si va ramane jante neagra sau alba si lacuita cu lac perla ..cand vor fi gata ma voi decide si la culoarea finala
                @sgm - da ,acolo vor fi facute

                Comment


                • Nici eu nu cred ca au de suferit rulmentii iar la plecarea de pe loc clar vei avea un avantaj pentru ca vor rupe mult mai greu aderenta si pe curbe sigur vei avea si mai multa stabilitate.
                  sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                  Comment


                  • foarte tare ideea cu aceste jante sunt curios cum o sa arate rezultatul final,uite ceva poze mai jos poate iti place te inspira si faci asa ceva si la ale tale,bafta in continuare....
                    Attached Files

                    Comment


                    • Daca o sa pui cauciucuri mai inguste decat janta, cum sunt cele din pozele postate de tine, o sa ai o mare surpriza. Cauciucul o sa se toceasca neuniform, iar suprafata reala de contact cu asfaltul va fi foarte mica.

                      In afara de look nu o sa fie nici un beneficiu, ba din contra. Iti spun din experienta.

                      Comment


                      • m-am interesat si eu despre acest aspect ... si voi micsora putin J cel putin pe fata ... 8 pentru ca merg 195/50 si pe spate voi pune 205 /50 pe 8,5

                        Comment


                        • La iarna vrei 195/50 ?
                          9! 9! 9!
                          sigpic

                          Comment


                          • bre cosmine, dar puntea fata nu tre sa fie mai lata ca spatele? trapez cu baza mare pe puntea fata? tu pui mai lat pe spate? si talon si guma? intreb si eu nu dau cu paru
                            sigpicMy ride

                            Comment


                            • Intre 205 si 195 pe 50 este diferenta de 1% ..voi vedea..inca nu am 3 jante de tabla .. toate modificarile vor fi dupa ce se termina iarna... pana atunci de cand va da primul fulg de zapada , albinutza va sta cu prelata pusa

                              Acolo putin nu cred ca va conta Deluxe

                              Comment


                              • Doua mici albinutze...
                                Varianta 1 este albinutza in trepte superioare
                                Varianta 2 este albinutza in trepte inferioare ))
                                Attached Files
                                My turbo lag, give your MPI, a chance

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google