B-96-CGK "Albinutza"[CastigatorCampionat-Cea Mai Tiganita Masina Editia 2010/2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai or mai exista jante din astea prin Romania? Nu or fi unicat...

    Comment


    • Ioane nu stiu ce ai dar mereu ai ceva de comentat la adresa cuiva care a achizitionat cate ceva pentru masina . Cred ca se vede INVIDIA si rautatea .

      Pana la urma conteaza sa ii placa lui , daca vrea poate sa le faca cate o culoare pe fiecare numai lui sa ii placa .
      sigpic

      Comment


      • YFL & felix - niciunul nu cred ca ati inteles intrebarea lui Ion.
        Nu cred ca ar strica mai mult bun simt, in general, pe forumul asta.
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • Bine ai venit cosmine !
          am folosit Vt-ul lui alex si am mai facut niste combinati de culori la repezeala
          eu sant adeptul jantelor albe sau rosi
          Attached Files
          sigpic
          Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
          http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

          Comment


          • Si albastru sau rosu ar da bine...
            Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

            Comment


            • @ION_R5 - jantele nu se mai fabrica din cate stiu eu ... iar in logan club in acest moment sunt doar 3-4 seturi (15")

              Dintre toate culorile raman la disputa ALB si Verde Aprins - iarna este lunga si am timp sa ma ocup de ele .. in acest moment caut anvelope de vara, 2 cel putin..

              Comment


              • @ cos_min_i

                Jantele ATS DTC 15" inca se fabrica doar la comanda, dar nu se mai elibereaza certificate de conformitate/utilizare (ABE) pentru utilizarea lor pe drumurile publice - fiind destinate strict aplicatiilor motorsport. (utilizarea lor, in toate situatiile se face pe propria raspundere - producatorul nu isi asuma nici o raspundere pentru utilizarea lor)



                DTC Tourenwagen-Racing
                Motorsporträder von ATS sind individuell gefertigte Unikate - hergestellt nach strengsten Qualitätsvorgaben. Aufgrund der aufwändigen Einzelteilfertigung muss mit einer Lieferzeit von 6 bis 12 Wochen gerechnet werden. Die Mindestbestellmenge pro Anwendung beträgt 8 Stück. LIVRAREA COMENZILOR DUREAZA 6 - 12 SAPTAMANI. CANTITATEA MINIM COMANDATA = 8 BUCATI

                Alle Räder aus dem Motorsportprogramm sind ausschließlich für den Einsatz im Motorsport bestimmt, die Benutzung erfolgt unter Ausschluss jedweder Haftung. <utilizarea lor, ESTE EXCLUSIVA PENTRU MOTORSPORT se face pe propria raspundere - producatorul nu isi asuma nici o raspundere pentru utilizarea lor>
                Last edited by ion_R5; 28 October 2011, 12:09.

                Comment


                • neinteresant ce zice producatorul ..eu imi doream de foarte mult timp aceste jante , le am si asta este sufiecient pentru mine

                  Comment


                  • Tocmai, e foarte interesant, pentru ca pot sa existe si alti doritori de ATS DTC - care le pot comanda bine-mersi la producator (minim 8 bucati)

                    Altfel... se vor vinde jantele astea, de la unul la altul pe forum... ca niste "relicve" de nemaigasit. Asta ca sa nu mai spun, ca le cumperi noi.
                    Last edited by ion_R5; 28 October 2011, 12:55.

                    Comment


                    • si care e faza ca le cumperi noi ?

                      Comment


                      • Domnu' CataFoF - vorbeam in general, nu trebuie sa o iei personal.

                        In general, orice lucru e preferabil sa il iei de nou - mai ales daca iti permiti. Vorbind strict despre jante (dar tot in general - nu de ale tale) asa poti stii sigur ca nu le-a cotopenit nimeni prin hartoape sau borduri. (decat o janta aliaj stramba, descentrata - mai bine una de tabla impecabila) Si repet, nu ma refer la jantele tale. Comentariul meu s-a referit la posibilitatea achizitionarii jantelor ATS DTC.

                        Comment


                        • Unchiule, nu am nimic cu tine , nu ne-am cunoscut dar sincer nu vad rostul afirmatiilor tale ... macar te-ai interesat sa vezi cat costa 1 bucata ATS DTC pe 15" ca sa afirmi ca sunt alti doritori pentru achizitionarea a minim 8 bucati ..

                          Comment


                          • Tinere, probabil ca nimeni nu va cumpara 8 bucati, dar cred ca se pot cupla 2 oameni, ca sa comande 8 bucati. Eu stiu un tip de aici de pe forum care cauta pe altcineva pentru a lansa o comanda.

                            Pretul per bucata este 142 euro. La lansarea comenzii trebuie specificata culoarea, numarul de gauri si diametrul pe care se inscriu si diametrul gaurii de centrare - si numarul de jante comandate (minim 8)



                            Strict info - sper ca nu ti-am poluat threadul.

                            Comment


                            • Originally posted by ion_R5 View Post
                              Domnu' CataFoF - vorbeam in general, nu trebuie sa o iei personal.

                              In general, orice lucru e preferabil sa il iei de nou - mai ales daca iti permiti. Vorbind strict despre jante (dar tot in general - nu de ale tale) asa poti stii sigur ca nu le-a cotopenit nimeni prin hartoape sau borduri. (decat o janta aliaj stramba, descentrata - mai bine una de tabla impecabila) Si repet, nu ma refer la jantele tale. Comentariul meu s-a referit la posibilitatea achizitionarii jantelor ATS DTC.
                              si in general , daca vrei sa achizitionezi jante sh ai mai multe posibilitati sa testezi daca au fost sau sunt strambe.
                              normal , cel mai bine este sa ei nou , dar nu toata lumea are bani de nou , asa ca te orientezi spre sh , asta daca sti de unde sa alegi .
                              eu pana acuma nu am avut deloc jante noi , (doar cele de tabla cand a venit masina) toate au fost sh si nu am avut probleme cu ele.

                              mai pun o intrebare , sa cumpar jante noi la 12 mil din targ , sau sa cumpar ceva sh dar de calitate ?

                              Comment


                              • ATS-uri la 12 milioane - asta zic si eu afacere.

                                Mai era cineva pe aici care le vindea la 17 milioane.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google