Loganel Stance[ Castigator Campionate - Cele Mai Tari Jante si Level 1 Editia 2012]

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bine nenea Cristi,o sa iasa stylish!!!
    sigpic
    "BRABUS" STYLE

    Comment


    • Originally posted by alexutzu View Post
      cristi o rugaminte la tine..ce distanta ai de la prag pana la sol in pozele de mai sus?mai mult de 10 cm?
      am masurat cu ajutorul "pachetelului" si am concluzionat ca pe fata este 5 cm iar pe spate 7.5 cm.
      am facut astazi o tura de oras si o cale ferata si a fost ok pana la limitatoare dar inca nu imi fac griji pentru ca sunt din cauciuc

      dovada

      scz am gresit cu prima poza
      Attached Files
      Last edited by cristi_timidu; 14 April 2012, 20:45.

      Comment


      • cristi ,imi place mult ,mult de tot ....dar nu stiu cum te descurci cu limitatoarele de viteza ....ca si eu am coborat-o tot cam atat ,acum 3 saptamani si eram melc prin oras ...

        oricum frumusetea mai cere si sacrificii


        Multe salutari de la craiova ,si iti tin pumnii
        Last edited by alin_ti_1031; 18 April 2012, 14:58. Reason: Automerged Doublepost
        sigpic
        http://www.loganclub.ro/forum/dj_xx_ain-t1219p4.html
        http://mik-anonym.blogspot.com

        Comment


        • Cum se comporta la viteza mare? Sta lipita de asfalt? In ce culoare vei vopsi masina?
          Last edited by Raoulemilian; 18 April 2012, 19:33.

          Comment


          • alin_ti_1031: de obicei pot sa imi fac trasee prin oras fara a da de ele numai de unul nu pot sa scap si ma bucur ca sunt facute din cauciuc (cel putin pe deasupra).
            sti cum e, baba sufera la frumusete

            Raoulemilian: din acest punct de vedere se simte si la viteze mai mici cu atat mai bine la viteza mai mare dar nu asta am urmarit eu ci sa cobor cat mai jos
            masina v-a fi vopsita in aceeasi culoare pe care o are in prezent, nu am gasit altele care sa ma impresioneze cat sa schimb.
            pana l-a vopsit mai este pentru ca stau dupa un vopsitor care chiar se pricepe.

            Comment


            • ai incercat ceva cu grila de sus ? ca jos din ce vad o sa iasa maxim ! ( gen fabia din ghetto , o stii sigur ) felicitari si din partea mea si sa te ajute Dumnezeu sa-ti indeplinesti ce doresti tu !
              " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

              Comment


              • tudore, ai ghicit, acea masina a fost si sursa mea de inspiratie(pentru bara fata) pentru ca fabia stock nu este o masina prea frumoasa si totusi ei au reusit o masina care face furori plus ca in opinia mea acele linii drepte se potrivesc cu linia masini care nu este tocmai rotunjoara.
                din pacate nu prea am mai avut timpul necesar sa ma ocup de ea si prefer sa ma misc incet pentru a face un lucru frumos.
                o sa ma ocup si de grila dar asta ultima data, ma bucur ca ma facut rost(moca) de o bara lovita pentru a fura grila
                multumesc pentru urare si tie la fel

                Comment


                • Super

                  Masina arata demential ... imi place maxim . In sfarsit , ma bucur ca ai renuntat la acel kit "sofisticat" . Fiecare cu gusturile lui dar eu unul nu sunt adeptul acelor kit-uri sofisticate ... arata mult mai bine asa cum este acum ! Felicitari si bafta in continuare !

                  Comment


                  • Este dementiala! Abai asterpt sa o vad gata vopsita. Iar cu jantele ai facut o alegere excelenta
                    sigpic
                    Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                    Comment


                    • Ceva noutati mister ? Niste poze sa ne incanti retina ?

                      Comment


                      • din pacate nu prea am avut mult timp si pentru masina dar am mai facut cate ceva.
                        bara spate este 80% gata mai trebuie doar sa fie data cu chit fin dar las asta pe mana unui profesionist pentru ca nu prea am experienta pe partea asta.
                        bara fata am inceput sa o chituiesc dar am ramas fara chit, a urmat si vremea proasta dar vreau ca maine sa o termin. la bara fata am scos la iveala gaura pentru remorcare pe care ulterior o astupasem.
                        nu prea am vrut eu sa am gaura aia in bara dar din cauza ca am reusit sa sparg baia de ulei am zis ca este mai bine sa o las.

                        cateva poze
                        Attached Files

                        Comment


                        • mai bine renunti si la carligul de remorcare de pe fata ... o sa fie ca nuca'n perete acolo !
                          Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                          Comment


                          • o sa fie dar la mine este posibilitatea sa am nevoie de ea

                            Comment


                            • sper sa iti iasa cum iti doresti,bafta la lucrare,iar in legatura cu carligul eu zic sa il lasi,ca poate vreo data o sa ai nevoie.

                              Comment


                              • in cazuri extreme se poate da si bara jos ...
                                Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google