ReCeNe.ul Meu!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by savoiu_rf 82
    stau foarte linistit!
    nicu trebuie felicitat !
    Nu e mare lucru, multumesc oricum!

    Sent from my HTC Wildfire using Forum Runner

    Originally posted by cosmindan
    Cum dai tu cu insonorizant peste ulei si vaselina??? Oare crezi ca se si lipeste?
    Este ca si cum ai da masina cu silicon si dupa ai vrea sa o vopsesti.
    Curata mizeria aia de ulei combinat cu vaselina, degreseaza si dupa aplica insonorizant, dar te sfatuiesc sa o faci la primavara sau la vara ca la ce umezeaza este afara ai slabe sanse sa se usuce prea rapid.
    Pe vremea Daciei 1310 se mai punea panza de sac peste acel antifon pentru o mai buna fixare pe tabla, si nu se mai lipea nici mocheta de antifon.Ideea este ca antifonul duhneste destul de tare si o sa dureze ceva pana se usuca total.
    Eu cred ca ai avut un exces de zel si ai trecut voios la treaba.
    Sfat sau ce crezi tu ca este dar asta stiu eu ca se face.

    Uleiul acela (ATENTIE - ulei nou nu ars de motor) il pui pe aragaz intr-o cratita la incalzit si in el topesti vaselina si amesteci, iar dupa aceea cu o pompita il arunci pe la pasajele rotilor, pe pragurui etc dar sa fie elemente exterioare si vaselina din compozitie se va intarii si va mentine mai mult timp acea combinatie uleioasa pe elementele stropite.
    Sper ca ai inteles mesajul si scapa de sabia aia care sta intre schimbator si frana de mana.
    Nebunici, sa.ti spun ce am de gand: la primavara, asa cum ma sfatuiesti si tu o sa degresez podeaua, pasajele, praguri, etc le voi umple cu amestec de vaselina si ulei (am folosit ulei "nears"), dupa care voi da cu: insonorizant si binenteles pasla care am pus.o si acum. Si aia nu e sabie, pierdusem foarfeca si cutterul cu care am taiat pasla (le.am pus pe masina, chiar le.am plimbat 1km-2) si pe ala l.am gasit mai repede)
    Numai bine tuturor!

    Sent from my HTC Wildfire using Forum Runner
    Last edited by nicu_rcn; 27 November 2012, 23:16. Reason: Automerged Doublepost
    sigpic

    Comment


    • Noi sa fim sanatosi nicule modificari se pot face multe!
      SRF TARGOVISTE

      Comment


      • Asta asa este, oricum cred ca anul asta cam asta a fost...
        sigpic

        Comment


        • DA nicule la anul urmeaza si a mea pe dedesubt suflata cu pistolul cu ulei ars ca am dato pe dedesubt cu vaselina tot podul pedalier !
          SRF TARGOVISTE

          Comment


          • la mine sper sa urmeze insonorizant pe interior, iar pe exterior...nu stiu, ce ma sfatuiti?
            sigpic

            Comment


            • insonorizant suflat cu pistolul din ala max cutiea este neagra!
              SRF TARGOVISTE

              Comment


              • cred ca asa o sa fac!
                sigpic

                Comment


                • niste poze mai noi cu masina????
                  MY CLA

                  Comment


                  • nu am insa o sa pun dupa sarbatori!
                    sigpic

                    Comment


                    • asteptam poze nicule!
                      SRF TARGOVISTE

                      Comment


                      • n.am avut timp, dar poate maine o rezolv
                        sigpic

                        Comment


                        • Hai cu pozele nicule!
                          SRF TARGOVISTE

                          Comment


                          • la ce e afara trebuie intai spalata cu nu mai e alba, e gri
                            sigpic

                            Comment


                            • din nefericire am ramas data talon, motivul, luminile so cauciucuri necorespunzatoare (195...), motivul scris in procesul verbal doar cauciucurile + 4 puncte amenda. intrebarea mea rate, daca talonul a fost retinut doar pentru amvelope le vor verifica doar pe ele? ca nu e prea bun timpul de schimbat farurile.
                              una peste altar imi poate spune cineva ce trebuie sa fac?
                              sigpic

                              Comment


                              • Urat incident. Daca te iei dupa lege e ilegal sa modifici lumini, dimensiuni roti etc. Teoretic trebuie sa iti pui jentile stoc si sa te duci la sticleti sa iei talonu inapoi, sau la rar, Nu ma pricep la astea..). Pe viitor ar fi bine sa incerci sa le zici ca nu ai talonu la tine. Angel eyes-urile alea te dau de gol, asta e naspa. Si eu imi voi pune dastea si am sa ma gandesc sa fac un comutator separat prin care sa aprind numai inelele de angel eyes ("pozitia lor"), dar lupele sa functioneze. Nu stiu daca se poate, iar daca se poate asa voi face si asa te sfatuiesc si pe tine.
                                Last edited by andrei_mircea; 27 January 2013, 17:10.
                                My turbo lag, give your MPI, a chance

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google