ReCeNe.ul Meu!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by nicu_rcn View Post
    de cateva zile am observat, incinta sub.ului nu are gura de evacuare a aerului, de ce?
    ps: sa nu radeti de mine, dar nu ma prea pricep

    Se numeste incinta "sealed", adica inchisa.

    Cealalta, care are gura de evacuare a aerului se numeste "bass-reflex". "Gura" aia se calculeaza ca si dimensiuni si pozitionare, nu se pune asa, oriunde.

    Incintele, dupa cum stii, se calculeaza in functie de caracteristicile difuzorului.
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

    Comment


    • multumesc mult de informatie, ai pm, te astept cu o sugestie...
      sigpic

      Comment


      • Nicule eu am dat jos cam toate briz brizurile de pe masina ca sa nu raman fara talon proiectoare ploape etc am mai lasat pe luneta spate un parasolar pe interior sper sa nu am probleme daca am il dau jos si il arunc!
        SRF TARGOVISTE

        Comment


        • mai bine ca ai scapat de ele, e mai frumoasa "clean"
          si daca tot s.a pus praful pe aici, am revenit si eu cu alte scaune (de pe un ph2), si daca tot le.am scos pe cele vechi m.am gandit sa dau afara si mocheta si sa "scald" podeaua in vaselina si ulei, + "invelit" cu pasla, dar mai bine las pozele sa vorbeasca:
          Attached Files
          sigpic

          Comment


          • Sincer mai bine o dadeai cu insonorizant si apoi puneai pasla .
            Banuiesc ca ai vrut sa ii oferi o protectie anti- coroziva podelei, dar si acel insonorizant are proprietati anti-corozive, si nici nu costa mult :3kg -25 ron.
            sigpic

            Comment


            • Ai dreptate, era mai bun insonorizantul, insa a fost ceva de moment, mi.am zis ca daca tot am scos scaunele sa scot si mocheta, poate la anu ii voi da cu insonorizant...

              Sent from my HTC Wildfire using Forum Runner
              sigpic

              Comment


              • Frumoasa lucrare nicule si de calitate protectie anticoroziva !cred ca la primavara am sa-i fac si eu.
                SRF TARGOVISTE

                Comment


                • e buna, dar parca tot as mai desface mocheta odata pentru a ii da cu insonorizant...
                  sigpic

                  Comment


                  • PAI SI desfao si dai cu insonorizant dar este bun din ala max care se da cu pistol special sau desfao si vino in targoviste la mecanic sa tio faca cu pistolul de insonorizant max sau care vrei !
                    SRF TARGOVISTE

                    Comment


                    • savoiule, nu stiu ce frumusete e acolo , ca si calitate scuza-ma hai sa fim seriosi.
                      Nicule , scuza-ma nu vreau sa te jignesc, dar cred ca esti de aceeasi parere cu mine, ce ai facut tu acolo a fost asa din lipsa de ocupatie, eu zic sa dai jos din nou mocheta, sa cureti acolo podeaua si sa dai cu insonorizant si apoi sa pui iar pasla.
                      sigpic

                      Comment


                      • Pai am zis, am desfacut mocheta cand am schimbat scaunele deoarece am avut timp liber si ceva ulei si vaselina pe acasa, la anu sper ca mai desfac odata si dau cu insonorizant...

                        Sent from my HTC Wildfire using Forum Runner
                        sigpic

                        Comment


                        • DA nicule colegul o fi stand la bloc si nu poate face lucrarea eu zic este de bun gust!
                          SRF TARGOVISTE

                          Comment


                          • Savoiule, stai linistit, stau la casa, si operatiunea am facut-o cu antifon.
                            In fine , bafta in continuare Nicule, ai o masina frumoasa, continua cu imbunatatirile.
                            sigpic

                            Comment


                            • stau foarte linistit!
                              nicu trebuie felicitat !
                              SRF TARGOVISTE

                              Comment


                              • Cum dai tu cu insonorizant peste ulei si vaselina??? Oare crezi ca se si lipeste?
                                Este ca si cum ai da masina cu silicon si dupa ai vrea sa o vopsesti.
                                Curata mizeria aia de ulei combinat cu vaselina, degreseaza si dupa aplica insonorizant, dar te sfatuiesc sa o faci la primavara sau la vara ca la ce umezeaza este afara ai slabe sanse sa se usuce prea rapid.
                                Pe vremea Daciei 1310 se mai punea panza de sac peste acel antifon pentru o mai buna fixare pe tabla, si nu se mai lipea nici mocheta de antifon.Ideea este ca antifonul duhneste destul de tare si o sa dureze ceva pana se usuca total.
                                Eu cred ca ai avut un exces de zel si ai trecut voios la treaba.
                                Sfat sau ce crezi tu ca este dar asta stiu eu ca se face.

                                Uleiul acela (ATENTIE - ulei nou nu ars de motor) il pui pe aragaz intr-o cratita la incalzit si in el topesti vaselina si amesteci, iar dupa aceea cu o pompita il arunci pe la pasajele rotilor, pe pragurui etc dar sa fie elemente exterioare si vaselina din compozitie se va intarii si va mentine mai mult timp acea combinatie uleioasa pe elementele stropite.
                                Sper ca ai inteles mesajul si scapa de sabia aia care sta intre schimbator si frana de mana.
                                real power..... diesel power by

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google