My Logan - 1.5 Dci 75 Cp -

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O nouă bornă pe afişajul ceasului de bord.
    Attached Files

    Comment


    • Era in treapta III de viteza?
      Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

      Comment


      • @77sky: Răspuns afirmativ.

        Comment


        • Originally posted by Oti View Post
          este o porcarie......si eu l-am cumparat, genereaza ozon........., am atasat in spate un ventilator mic pt a creste debitul, cand l-am desfacut, electrodul de ionizare este un pamatuf mic, de 5mm, tens este de 7kV, pt masina ar trebui sa funct o sapt ca sa fie ceva efecte. partea electrica este interesanta se preteaza la o modificare marind suprafata electrozilor de generare........

          trimis de pe tableta cu WI-FI
          l-am testat, la un drum de 2 ore, funct continua, parca se simte ceva......sper sa nu fie placebo....dau nota 6/10

          trimis de pe tableta cu WI-FI
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • Originally posted by Ampt View Post
            ..., Km. Bord 31.03.2015 - 64.880 km, vezi poza ataşată).
            Kilometri pacurşi în primul trimestru din cel de-al V-lea an de folosinţă al maşinii, mai precis în intervalul 31 Martie 2015 - 30 Iunie 2015: 5.749 Km.
            Dacă şi în celelalte luni voi circula cu maşina în ritmul acesta, atunci depăşesc clar borna de 20.000 de kilometri parcurşi într-un an.
            Attached Files

            Comment


            • Autonomie rămasă după aproape 300 de kilometri parcurşi.
              Plinul de carburant a fost făcut până la la primul clic al pistolului de la pompa de alimentare.
              Attached Files

              Comment


              • Sunt curios ce autonomie iti arata daca ai fi avut plin pana in "Buza".1300 km ?
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • Corect , am facut eu peste 1300 km cu un plin ochi de motorina.
                  Captain of the black pearl

                  Comment


                  • Funcţionare şi eficienţă Aer Condiţionat în cea mai călduroasă zi a anului de până acum:
                    - maşină parcată la umbră, ora 17 şi 10 minute, temperatură interior 37,8 grade Celsius;
                    - după 30 de minute de circulat cu maşina, interval de timp în care aerul condiţionat a funcţionat aproape non-stop (l-am oprit totuşi cu 2 minute înainte de a face cea de-a doua poză), temperatura în habitaclu coborâse la o valoare de 25,4 grade Celsius.

                    P.S Jumătate din timp Aerul Condiţionat a funcţionat pe recirculare. Viteza ventilaţiei a fost în permanenţă setată pe treapta a II-a.
                    Attached Files

                    Comment


                    • Ai avut noroc cu temperatura....) cred că la mine au fost 50 de grade în interior, nu puteam tine mâna pe volan.! Totuși și la 25 de grade e așa și așa în mașină. Am fost și eu la acel service pt AC de pe strada Suzana și nenea acela mi-a zis că am temperatura de 5,6grade la gura de ventilație! (după ce a verificat și completat cu cele necesare la instalatie)
                      My turbo lag, give your MPI, a chance

                      Comment


                      • Nenea ala de pe Suzana vinde bine: cu 2 masini la diferenta de 1 an pe bon mi-a aratat 5,6 grade C in interior cu 17 grade C in exterior. Si nu erau ambele Logan. Care e probabilitatea? Afara erau spre 30 grade C ultima data.

                        Comment


                        • Consumul pe ultimii 7.500 de kilometri parcurşi în perioada 19 Martie 2015 - 10 Iulie 2015.
                          Kilometrii au fost efectuaţi într-un procent de aproximativ 60% în regim Extraurban, cu diferenţa de 40% în regim Urban.
                          Attached Files

                          Comment


                          • Daca puteai sa faci o poza si cu autonomia pana la realimentare.(1300-1400 km ?!)
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • @prometheus: Cu altă ocazie ..., mai aştept calcule (poze) şi de la alţi colegi.
                              P.S Cu abaterea de 7-8% a consumului (metoda plin-plin faţă de consumul înregistrat de Calculatorul de Bord), ar rezulta un consum real de 4,7-4,8 litri/100Km.

                              Comment


                              • După o vizită matinală la spălătorie.
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google