My Logan - 1.5 Dci 75 Cp -

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cred ca a trecut prin ...Veteranilor.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Originally posted by jonnie007 View Post
      Nedelica ai asasinat matematica!
      Jale si prapad!



      Sent from mobile
      ia fa tu, pitagora, un calcul... daca merge 40 % in oras, din 100 km inseamna 40.
      cred ca tu n-ai fost cu matematica. eu am terminat balcescu, actualul sf sava.
      dadeam teze dupa subiectele de la olimpiade. la asta nu te baga.

      bine... singura chestie ca era facut calculul pe 1000 km. my bad. in rest e corect
      sau ai lipsit la ora cu media matematica din clasele 5-8 ? nu mai stiu in care se facea...
      Last edited by B997NDL; 30 October 2015, 20:33. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Cu abaterea de 9-10% între metoda plin-plin (la ultimele trei alimentări cu carburant, cam atât mi-a reieşit), respectiv consumul înregistrat de C.B-ul maşinii, rezultă un consum real de 4,6 litri/100 Km.

        Condiţie: Dacă pompele de carburant sunt bine calibrate...

        Comment


        • Pai, nu-ti trebuie multa carte, numai cand citesti ca se vorbeste de consum de 26l, in 40 km; zgarie ochiul, nu stiu cum sa-ti spun.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • da, a fost greseala mea de exprimare, nu de matematica.
            facusem calculul pe 1000 km. si tot mi se pare foarte putin (ca sa nu zic "incredibil de putin" )
            din cate stiu, ai luat si tu un dci e5, nu ? ce consumuri ai la el ?

            Comment


            • Las'o in porumb Nedelica! Te-ai facut de bacanie
              Hai lasa olimpiadele...ca te lasam corigent!


              Sent from mobile
              Keep walking...

              Comment


              • daca ne intalnim, te rup cand vrei tu la mate.

                Comment


                • My Logan - 1.5 Dci 75 Cp -

                  Daca si cu parca! Eternele solutii romanesti!


                  Sent from mobile
                  Keep walking...

                  Comment


                  • Originally posted by B997NDL View Post
                    din cate stiu, ai luat si tu un dci e5, nu ? ce consumuri ai la el ?
                    Tu chiar vrei sa-i facem varza topicul colegului?
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Daca si un moderator face offtopic....s-a ajuns rau.
                      Ampt? Am la serviciu vreo 5 loganuri identice cu al tau cu diferite kilometraje si soferii, in oras, nu scad niciodata sub 8% ...
                      Nu iti stiu stilul de condus insa e clar ca nu te dai la ea...
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • Crede-mă că mă dau la ea, dar trebuie să ştii şi cum să o faci.
                        Dacă accelerezi până în semafor chiar dacă acesta este roşu, dacă nu încerci să anticipezi deloc traficul şi ai în general un stil haotic de mers, atunci să nu te mire că maşina îţi consumă mult.

                        Dacă aş avea o cameră video la bord ai fi surprins să observi că nu merg deloc la consum, ci dimpotrivă. Însă cuvântul cheie este anticipare...

                        Comment


                        • Astia cat ruleaza in oras, de cand ies pe poarta unitatii si pana intra, nu opresc motorul...poate zi asta conteaza
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • Nu puteam să ratez o cifră atât de rotundă...
                            Attached Files

                            Comment


                            • Felicitari , ca la bateriile "777"!
                              Attached Files
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • Felicitari si la mai multi km! Trebuia sa fie si ora 7:07 si era complet.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google