My Logan - 1.5 Dci 75 Cp -

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Ampt : am inteles ca in tr4 la 2.000 de ture ai aproape 80 km/h
    Dar banuiesc ca nu mergi cu viteza asta prin oras : intrebarea mea era ce turatie ai in tr3 de ex...pe la 55-55 la ora !

    Comment


    • Ceva mai putin de 2000 probabil.
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • Originally posted by einstein1984 View Post
        Efectiv e imposibil ce zici tu. Daca in timpul schimbarii de viteza nu pierzi 20 km/h si nu patineaza ambreiajul ce spui tu ar insemna ca la 60 la ora sa ai aceiasi turatie si in a 3a si in a 4a. Si aia e imposibil oricat de bun sofer ai fi.
        ma rog, trebuia sa zic "aproape aceiasi turatie", din 2000 nu pica sub 1800.
        si nu pierd 20 km/h. adica dintr-a 3-a intr-a 4-a sa pierd 20 km /h ?!
        daca schimb viteza merg cel putin la aceiasi km/h (ca sa evit repetitia ) daca nu mai mult.

        Comment


        • Originally posted by ladislau View Post
          ...intrebarea mea era ce turatie ai in tr3 de ex...pe la 55-55 la ora !
          A durat ceva, dar până la urmă am găsit şi poza cu răspunsul solicitat.
          Ce nouă era maşina atunci când am făcut poza...
          Attached Files

          Comment


          • Imi cer scuze ; am vrut sa zic 55-60
            Da...multumesc ; inseamna ca in conditii de trafic urban,cel mult treapta 3 ca sa nu mergi subturat !

            Comment


            • Mai stiu un prieten, care are acelasi logan ca al tau si la drum intins consuma putin, 3,7-3,8 l/100 km la 100 km/h si maxim 5,0 l/100 km cand se da la ea. Si el mi-a zis ca este foarte economica si alimenteaza doar de la Rompetrol.

              Comment


              • @aris86: Nu prea poţi să mergi cu ea la 100 km/h, deoarece fiind în treapta a V-a se simte clar că este subturată.

                Comment


                • la cutia ta, da, dar poate cel de care vorbeste colegul o fi E4. la mine are putin peste 2000 la 100km/h

                  Comment


                  • 2250rpm la 100km/h, euro 4 85cp

                    Trimis de pe al meu SM-G360F folosind Tapatalk

                    Comment


                    • da, cam pe acolo, desi al meu ar trebui sa aiba mai mult fiind de 70cp,
                      dar cred ca o mai ajuta power boxul.

                      Comment


                      • E logan E5, aprilie 2012, omul este foarte mulțumit de consumul masinii.

                        Comment


                        • poti sa ai si 300 de cai, ca turatia la o viteza X e data de cutie, nu de power box....
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • prin localitati la drum long mai merge cineva si cu a 4-a?
                            eu am dci Eu4 cu 85cp
                            la inceput mergeam doar cu a 3-a acum mai merg si cu a 4-a si viteza de 63Km/h (58Km/h pe GPS)
                            ma gandesc sa nu fie subturata (parca imi arata undeva 1900 rot/min)

                            Comment


                            • am mers si cu a cincea prin bucuresti. ce-i drept, nu peste 90 km/h pe ceas.

                              Comment


                              • @k9k2009: Este un pic subturată la 50-60km/h în tr.4 dar cât timp nu accelerezi brusc de la turația respectivă ar trebui să fie ok. Totuși, prefer 50-55km/h în tr.3 sau 65-70km/h în tr.4. În rest, tr.5 abia după 90 o schimb...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google