My Logan - 1.5 Dci 75 Cp -

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ii poluam thread-ul omului dar hai ca va zic cum sta treaba si la mine ( E4 50kw)

    2000 rpm treapta 3 - ~50 km/h
    2000 rpm treapta 4 - ~65 km/h

    Comment


    • Trafic aglomerat de dimineaţă, mers bară la bară, intrat şi ieşit din Militari, rezultatul: la intrarea în Domneşti aveam 4 pavele pe ceasul de temperatură din TdB. Ce-i drept că am şi dat în ea, deoarece mă cam grăbeam...
      Temperatura exterioară a fost undeva în jurul valorii de 3 grade Celsius.

      P.S Pentru cei care se întreabă de ce rezervorul este plin doar pe jumătate, le răspund că mâine mi-am stabilit să-i fac plinul.
      Că doar vine Weekend-ul.
      Attached Files

      Comment


      • Si la nivelul asta de trafic tot 4% a fost consumul?

        Trimis de pe al meu SM-G360F folosind Tapatalk

        Comment


        • Salutare!Pe viitor,nu f.indepartat te gandesti sa-ti iei alta masina,sau e suficient ceea ce ai?
          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

          Comment


          • Originally posted by mariusstf View Post
            Si la nivelul asta de trafic tot 4% a fost consumul?
            Nicidecum, consumul s-a situat undeva în jurul valorii de 3,8 litri/100 km...
            Lăsând gluma la o parte, am mai spus de nenumărate ori în paginile acestui topic că eu unul nu resetez C.B-ul maşinii intre cei 9.999 de kilometri cât acesta înregistrează, tocmai pentru a avea o imagine cât mai precisă a consumului pe o perioadă mai mare de timp şi de kilometri parcurşi.

            @micutzu666: Ţinând cont de faptul că la anul, mai exact pe 31.03.2016, maşina împlineşte 5 ani şi neavând niciun fel de reproş la adresa ei, raportat bineînţeles la clasa din care face parte (să nu uităm că vorbim totuşi despre un low-cost veritabil), probabil că voi mai ţine Logan-ul măcar 1 an.

            După aceea vom mai vedea, noi să fim sănătoşi!

            Comment


            • Cum adica stand bara la bara si mers voiniceste , consumul a scazut sub 4 %. E defecta masina asta, glumesc evident, insa mi se par consumuri exagerat de mici.

              Trimis de pe al meu SM-G360F folosind Tapatalk

              Comment


              • @mariusstf: Tu chiar nu ai înţeles ironia din postarea mea?
                Chiar aşa de subtil am fost?

                Mai citeşte o dată: "lăsând gluma la o parte..."

                Comment


                • Aaa , sincer chiar ma asteptam sa fi fost ceva de gen 3.8 3.9% . )). La ce consumuri ai in general, nu era prea iesit din comun. Respect!

                  Trimis de pe al meu SM-G360F folosind Tapatalk

                  Comment


                  • "Finule" o intrebare de la tipicar la si mai tipicar
                    No: amu, tinand cont de cate to (litri) au fost alimentate (ti), cu autonomia actuala, cat iti "ese" consumul mediu?

                    Ca asta este cheia.

                    Eu, spre exemplu, la sareta mea, am la 111464 km, 6837.99 l digerati (si o parte mica din asta in rezervor), cu o autonomie de cca 1000 km, Rezulta o medie Totala de cca 6.08 l/100 km, cu cca 80 procente rulaj urban (estimat de mine...)
                    Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                    Comment


                    • @77sky: Raportările şi calculele finale se fac la anul în Luna Ianuarie.

                      Acum, aşa ca de la fin la naş, neoficial te informez că media consumului pe cei aproape 80.000 de kilometri parcurşi este situată undeva în jurul valorii de 5,3 litri/100 km.

                      P.S Autonomia după ultima alimentare îmi indica 1.158 de kilometri.
                      Merită amintit preţul cu care am alimentat: 4,79 lei/litru (Motorină Standard - Petrom Şos.Alexandriei).

                      Comment


                      • Motorina s-a ieftinit destul de mult, comparativ cu benzina. Probabil vor mai scadea preturile dupa taierea tva din 1.01.2016.

                        Comment


                        • Ee doar n-o ajunge la 3lei )

                          Trimis de pe al meu SM-G360F folosind Tapatalk

                          Comment


                          • Astăzi am ajuns la o nouă cifră rotundă, maşina se comportă şi se aşează la drum mai bine ca în prima zi.
                            Attached Files

                            Comment


                            • În ajunul Sfintei Sărbători de Crăciun, doresc tuturor membrilor acestei frumoase comunităţi să-i aibă aproape şi să petreacă cu voioşie alături de cei dragi!

                              Şi nu în ultimul rând, Moşul să treacă cu sacul de cadouri pe la fiecare dintre voi.
                              Attached Files

                              Comment


                              • Sarbatori fericite!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google