My Logan - 1.5 Dci 75 Cp -

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • acumulatorul meu original are 8 ani deci sunt norocos :P
    http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

    Comment


    • 31 Martie 2011 - 31 Martie 2017: astăzi s-au împlinit 6 ani de când am în exploatare Logan-ul 1,5 dCi / 75 Cp, echipat cu salvatorul Planetei, celebrul deja Filtru de particule (DPF/FAP).

      Kilometri bord: 96.915 Km.
      Povestea de dragoste continuă...
      Attached Files

      Comment


      • Dar pe unde umblasi, bre? Ne facuram griji ca nu ne-ai mai vizitat.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • Pe lângă casă ca tot omul, dar cu alte preocupări mai mult sau mai puţin casnice (World of Tanks şi Maşini de spălat rufe, acelaşi Ampt ca şi aici).

          Oricum observ că nimic nu s-a schimbat în tonul discuţiilor de pe forum.

          Comment


          • Drumuri bune, colega! Niște poze cu prințesa albă nu ne pui și nouă?

            Comment


            • Promit să revin cu pozele solicitate după curăţenia tradiţională de Paşte.
              Drumuri bune tuturor colegilor de forum!

              Comment


              • Schimbat capul de bară pe dreapta şi luat I.T.P-ul cu brio.
                Kilometri bord: 97.423 Km, cost I.T.P: 80 lei.

                P.S Cost cap de bară OEM: 126 lei, manoperă schimb cap de bară: 25 lei.
                Totalul cheltuit pe ziua de astăzi: 231 lei.
                Attached Files

                Comment


                • E primul element de directie schimbat pana la km astia?

                  Comment


                  • Al doilea, primul a fost tot un cap de bară, dar cel de pe partea stângă.

                    Primul a fost aici.
                    Last edited by Ampt; 20 April 2017, 20:05.

                    Comment


                    • Tocmai ma pregateam sa scriu ca trebuia sa le schimbi pe amandoua, ca sa nu faci geometria de doua ori.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Oricum, te-au tinut bine.

                        Comment


                        • Piese de primă echipare , ce vrei, nu mai pupăm noi altele la fel de rezistente, cu tot O.E.M -ul celor schimbate ulterior.

                          Comment


                          • Cand am dat loganul schimbasem capetele de bara si bieletele, facusem 70.000 km cu ele si n-aveau niciun joc, deci se poate si cu aftermarket. (lemforder)
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • @827sam: Ai fost tu mai norocos...

                              Comment


                              • Mie mi-aau gasit un cap de bara si un pivot la ultima verificare la 149.000 cu o saptamana sa se termine cei 5 ani de extenso (nu le-am zis cat am mers cu ea pe camp ca se speriau). De un an n-am prea mai folosit trocariciul e in semi-conservare (numai vreo 7000 km) prin mai trebuie sa-i schimb ulei/filtre pana vine trocariciu' nou . Si stai relax DPF /FAP nici o problema .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google