My Logan - 1.5 Dci 75 Cp -

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ampt View Post
    Am de ceva timp pus în maşină nişte silicaţi din cutiile de pantofi şi pot afirma că îşi fac destul de bine treaba (le-am poziţionat în buzunarele de la uşile din faţă).
    si de acolo absorb umezala de pe geamuri si parbriz ? nu sunt prea departe ?
    si de unde silica gel ?! ca n-am mai vazut cam de mult in cutiile de pantofi.
    o fi fost vreunul care stia faza si le-a adunat pe toate de prin cutii.
    maine ma opresc la deichman ca au o multime de cutii.

    Originally posted by aslanalbert View Post
    Isi face efectul foarte bine.
    am dat si eu cu una de la dedeman si n-a facut nimic. geamurile se aburesc rau, daca nu dau drumul la ac.
    Last edited by B997NDL; 13 January 2016, 02:48. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Ansoarbe umezeala din masina, nu de pe geamuri. Nu este ceva miraculos, este o diferenta intre masina care sta la soare si cea care sta la umbra (iarna). Umiditate mai putina, abureala pe geam mai mica, ca sa nu mai zic de rugina.
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • sa fim seriosi... oricum in logan e umiditate cat incape.
        daca deschizi portbagajul cand ploua, toata apa de pe ornamentul cromat se duce in portbagaj. nu mai zic de zapada si de apa pe care o bagi in masina pe pantofi.
        vara nu e mare umiditate si geamurile tot se aburesc cand ploua, din cauza diferentei de temperatura.
        si nu cred ca doua pliculete 1-1,5 cm scot toata umezeala.

        Comment


        • Eu ma refer la vreo 2 kile de silicat. Am vazut un absorbant de umezeala pt camera (cu gel), oare are efect in masina?
          Last edited by Oti; 14 January 2016, 01:15.
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • Este bun si in masina.

            Comment


            • eu folosesc de cativa ani un absobant cu pastila de la ceresit pe care il tin in masina de cand incepe toamna si pana la venirea primaverii
              isi face foarte bine treaba, mai ales iarna cand nu mai gasesc geamurile inghetate pe interior

              Comment


              • Eu n-am avut niciodata geamurile inghetate pe interior si nu folosesc nici o solutie de absorbtie de umiditate.
                Last edited by 77sky; 14 January 2016, 11:55.
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • Consumul mixt înregistrat după cei 7.500 de kilometri parcurşi în perioada 27 August 2015 - 20 Ianuarie 2016.
                  Attached Files

                  Comment


                  • nu inteleg cum mergi de scoti asa consum mic, eu cu a mea de 90 de cai, daca merg cu a 5-a la 110 120, imi ia consum de 5 si ceva. Si zic ca 110 este o viteza ultra mica.
                    laureate 1.5l, albastru marin

                    Comment


                    • Chiar ca e ciudat, mai ales pe frigurile astea. Acum pe frigul asta la 120 cred ca am 6 consum instant, e si normal.

                      Trimis de pe al meu SM-G360F folosind Tapatalk

                      Comment


                      • Pai voi nu vedeti perioada in care el a acumulat acest consum mixt ??
                        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                        Comment


                        • Indiferent cum ar fi, tot este foarte mare diferenta , si eu acum il momentul asta 4.9 pe cb cu tot cu abatere se duce spre 5.6-5.7. Oricum cred ca este un om foarte cald, in conditiile in care are asemena consumuri.

                          Trimis de pe al meu SM-G360F folosind Tapatalk

                          Comment


                          • Om calm,poate![emoji4]
                            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                            Comment


                            • "Calm", din prea multa viteza !

                              Comment


                              • Originally posted by prometheus View Post
                                Pai voi nu vedeti perioada in care el a acumulat acest consum mixt ??
                                Bingo...

                                P.S Revin cu date noi la următoarea alimentare cu motorină, raportate strict la perioada aceasta geroasă de afară.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google