Loganu Meu - OT.07.BKL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    e bine ca pana la urma a iesit ceva frumos, chia daca ai avut de munca, dar cea mai mare satisfactie e ca e facuta de mana ta, nu.i asa?
    cat ai dat pe tunelul de laguna, presupun ce de la dezmembrari, nu?
    sigpic

    Comment


    • #47
      Incet, incet o sa arate bine, succes!

      Comment


      • #48
        Originally posted by nicu_rcn View Post
        e bine ca pana la urma a iesit ceva frumos, chia daca ai avut de munca, dar cea mai mare satisfactie e ca e facuta de mana ta, nu.i asa?
        cat ai dat pe tunelul de laguna, presupun ce de la dezmembrari, nu?

        170 LEI TUNELU DE LAGUNA
        am facut o parte eu si restu niste baieti pe care i-am platit, mai ales la partesa electrica si maneta de la frana de mana. in afara de butonu de inchidere usi de pe cotiera toate butoanele merg are bricheta si 2 prize stil bricheta una in cotiera si una in spate

        in procente pot spune ca 35% din punerea cotierei am participat, restul de 65% m-a costat bani

        as vrea sa ii pun si niste jenti frumoase pe care sa le folosesc vara, iar cele de tabla sa le pastrez pt iarna.
        dar costa cam mult
        Last edited by Bogdan Ionut; 15 September 2011, 23:45. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #49
          Foarte interesant tunelul...dar mai trebuie finisat.
          Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

          Comment


          • #50
            Originally posted by retro 590 View Post
            foarte interesant tunelul...dar mai trebuie finisat:d.
            citeste mai sus ca am scris ca e 90% finalizat si mai am 10%, nu am zis ca am terminat ,

            Comment


            • #51
              Citisem...dar a fost un fel de aprobare pentru ceea ce ai spus
              Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

              Comment


              • #52
                si acum cum am mai promis sa punem mai multe poze

                Comment


                • #54
                  nu am avut timp sa ma duc sa iau un burduf de laguna, dar maine promit ca ma duc il iau si il montez si pun pozelel apoi.
                  Dep cotiera a venit fara burduful de la schimbator

                  Comment


                  • #55
                    Nuca de la schimbator nu prea este cea mai potrivita,dar daca tie iti place,las-o asa.
                    sigpic
                    https://www.facebook.com/ornamentegradinacraiova/
                    http://www.loganclub.ro/forum/my_rid...0.html?t=32360

                    Comment


                    • #56
                      dep, imi place e placuta la atingere si sta bine in palma si e din piele si mai are drafcovenia aia cromata care se potriveste cu aeratoarele si frana de mana, oricum e mai misto decat nuca originala de Ph1 aia chiar era nuca pot spune ca era nuca de cocos

                      Comment


                      • #57
                        Si acum niste poze cu noul burduf care acopera frumos fosta gaura urata de la schimbator .
                        Am luat un burduf universal, am facut o rama dupa forma celei de laguna, rama facuta de mana dintr-o sarma groasa, am cusut burdufu si am prins-o cu soricei sau coliere din plastic cum vreti sa le ziceti.
                        Si uite in poze ce a iesit, eu zic ca a iesit bine.
                        Attached Files

                        Comment


                        • #58
                          Se vede in spatele manetei un soricel de aia a iesit bine si nu Foarte Bine
                          Nu am gasit burduf aceasi culoare (gri) ca cel de la frana de mana, deh, acu unu e negru si unu gri , contrastu da culoare .
                          O tinem provizoriu pana gasim un burduf cu cadru de clipsare de la o laguna 2 pe la dezmembrari.
                          Last edited by Bogdan Ionut; 17 September 2011, 21:37.

                          Comment


                          • #59
                            Misto modificarea nu a iesit ea chiar la fix dar misto. Aeratoarele nota 10 iar masina frumoasa mai ales cand este curata . Pune jante si folie sa vezi apoi ce aspect exterior vei avea. Bafta.

                            Comment


                            • #60
                              i-ti dau un sfat
                              daca tai suportul ala dintre bord si consola, ala cu striatii 2 gauri de prindere, poti impinge consola mai in fata si cu mici corectii pe laterala a consolei cu caterul distanta dintre bord si consola ramane foarte mica, undeva la 5mm.
                              urmareste si varianta asta si ai sa vezi ca ai mai putin de retusat cu fibra sau cu ce faci si va afata si mai bine.
                              in legatura cu mansonul de la schimbator fa rost de unul second cu tot cu inel, daca nu ai de unde i-ti pot face eu rost de unul dar numai luni pot afla pretul.
                              Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google