Loganu Meu - OT.07.BKL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Spatiul dintre bord si consola o sa il rezolv cu fibra de sticla, sper ca saptamana viitoare daca am timp si bani .
    K e vorba mai mult de bani )

    Comment


    • #62
      Astazi avand timp liber si copii dormind mi-am facut de lucru si a, astupat gaurile de apareau in tre bord si cotiera, home made sa imi ziceti cum a iesit.
      O sa mai finisez, cred ca niste autoco,ant, daca aveti idei sa imi ziceti.
      Si acum poze cum a decurs operatiunea si produsul finit.
      Ultima poza e cu una din muzele mele .
      Attached Files

      Comment


      • #63
        nu pica prea bine, dar decat gaura, mai bine asa
        PS: si tu (ca si mine) pui "pitica" la volan?
        PS2: sa vezi cand or creste mai mari ca ne trezim in toiul nopti fara masini in curte
        sigpic

        Comment


        • #64
          asa e problema e ca am 2 si la amandoua le place la volan
          am vazut ca nu pica la fix dar e home made si nu mai am gaura
          O sa incerc cu un colant culoarea bordului la imbiari si la holsuruburi ca sa nu se mai vada. Sa vedem ce iese. Ideea e ca am vazut un autocolant care avea textura kafel ca si catifeaua - problema e ca nu aveau decat rosu , cred ca pe gri cu textura aia iesea misto si nu se mai vedeau si imbinarile imperfecte.
          Daca aveti alte ideii sa imi ziceti.

          materialu folosit e din tunelu de frana de mana de la logan - cel original, l-am facut bucati
          si 8 holsuruburi 2 mai mari- deasupra la scrumiera si 6 mai mici pe laterala

          Am muncit azi la ea de ma dor buricele degetelor, ce-i drept m-a ajutat si batranu ca sa termin mai repede. am lucrat c-am 4h cu taiat slefuit pus sa vezi cum vine, scos ca nu vine bine, slefuit iar montat pana cin a iesit ca in pozele de mai sus.
          Eu zic ca a iesit binisor si oricum e mai cool decat gaura care era
          Last edited by Bogdan Ionut; 18 September 2011, 21:57. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #65
            Astept pareri, idei de acoperire a golurilor la imbinarea cu bordul

            Comment


            • #66
              uite autocolant din asta vreau sa folosesc pentru a masca gaurile din bord , ma refer la textura e ceva gen catifea dar vreau sa gasesc pe culoare gri sau negru.
              O sa imbrac laterala de jos unde se vad holsuruburile pana sus pe bord langa plansa aia argintie unde sint butoanele si pe lateral la cotiera un pic
              Attached Files
              Last edited by Bogdan Ionut; 20 September 2011, 22:42.

              Comment


              • #67
                Ceva de genu asta ca in poza de mai jos, dar numai bucat dintre liniile verzi pe care le-am tras
                Attached Files

                Comment


                • #68
                  Si uite si pe masina mea despre ce vorbesc. Vedeti in poza de mai jos, partea incercuita vreau sa il acopar cu autocolant din ala de v-am aratat
                  Attached Files

                  Comment


                  • #69
                    pana o sa reusesc sa fac ce mi-am propus mai sus, avand in vedere ca e nevoie de bani, o sa incerc sa ascund defectele (ex holsuruburile, marginile de la imbinari care se vad)

                    Comment


                    • #70
                      intrebare ( de om nestiutor ) de ce mutati scaunele? nu se mai culiseaza? ca de lasat pe spate se poate rezolva( schimbat scaunele intre ele ) pentru centura la fel e rezolvare, alt bulb ( chiar nu`mi vine in minte denumirea ) unde intra centura de pe alta masina, cu "bratul" mai lung, sa vina un pic peste scaun sa ai acces
                      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by Tudor View Post
                        intrebare ( de om nestiutor ) de ce mutati scaunele? nu se mai culiseaza? ca de lasat pe spate se poate rezolva( schimbat scaunele intre ele ) pentru centura la fel e rezolvare, alt bulb ( chiar nu`mi vine in minte denumirea ) unde intra centura de pe alta masina, cu "bratul" mai lung, sa vina un pic peste scaun sa ai acces
                        Am mutat scaunele ca sa intre consola cu frana de mana cu cotiera, si pentru ca nu stiam ca se pot schimba intre ele.

                        Si scaunelesint OK acum singura problema e ca se trag mai greu putin pe sina, nu foarte greu dar se simte diferenta fata de pozitia initiala, nu ma deranjeaza acest lucru
                        Last edited by Bogdan Ionut; 21 September 2011, 12:54. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • #72
                          ma gandaem la un Doamne fereste un accident , in rest nu conteaza ( poti sa pui o bucatica de mocheta peste bucata adagata la scaune sa fi emai ok ) bafta in continuare

                          LE: nu mai da quote la ultimul post, se subintelege ca lui ii raspunzi
                          " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by Tudor View Post
                            ma gandaem la un Doamne fereste un accident , in rest nu conteaza ( poti sa pui o bucatica de mocheta peste bucata adagata la scaune sa fi emai ok ) bafta in continuare

                            LE: nu mai da quote la ultimul post, se subintelege ca lui ii raspunzi
                            Doamne fereste de asa ceva, eu sper sa tina am pus platbanda de 6mm grosime si e prins bine in suruburi teoretic ar trebuii sa reziste, dar nu vreau sa incerc .

                            AM NEVOIE SI EU DE O IDEE CUM MASCHEZ HOLSURUBURILE SI DENIVELARILE DE LA IMBINAREA CU BORDU vezi pozele de mai sus.
                            PLS
                            Last edited by Bogdan Ionut; 21 September 2011, 13:26. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • #74
                              O astupare provizorie a defectelor.
                              Se mai vad dar nu asa, vreau ca peste banda aia sa mai pun o banda autoadeziva pana aduc la nivel si apoi o sa pun un autocolant culoarea bordului. Banda autoadeziva etse dreapta si pot sa aduc la nivel frumos.
                              Pana cand fac rost de bani, adica pe 30 cand iau banii o sa ramana asa ca in pozele de mai jos.

                              Nu e stralucit dar e ceva nu mai arata ca inainte.Sper sa gasesc un autocolant culoarea bordului sau cat mai apropiat de culoarea bordului.
                              Attached Files
                              Last edited by Bogdan Ionut; 21 September 2011, 21:13.

                              Comment


                              • #75
                                dupa cum ti-am spus, consola trebuie sa mearga mai in fata catre bord, am vazut pusa si daca o dai mai n fata se aseaza aproape bine ramane o diferenta de numai 5mm.
                                tu decizi da asa se vede ca nu e la locul ei.
                                Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google