- = M V P = - (Castigator Campionat Cel Mai Tare Exterior Level 1 Editia 2011 )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • B-64-MVP
    replied
    Avem si satelit functional pe Pioneer !!! Mai ramane sa decupam cochilia ( partea de jos ) si gata treaba !!!

    STR8 =»»HTC =»» Forum Runner
    Attached Files

    Leave a comment:


  • B-64-MVP
    replied
    Nu Bogdane, o voi decupa eu, sper sa reusesc. Daca nu voi gasi alta cochilie. Chiar vroiam sa vorbesc cu tine, unde ai facut operatia P.D.R. la masina ta ?

    STR8 =»»HTC =»» Forum Runner

    Leave a comment:


  • jelly
    replied
    Buna treaba ai facut, sa butonezi cu placere!
    ps. ai cumparat cochilie volan cu decupatura pentru satelit?

    Leave a comment:


  • B-64-MVP
    replied
    A sosit si interfata pentru satelitul de comanda a playerului Pioneer !!! Rapid, bine ambalata, instructiuni perfecte si lucrare de electronist profesionist !!! Multumesc Fratello pentru promptitudine !!! Abia astept sa o montez si sa o butonezzzzzz !!!!

    STR8 =»»HTC =»» Forum Runner
    Attached Files

    Leave a comment:


  • skd_ozenel
    replied
    Originally posted by skd_ozenel View Post
    Salut MVP,
    Cu stalpii imbracati cu burete de ala, nu ti se pare ca nu se mai aude motorul la fel de zgomotos?
    eu ziceam de stalpi. la mine izolarea lor si tapitarea au facut multa liniste.
    cand am fost nevoit sa refac tapitarea din motive ca adezivul a distrus izolarea, s-a facut iar galagie in masina. acum m-ai pus pe ganduri cu buretele asta, sa bag pe interiorul stalpilor ca tine.

    Leave a comment:


  • B-64-MVP
    replied
    Normal ca nu se mai aude la fel in habitaclu motorul, nici trenul de rulare nu mai are rezonanta de dinainte. Dupa cat fonomin, antifon si burete antifonic am bagat e diferenta. Au mers colegi cu masini Logan stock cu a mea care e si mai rigida si anvelope cu talon mic si au ramas surprinsi. Masina e mai legata si mai silentioasa, dar normal mai greaaaa !!!! Daca fac si bordul pe interior si peretele antifoc (l-am acoperit doar in partea de jos) o sa fie perfect !!!

    STR8 =»»HTC =»» Forum Runner

    Leave a comment:


  • skd_ozenel
    replied
    dar ti se mai aude sau nu motorul la fel de tare in habitaclu?

    Leave a comment:


  • B-64-MVP
    replied
    Da Emy are cam aceeasi textura si grosime. Mai trebuie doar metoda de lipire, asta e avantajos la acest material.

    STR8 =»»HTC =»» Forum Runner

    Leave a comment:


  • emylogan
    replied
    lucrarea cred ca poate fi executata si cu izoprem...

    Leave a comment:


  • skd_ozenel
    replied
    Salut MVP,
    Cu stalpii imbracati cu burete de ala, nu ti se pare ca nu se mai aude motorul la fel de zgomotos?

    Leave a comment:


  • andrei_mircea
    replied
    O investitie buna! Bravo! O sa ai o foaie cu instructiuni. Recomand "jucariile" facute de Fratello

    Leave a comment:


  • B-64-MVP
    replied
    Da Claudiu o sa-l montez cand vine si interfata ! ! ! Vine montat in partea dreapta a volanului, exact sub acesta, pe comanda de stropit geamul.
    Pai tu de ce crezi ca m-am apucat si eu de antifonat plasticele, imi vibreaza grav, deja sunt la a 3-a plafoniera pe fata, mi-a dezmembrat-o ! ! !

    Leave a comment:


  • PRESTIGE
    replied
    Asteptam poze cu el montat. Nu imi dau seama exact cum vine pus...
    P.S Cand termini cu antifonatul sa ne zici si noua daca se observa diferente.La mine incep plasticele sa vibreze la volum mare de la bass la frecventa joasa...

    Leave a comment:


  • B-64-MVP
    replied
    @Kalimera - momentan nu am antifonat decat cochilia de la volan si seapca de la ceasuri + stalpi fata. Se simte ceva diferenta, dar vreau sa termin tot interiorul ca sa dau un verdict clar.
    ON - am achizitionat un Satelit Comanda Audio de origine ( multumesc Axxscu ). Pentru ca playerul Pioneer 1500 ub m-a fentat si nu interactioneaza cu cele 2 telecomenzi Pioneer din dotare, neavand port infrarosu. Voi recurge la interfata facuta de Fratello si voi scapa de chinul butoanelor mici si incomode.

    STR8 =»»HTC =»» Forum Runner
    Attached Files

    Leave a comment:


  • Kalimera22
    replied
    Sal, se cunoaste vreo imbunatatire cu materialul asta?Cat e mp2?

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google