- = M V P = - (Castigator Campionat Cel Mai Tare Exterior Level 1 Editia 2011 )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Spune-mi te rog de unde ti-ai luat chederul ce se pune la termopane
    Cumpar volan de Duster

    Comment


    • Work in progres !!!

      Daca tot e clean, am zis sa continui asa :
      -am scos toate centurile spate,acum caut polita spate cu locas pentru 2 centuri, sa fie mai estetic, fara "dambul" ala din centru.
      -am scos tijele pentru inchiderea centralizata pe fata

      Poze din timpul lucrarii de izolare cu Aluband si montare a inelelor MDF spate. Plus montajul butonului cu revenire pentru portbagaj.

      @soboBN - Cheterul respectiv l-am luat de la Baumax, a fost in jur de 15 ron, si este de 5mm, merge si de 3mm
      @vyall - da, capota nu se mai poate recupera, nici balamalele, parbrizul in schimb are o mica crapatura de 3-4 cm . Am rezolvat cu capota, am una cumparata de la dezmembrari, e pregatita la primavara pentru alt bad boy.
      @bGy - uite si poza cu butonul de 5 ron ! ! !
      Attached Files
      sigpic
      The MVP

      Comment


      • ai facut ceva treaba dupe cite se vede, imi place ce vad...

        Comment


        • ce rau imi pare de intamplare ......asta e next time stii ce ai de facut.

          auzi dar cand ti-ai facut bad boy la capota ti-a umblat si la prinderea capotei in fata de a sarit sau ce naiba a avut ?
          sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

          Comment


          • Nu a inchis-o, de aia a sarit. A lasat-o jos, nu a verificat-o si aia e.

            Imi pare rau pentru cele intamplate. Dar.. mergem mai departe.
            sigpic

            Comment


            • bravo victor meserie,
              PS:acum trebuie sa iti fac rost de un interior de PH2 ca cere.
              Diverse accesorii Logan-oglinzi logan(orice model)
              Pasla fonomin pentru antifonare 6ron mp
              Piese/consumabile/accesorii-orice logan/dacia

              Comment


              • @Evali - da am facut ceva treaba, in 2 zile am rezolvat tot, noroc cu vremea asta frumoasa
                @Vyalli - da, am uitat sa o inchid, dupa ce am vopsit-o provizoriu. piedica era prinsa cu un soricel, crezand ca pana ii fac un sistem de tragere al piedici nu mai pot ajunge la ea, dar merge usor, fara probleme sa bagi mana sa o dai la o parte. asta este mergem mai departe.
                @Cosmin - merci mult ! ! ! Acum zici si tu de interior, de cand caut ! ! !
                sigpic
                The MVP

                Comment


                • Bine ai facut ( prins piedica cu soricel ), de ce dracu nu dati un telefon la cei care au bad boy, sa va ajute, incapatanatilor!
                  sigpic
                  "BRABUS" STYLE

                  Comment


                  • Originally posted by matheo66c View Post
                    Bine ai facut ( prins piedica cu soricel ), de ce dracu nu dati un telefon la cei care au bad boy, sa va ajute, incapatanatilor!
                    dau telefon dupa
                    sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                    Comment


                    • eh lasa n-are nimic, urmatorul bad-boy o sa le iasa mai bine la baieti
                      si o sa sti ce faci, app, foarte mic si subtil butonu' I LIKE IT !
                      sigpic

                      Comment


                      • Azi am reusit sa repar fisura din parbriz ! ! ! Am contactat un tip care lucreaza la Ager si mi-a facut treaba de profesionist, nu mai se vede nimic ! ! ! Cine are probleme de genul asta poate sa ma contacteze sa-i las numarul de telefon ! ! !

                        Am mai descoperit inca o problema pe la masina, am pus multimetrul digital pe bornele masinii si se pare ca alternatorul imi incarca numai cu 13.5 volti , e de rau nu, ce poate sa fie ??? Si cum se poate verifica???
                        Last edited by B-64-MVP; 28 October 2012, 18:59. Reason: Automerged Doublepost
                        sigpic
                        The MVP

                        Comment


                        • Salut colegu, poti sa il intrebi pe tipul ala de la Ager service..daca poate repara o linie daia de la dezaburire? ( este intrerupta ) am atins-o din greseala cand am transportat niste profile de aluminiu...
                          As avea nevoie pt ca vine vremea naspa. Mersi, fac cinste!! se stiee
                          My turbo lag, give your MPI, a chance

                          Comment


                          • Originally posted by B-64-MVP View Post
                            Azi am reusit sa repar fisura din parbriz ! ! ! Am contactat un tip care lucreaza la Ager si mi-a facut treaba de profesionist, nu mai se vede nimic ! ! ! Cine are probleme de genul asta poate sa ma contacteze sa-i las numarul de telefon ! ! !

                            Am mai descoperit inca o problema pe la masina, am pus multimetrul digital pe bornele masinii si se pare ca alternatorul imi incarca numai cu 13.5 volti , e de rau nu, ce poate sa fie ??? Si cum se poate verifica???
                            salut, mie imi incarca intre 13.8 si 13.9 alternatorul , teoretic cred ca ar trebui sa incarce peste 14 V, dar pana acum sincer nu mi-a facut probleme.
                            sigpic

                            Comment


                            • pune niste poze cu lucrarea lu tipu
                              sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                              Comment


                              • si daca o turezi tot 13.5 iti arata?mie imi sta intre 13.6-13.8..daca o turez peste 2500 de ex imi arata 14-14.1
                                low....&.....slow

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google