Logan II PANA CORBULUI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • bobbyred
    replied
    Astept si eu temperaturi mai ridicate pentru rezolvarea alarmei si lumina torpedou,ceara

    Leave a comment:


  • dsign
    replied
    Astept si eu sa vad cum faci. Stiindu-te tipicar, sunt sigur ca o sa iasa beton

    Leave a comment:


  • GFN
    replied
    Am sa ma ocup singur de operatie ca sa fac pe indelete si cu simt de raspundere, in service iti face pe fuga si masina vraiste sau nu iti mai pune la loc tot cum era.
    Astept si eu temperaturi mai ridicate pentru a face tot ca la carte.

    Leave a comment:


  • panselin4
    replied
    Originally posted by GFN View Post
    La Multi Ani pe noul an.
    In sfarsit a sosit comanda cu sprayurile cu ceara de cavitati.Am gasit pe un site ceara de cavitati marca Motip(made in Holland) la spray de 500ml cu furtunas pentru locuri greu accesibile ,am comandat 5 bucati ca sa nu fac economie nu imi pun baza in tratarea din fabrica.
    Acum astept zile mai bune ca sa incep operatiunea de tratare anticoroziva.
    salut, am cumparat si eu catava spraiuri de ceara de cavitati ixell, si la fel ca si tine ma gandesc sa ii dau prin locurile speciale cu ea, tu ii vei da personal sau vei merge in service?
    ar fi super daca poti relata dupa operatiune cum au decurs lucrurile, in orice caz trebuie dat pe vreme mult mai calduroasa, am inteles ca undeva la 20 -25 de grade este bine

    Leave a comment:


  • Deen
    replied
    Arata bine masina! Felicitari.

    Leave a comment:


  • GFN
    replied
    Sprayurile le-am comandat de aici

    Cu totul comanda a costat 144 si ceva cu ce i-am lasat curierului 150 lei.

    Leave a comment:


  • kkhheelloo
    replied
    in functie de producatorul de ceara, plaja de temperatura pentru aplicare optima este de 10-25 de grade C

    Leave a comment:


  • Ampt
    replied
    La mulţi Ani şi ţie în noul an!

    Poţi să-mi spui te rog frumos, cât te-au costat spray-urile cu pricina şi de unde le-ai comandat?
    La cum se prezintă vremea şi la ce prognoză s-a emis pentru următoarea perioadă, sigur mai ai de aşteptat zilele acelea mai bune.

    Leave a comment:


  • GFN
    replied
    La Multi Ani pe noul an.
    In sfarsit a sosit comanda cu sprayurile cu ceara de cavitati.Am gasit pe un site ceara de cavitati marca Motip(made in Holland) la spray de 500ml cu furtunas pentru locuri greu accesibile ,am comandat 5 bucati ca sa nu fac economie nu imi pun baza in tratarea din fabrica.
    Acum astept zile mai bune ca sa incep operatiunea de tratare anticoroziva.
    Attached Files
    Last edited by GFN; 6 January 2015, 16:20.

    Leave a comment:


  • Ampt
    replied
    Înseamnă că s-a mai "lăsat" motorul, oricum, eu pe al meu l-am simţit că s-a "aşezat" cel mai bine după 20.000 de kilometri.
    Multă baftă în continuare!

    Leave a comment:


  • GFN
    replied
    Din martie pana acum 12500 sau 12700 km trebuie sa vad exact, m-am uitat azi dar nu am retinut exact.

    Leave a comment:


  • Ampt
    replied
    Câţi kilometri are acum maşina?

    Leave a comment:


  • GFN
    replied
    Drumul spre Suceava m-am referit la tot drumul E85 pe tot parcursul se auzeau petricele cum bombardau pe dedesupt iar cand treceam pe langa masinile de pe contrasens aia le ridicau si le auzeam cum loveau pe portiere si parbriz.
    Pe la Buzau intradevar este nasol rau, spre Suceava sunt drumurile bune nu am ce sa comentez.
    Last edited by GFN; 14 December 2014, 00:05.

    Leave a comment:


  • danut1900
    replied
    @GFN - Nu cred ca sunt pietricele pe drumul spre Suceava. :-)
    Anul trecut mi-am "tatuat" parbrizul cu o pietricica, undeva dupa Buzau, in drum spre Bucuresti.

    Leave a comment:


  • icstrem_no1
    replied
    ca noua

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google