Albă Ca Zăpada!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Urmează!

    E pe drum sau mă rog...
    ...cel puțin azi pleacă spre mine, mâine ajunge, în week-end sper să-l montez.

    Fabricație 1.02.2018
    Versiune software 9.1.1. (urmează upgrade sau nu)
    Hărțile Europei de Est (aici chiar urmează să le pun pe toate la zi)
    Antenă GPS inclusă.
    Funcții: AHA, DAB (digital audio broadcasting, modul inclus) activate.

    Preț cu livrare și verificare: atractiv și competitiv față de alte oferte găsite pe net.
    *adică destul de mic!

    Atenție la alți vânzători care au aparate similare dar fabricate în 2013!
    Cu acestea nu se mai pot face mare lucru!

    Medianavul este nou și nu a fost montat pe mașină.
    Dacă interesează pe cineva, detalii în privat. Omul are mai multe.

    Vă țin la curent!
    Attached Files
    Last edited by Catalin S.; 18 July 2018, 09:29.
    http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

    Comment


    • Dacă zic că nu e de Logan II crezi ? Vezi luminarea butoanelor pe alb.
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Te cred, dar ce... nu merge montat pe L2?
        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

        Comment


        • Si de ce este ? Ca daca este il dau pe al meu si il iau eu pe acesta ca are butoanele cu alb.
          Care sa fie problema ?

          Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

          Comment


          • Pe de altă parte mie îmi convine, deoarece intenționam cât de curând să le schimb culoarea din roșu / portocaliu în alb.

            Am înțeles că există electroniști care fac asta...
            http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

            Comment


            • Originally posted by dl_dr25 View Post
              Si de ce este ?
              Clio, Captur cel mai probabil.

              Comment


              • Oameni buni, voi chiar vorbiți serios?

                Cred că T0rquemada a vrut să facă referire la faptul ca Logan SL Plus, adică mașina pe care o dețin (care nu e Prestige, ok?) are iluminarea pe roșu / portocaliu... pe când Prestige are lumini pe alb, dar nu a mai editat ori nu a mai avut timp deoarece postase Dl_Dr25 între timp...

                Sau nu a mai intervenit din motive de multă treabă.

                Oricum, îl aștept și eu pe T0rq să risipească misterul...
                http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                Comment


                • Poate sa fie si de brontozaur, il iau eu daca nu iti place [emoji39]

                  Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                  Comment


                  • M-am urcat intr-un Sandero Prestige 2018. Intr-adevar are luminile din bord albe, mai putin pe cele de la butoanele MediaNav-ului. Alea sunt in continuare portocalii

                    Comment


                    • Cătălin, a mea e din aprilie și nu are activat funcția DAB și nici AHA din fabrica. Bine, asta nu mai contează de ce e, important e să-ți faci treabă și să fii mulțumit.

                      Comment


                      • E de Dokker/Lodgy/Logan II și da majoritatea au iluminare pe portocaliu

                        Dacă nu are mufă fakra maro nu ai DAB.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Am revenit cu primele impresii!

                          În afară de navigație, nu pot spune că mă dă pe spate.
                          Anumite funcții par că se încarcă greu, însă are logic și părți bune, altfel nu făceam acest pas...

                          Părți bune...

                          - nu mai stau cu GPS-uri și telefoane atârnate în / pe parbriz care-mi afectau vizibilitatea sau care mă enervau uneori din cauză că mai cădeau și creau disconfort la volan, cabluri, fire, se descărcau atunci când mi-era lumea mai dragă ori aveam urgent nevoie de o adresă

                          - pot tasta numerele de telefon (din memorie) foarte easy, direct pe display

                          - equilizerul are mai multe opțiuni / benzi

                          - față de ce spunea vânzătorul că ar avea puține hărți (sau cel puâin așa am înțeles eu), am constatat că are 40, mai puțin Franța și Portugalia (oricum, atunci când am de mers prea mult, iau avionul și închiriez mașină de la airport)

                          - un pic fără legătură, am constatat că am cabluri trase pentru camera marșarier pe care urmează s-o achiziționez curând

                          - pot face update la soft / hărți

                          - e nou, țiplă iar asta îmi oferă un sentiment gen happy că nu l-a mai avut nimeni înainte și că sunt primul proprietar (poate sună aiurea, dar cred că și voi cunoașteți acea senzație de "miroase a nou")

                          *******************


                          Părți proaste / slabe...

                          - când vorbesc la telefon se aude doar în boxa de lângă șofer, dar e ok, nu mai stresez pe nimeni din mașină (oricum am înțeles că se poate activa să se audă peste tot de către guru T0rquemada)

                          - stau câteva secunde până se încarcă

                          - nu există opțiune pentru a schimba culorile, backroundul sau alte minuni (de pildă nu-mi place deloc cum arată în modul Radio... pare un pic amatoricește, design făcut de un grafician ieftin)

                          *******************

                          În încheiere, nu pot să nu-l reamintesc pe Bogdan T0rquemada pentru amabilitatea și profesionalismul de care dă dovadă oridecâteori apelez la dânsul și profit și de această ocazie să-l recomand tuturor.

                          Și desigur, special thanx lui Mihai Dl_Dr25, fără de care astăzi încă aș fi avut Radio CD pe mașină, deoarece el m-a pus în legătură cu vânzătorul și nu-mi pare rău deloc.

                          Mulțumesc, dragi prieteni pentru ajutor! Rămân super dator!

                          *despre Herculane, așa cum am promis, mare lucru nu e de spus, m-a cam dezamăgit față de ultima dată când am fost (dar puteți găsi postări la mine pe Facebook - user Catalin Scanteie - sâc! nah că m-am deconspirat pe public)
                          Attached Files
                          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                          Comment


                          • Am revenit cu impresii la rece sau... al doilea rând de observații...

                            Pe scurt:

                            - mulțumit
                            - încântat
                            - nu-mi pare rău de investiție
                            - special thanx lui Mihai și Bogdan dar și tututor celor care au postat (și încă o mai fac) pe topicul dedicat Medianav fără de care poate nu mă înhămam la cheltuieli
                            http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                            Comment


                            • Auzi? ) Stii ceva? Nu te mai plange de design. Iti fac o poza la cum arata interfata mea. Plang de fiecare data cand ma uit la ea.

                              Comment


                              • Adevarul ca arata rau la tine pe masina. La mine ar arata mai bine [emoji23][emoji23]

                                Costi ( ex Qberk)

                                „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google