Albă Ca Zăpada!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu stiu de ce dar nu se sting [emoji16]

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

    Comment


    • Pentru că am fost întrebat în privat, postez și aici...

      Husele turcești cu protecție lombară și în formă de scoică (gen racing), au fost achiziționate din Niro (Complex Europa), București, însă la o căutare mai atentă mai devreme, le-am găsit și pe net. Revenind la Niro, ele pot fi găsite în zona pavilonului "jucării" (fix acolo sau lângă... stânga / dreapta, asta pentru cunoscătorii geografiei locului), turcii având standul undeva în spate de tot, la ieșirea opusă celei principale.

      Atașez și poze de la fața locului, ale mele fiind pe roșu.

      Au costat 150 lei, predomină bumbacul în proporție de 75-80%, apoi plasticul și alte chestii.
      Attached Files
      Last edited by Catalin S.; 9 July 2018, 09:28.
      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

      Comment


      • Chiar se simte un plus de confort, dar eu sunt sincer si spun ca mie imi plac simple ( nu combinatie de 2 culori ). Probate la Catalin.

        Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

        Comment


        • Dap, chiar se simte plusul de comfort. Și fără să fiu subiectiv, acestea dau și o doză de siguranță ușor artificială, asta datorită flancării șoferului prin acele aripioare stânga / dreapta spate.
          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

          Comment


          • Originally posted by augustus8186 View Post
            Salut.
            Cu toate că sunt of topic ii răspund lui alex1ioan dacă n-a ajuns inca să depună dosarul:
            În cazul meu înmatriculare făcută în martie 2018 în Pitești cu programare făcută de dealer (Amat) depus dosarul în 5minute, aproximativ ora 11 ridicat numerele definitive în aceeași zi dupa aproximativ o oră jumătate. Depus dosarul marti si vineri a ajuns talonul prin poștă. Numerele roșii nu se predau faci ce vrei cu ele iar pe dovada scrie ca poate fi distrusă în momentul sosirii talonului sau are valabilitate 15 zile dacă-mi amintesc bine. Nu cred ca s-a schimbat ceva din martie până acum....
            Scuze pentru întârziere, nu am ajuns sa depun dosarul, am pierdut și programarea, probleme neprevăzute. In schimb am fost la înmatriculări și am fost asigurat de nenea de la ghișeu că la mașină nouă pot să mă așez la coada oricând.Am sa merg săptămână asta într-o zi, sper să meargă repede treabă.

            Comment


            • Astăzi, ținând cont de vremea de afara, am mers la înmatriculări cu gândul că nu e aglomerat și termin repede. Așa a și fost, doar două persoane in fata, dintre care una cu programare. Am platit numerele și taxa de talon la ghișeul lor, numerele urmând să le ridic mâine. Daca am înțeles bine, mâine primesc odată cu numerele o noua dovada, cea existentă fiind anulată de aceasta?
              Last edited by alex1ioan; 10 July 2018, 17:11. Reason: eeeee

              Comment


              • Super!

                În sfârșit vei avea numere definitive!

                Da' ia zii... sunt d-alea cu dedicație?
                http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                Comment


                • Felicitari, cat mai sunt taxele?

                  „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                  Comment


                  • Mâine... voiaj pănă la Herculane pentru un scurt sejur gen "primă parte a concediului" pe 2018. Duminică vom ridica ancora. Pentru că atâtea nopți ne-au ținut voucherele de turism vs nr. persoane vs nr. stele.

                    Lăsând gluma, nu știu dacă o să țin musai jurnal de călătorie, dar voi incerca totuși să fiu prin zonă cu impresii despre cum s-a ținut la drum.
                    Last edited by Catalin S.; 10 July 2018, 19:44.
                    http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                    Comment


                    • Desi sunt din Caransebes , nu am mai fost in Herculane de 7-8 ani.
                      Ai grija de la Severin la Orsova, se lucreaza pe viaducte, sunt multe semafoare si gropi.
                      Distractie si sanatate,

                      Sejur placut,

                      Astept recenzii ( serios acum)
                      [emoji6][emoji6][emoji3]

                      „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                      Comment


                      • Foarte utile informațiile. Mulțumesc!

                        În cazul ăsta, fiind 4 persoane din care una cu handicap (cărucior / netransportabilă) și având de gând inițial să merg lejer spre încet, cred ca vom face 8-9 ore...

                        În altă ordine de idei, eram dator cu poza afișare temperatură motor.

                        Vinovat e T0rquemada. Preț 20 lei.

                        Legendă:
                        t = temperatură
                        | = gradații, 8 în total

                        Am înțeles că trebuie să am maxim 4-5 liniuțe.
                        Dacă se ajunge la 6, atunci posibil să fie probleme.
                        Până acum, de vreo lună de când am funcția activată, nu am trecut de 4 linii.
                        Attached Files
                        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                        Comment


                        • **********

                          Completare...

                          Prima dată am fost la Herculane pe timpul lui Ceaușescu. Nu mai țineam minte mare lucru, așa că am revenit la mijlocul anilor '90. Apoi în 1998 iar ultima dată am fost în 2014.

                          Deci am ceva activitate prim zonă, dar și istorie recentă.
                          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                          Comment


                          • Din pacate la Herculane incepand cu anii 2007/8 a inceput degradarea( parerea mea), pacat , din auzite de vreo 2 ani au inceput investitiile, incepe sa arate a statiune.

                            Am stabilit cu nevasta mea sa mergem dupa 15 August, dupa ce ne intoarcem de la mare. Sa o plimbam pe fiica noastra ( 7 ani) in aerul de munte [emoji16]. De aceea ma intereseaza orice parere .

                            Costi

                            „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                            Comment


                            • Originally posted by Catalin S. View Post
                              Super!

                              În sfârșit vei avea numere definitive!

                              Da' ia zii... sunt d-alea cu dedicație?
                              Normal Catalin, cum altfel, numai ca, ce iti doresti, nu e disponibil(verificat sute pe site-ul lor).

                              Originally posted by Qberk View Post
                              Felicitari, cat mai sunt taxele?
                              85 nr preferentiale, 37 taxa talon, 10 lei dosar la acte auto.

                              Originally posted by Catalin S. View Post
                              Mâine... voiaj pănă la Herculane pentru un scurt sejur gen "primă parte a concediului" pe 2018. Duminică vom ridica ancora. Pentru că atâtea nopți ne-au ținut voucherele de turism vs nr. persoane vs nr. stele.

                              Lăsând gluma, nu știu dacă o să țin musai jurnal de călătorie, dar voi incerca totuși să fiu prin zonă cu impresii despre cum s-a ținut la drum.
                              Sejur placut sa ai,vreme frumoasa si fara evenimente neplacute!

                              Originally posted by Qberk View Post
                              Desi sunt din Caransebes , nu am mai fost in Herculane de 7-8 ani.
                              Ai grija de la Severin la Orsova, se lucreaza pe viaducte, sunt multe semafoare si gropi.
                              Distractie si sanatate,

                              Sejur placut,

                              Astept recenzii ( serios acum)
                              [emoji6][emoji6][emoji3]
                              Pe seara am plecat spre un cartier din Pitesti(Gavana).La intoarcere am venit prin padure si fara sa fiu atent era sa fac praf masina pe dedesupt(mare noroc am avut). Drumarii nostri tocmai au amplasat o noua rampa de lansare a rachetelor in zona(limitatoare de viteza gen trecere de pietoni).Aveti grija mare, sunt un real pericol si numarul lor e in continua crestere.
                              Last edited by alex1ioan; 10 July 2018, 21:15. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Mulțumesc pentru urări și sfaturi!

                                Ținem legătura!
                                http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google