Albă Ca Zăpada!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Cu asta e că și rezolvată, mulțumesc, rămâne să găsesc un băiat deștept că torqemada pt activat C.B la mine în oraș...

    Comment


    • #77
      Pacat pt ca cei de la Dacia au gasit de cuviinta sa faca economie si la manerele de viraj, la logan 1 , pana si cea mai cheala versiune, avea aceste manere . Dar astea-s nimicuri care se pun relativ ieftin si repede, altele sunt mai importante si sper sa aiba fiabilitatea la fel ca la prima generatie . Despre masinuta nu-ti mai spun, ca ti-am spus deja ca e superba

      Trimis de pe al meu HUAWEI Y625-U51 folosind Tapatalk

      Comment


      • #78
        Mulțumesc frumos!

        Sper să revin cu poze proaspete în vreo două săptămâni, evident cu chestii noi pe ea... Dar mai vedem funcție de buget, de amabilitatea colegilor de pe forum (care ajută la diverse) și nu în ultimul rând de puterea de înțelegere a soției! Deh, banii casei...

        Vă salut!
        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

        Comment


        • #79
          Ehhh, sotiile astea . Cunosc cum e sa duci munca de lamurire pt a putea cumpara cate ceva . Succes!

          Trimis de pe al meu HUAWEI Y625-U51 folosind Tapatalk

          Comment


          • #80
            Dacă ieri am făcut grătare la niște prieteni care și-au cumpărat de curând o casă în apropiere de Ghimpați (Letca Veche, vreo 50 km de București), azi mergem să-i arătăm Albeței marea!

            Chiar dacă ne vom pierde timpul mai mult pe drumuri, motivele pentru care am hotărât să facem acest pas, deși nu vom înopta acolo, ar fi două mari și late...

            Primul pentru că o vom lua cu noi și pe soacra (bolnavă, alzheimer, netransportabilă, "merge" din păcate exclusiv împinsă în cărucior) și care nu credem că mai duce mult (așa că asta va fi ultima ei "mare") iar al doilea... că până voi vinde mașina, cred că nici aceasta nu va mai apuca să "vadă" Marea Neagră, deorece noi de foarte mulți ani nu mai servim litoralul românesc în favoarea altor mări și țări, din motive ultra-obiective și pe care nu are rost să le înșir acum aici.

            Să fie clar... noi iubim Marea Neagră, dar din păcate nu și atmosfera de acolo din ultimii ani. Respect la maxim prietenii noștri care încă mai stau în Constanța, dar cu ei am discutat destule în trecut, așa că s-au rezolvat multe pe această temă (bine, mulți au ales să plece, să se mute definitiv mai spre centrul țării, dar asta este altă poveste).

            Așadar, să avem drum bun, liber și vorba motocicliștilor "asfalt uscat". În vreo 30 minute ridicăm ancora. Poate o să fac și ceva poze, sper artistice!
            http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

            Comment


            • #81
              Sa aveti un timp binecuvantat pe acolo si drumuri fara incidente...mmmm dezamagirea de litoralul romanesc, stiu ce inseamna, anul trecut mi-am promis ca a fost ultima data cand am ajuns acolo si asa va fi. Numai bine [emoji106]


              Sent from my iPhone using Tapatalk

              Comment


              • #82
                După 5 ore de "dus-întors" și doar 3 ore de stat pe malul mării, am revenit la București cu bine, doar că...

                ...din păcate nu am reușit să găsesc un loc de parcare adecvat astfel încât să fac poze mașinii (cu Marea Neagră), așa că m-am rezumat la a face poze unui "biet" șofer de Logan...

                Așadar... salutări de la Constanța!
                Attached Files
                http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                Comment


                • #83
                  Originally posted by danut.benghiu View Post
                  Sa aveti un timp binecuvantat pe acolo si drumuri fara incidente...
                  Mulțumim, cu întârziere!

                  A fost ok, spre foarte ok!
                  http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                  Comment


                  • #84
                    salutare! cat au fost bandourile? de unde le-ai luat? cum le-ai montat?
                    referitor la cruise control, imi poti da mai multe detalii? eu stiu ca iti trebuie volan+airbag (+spira volan-butoane+buton CC pe consola+soft). la volanul de piele cu comenzi nou cumparat nu se potriveste airbag-ul ce il ai acum pe masina.

                    Comment


                    • #85
                      În legătură cu bandourile ți-am lăsat mesaj privat.

                      Cât despre cruise control, mda, știu că nu este floare la ureche, iar din acest motiv încă nu am făcut acest pas. Oricum, am înțeles că toată distracția duce undeva la 130-150 euro cu toate nebuniile alea plus manoperă incluse. Zilele astea de pildă parcă să spun că aș fi avut nevoie, dar mai vedem.
                      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by Catalin S. View Post
                        După 5 ore de "dus-întors"
                        Pfff...ai facut cam mult, a intrat limitarea la Vmax?

                        Comment


                        • #87
                          Dacă ții să detaliez, ok, o voi face...

                          Până am ieșit din București am pierdut vreo 40 minute... La fel și când m-am întors. De la A2 până acasă nu am avut din păcate drum liber și nici nu a fost noapte ca străzile să fie pustii. Mai mult de atât, pentru că în mașină am avut 3 pasageri din care o persoană cu handicap, nu mi-am permis s-o calc. Și ar mai fi. Deci acele 5 ore dus-întors de acasă până pe malul mării și retur până în parcare, consider că au fost destul de puține. Se putea și mai mult având în vedere că de cînd se termină autostrada (în ambele sensuri), ești obligat să reduci viteza la 50-60 kmh.

                          Mulțumit?
                          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                          Comment


                          • #88
                            De ce esti bre asa sensibil la misto?
                            Presimt ca ai fi baiat bun altfel.
                            Chiar nu era cazu' sa-mi detaliezi.
                            2.5h Buc - C-tanta, e un timp decent de parcurs.
                            Ai gasit loc de parcare in zona Cazinoului? Eu m-am fatait juma de ora pana am gasit. Si nu era decat o zi de sambata normala, in martie a.c.
                            Last edited by Kojak; 1 May 2018, 21:39.

                            Comment


                            • #89
                              Are anticorpi de la mr.Kk

                              Cătălin, ți-ai pus mâner deasupra ușii pe partea la șofer? Mâner de viraj

                              Post sanctionat cu doua puncte de penalizare; pentru ironii si atac la persoana.
                              Last edited by IancuMIC; 2 May 2018, 09:11.

                              Comment


                              • #90
                                Păi așa mă gândeam și eu, dar credeam că mai devreme ți-ai reactivat modul "miștouri", astfel că nah, am detaliat.

                                Plus de asta nu te cunosc, altfel poate că aș fi trecut lejer pentru anumite remarci. No offence!

                                Scuze dacă am deranjat!
                                http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google