Super Logan Tunat Sb 20 Mam

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Atunci imi retrag cuvintele cu acele 2 prize. Asa da le vad rostul. Sa auzim numai de bine
    Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

    Comment


    • #47
      La motor urmeaza citiva cai in plus
      Vreo 15-20.Si evacuarea va fi schimbata!
      aham......Restul e LOGAN


      http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

      Comment


      • #48
        Bun. Spor la treaba . Sa auzim numai de bine
        Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

        Comment


        • #49
          Era bun un motor 1.6 sau 1.6 16v ;) ca il faceai mai bun pe la motor .. Se infigea mai bn ;) (acu cu kitu asta masina consuma mai putin ? Ca cred ca aerodinamica e mai buna )

          Comment


          • #50
            Sigur nu consuma mai putin, aerodinamica putand fi chiar modificata inspre mai rau.

            Comment


            • #51
              Avand in vedere ca seamana cu un cub/camion, nu prea vad eu ce aerodinamica poate sa aiba asa ceva.

              Comment


              • #52
                Ca si masina de familie, si la cei 10000-15000 de km/an pe care-i face masina, dati-mi voie sa va spun ca nici nu ma intereseaza consumul.
                Si s-o luam pe partea cealalta cu cit la suta ar influenta aerodinamica?
                cu 0.2-0.5l/100 km?
                Hai sa fim seriosi.
                Ceea ce va pot spune este ca se lipeste mai bine pe sosea ca nu mai intra atita aer pe dedesupt!!!!!!
                aham......Restul e LOGAN


                http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                Comment


                • #53
                  Vezi sa nu decolezi !! )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by sibianul View Post
                    La motor urmeaza citiva cai in plus
                    Vreo 15-20.Si evacuarea va fi schimbata!
                    15-20 cp din ce? Din pix?)
                    Cu tot cu serpisori,soft,evacuare fara catalizator marita,admisie facuta cu cap sa te bucuri daca ai aproape de 90 cp

                    Originally posted by bolo View Post
                    Acum imi pare rau daca o sa vorbesc in numele lui, dar da, la motor de-aia is alea doua prize de aer pe capota, pentru o viitoare modificare la motor.
                    si cam ce ar putea baga sub capota,de nu incape altfel decat cu alea 2 gauri imense de aerisire?2 filtre de aer?Ca banuiesc ca un V8 nu...
                    oferta pt evacuarea dubla
                    Last edited by Cristi_Xp; 27 October 2008, 17:47.
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • #55
                      @sibianul: cu cat intra mai mult aer pe dedesubt si cu viteza mai mare, cu atat se lipeste mai bine de sosea! Studiati aerodinamica si fizica de cl a 9-a ca de aia zburati cu eleroanele de pe drum. Si aia 15-20 de cai te rog sa-mi zici si mie cum intentionezi sa-i obtii, ca eu am serioase indoituri...
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • #56
                        Man marfa masina .... Bagheta luminoasa de la far de unde ai luato ... Pune si u 2/3 poze cu bacheta ms multa bafta!!
                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          Masina e frumoasa...Pare solida...Insa esti prea optimist cu caii aia...E 1,4 si oferta e limitata.
                          Bafta in tot ceea ce faci!

                          Comment


                          • #58
                            @csebalyn frate dar daca tu esti asa doctor in fizica oare de ce nu le transmiti si celor din DTM si celor din F1 sa-si ridice garzile la sol ale masinilor si da dea jos eleroanele de pe ele? Oricum in viziunea ta sunt puse doar de imagine.( apropo: vezi accidentul de acu vreo 2-3 ani de la cursa de 24 ore de la LE MANS cu masina zburatoare)
                            Iar despre cei 15-20 cai (.....Si atentie subliniez 15-20 cai) o sa vedem cum ii obtinem.....
                            Si inca un secret pentru cei care inca nu stiu........ Ceva cai scoti si din cutia de viteze.
                            Dar nu va faceti probleme ca in momentul cind va fi gata o sa va invit sa va uitati mai cu atentie la chestiune si atunci sa ii vad eu pe aceia care vad imposibil sa obtii ........Inca o data vreo 15-20 ( " vreo= in jur de " pentru care vad totul la limita maxima).
                            Caci din pix putem face multe fiecare dintre noi, dar conteaza una peste alta finalul.....Pe masina.
                            Oricum o sa fiti uimiti..
                            aham......Restul e LOGAN


                            http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                            Comment


                            • #59
                              Pune-i jante de 17 neaparat , ea n-arata rau dar cu astea ce is pe ea nu dau bine deloc , parerea mea desigur .
                              ''M-am certat si cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat''. (Gigi Becali)

                              Comment


                              • #60
                                Jantele de 17 sunt urmatoarea faza a masinii. Vreau sa fie negre cu contur alb. Super tare
                                Oricum asta va fi doar in ianuarie 2009 pentru ca astept noile modele de 2009 de la RIAL(nu stiu dar am eu ceva in sufletel pentru RIAL)
                                aham......Restul e LOGAN


                                http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google