Super Logan Tunat Sb 20 Mam

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Foarte buna ideea cu jantele negre si sustin rial

    Comment


    • #62
      Originally posted by sibianul View Post
      @csebalyn frate dar daca tu esti asa doctor in fizica oare de ce nu le transmiti si celor din DTM si celor din F1 sa-si ridice garzile la sol ale masinilor si da dea jos eleroanele de pe ele?


      tare sibianule !

      Comment


      • #63
        Zici ca e OZN cu atatea luminite. Oricum, e reusita masina. Mie imi place mult. Bravo! Ai facut treaba buna. Tine-o tot asa!
        sigpic

        Comment


        • #64
          Eu nu cred ca scoti cai din cutia de viteza,eventual nu ii pierzi pana la roata )
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • #65
            @cristi_xp rapoartele din cutia de viteze sunt esentiale in cresterea sau descresterea puterii masinii.Deci cu o cutie putin luccrata sau eventual cu o cutie de 1.6, cam poti face oarecare minuni...........
            Ideea e ca un motor poate sa aida si 400 CP (ex.TIR-urile ) ideea e cum ii folosesti: tractiune sau fuga
            Dar oricum nu stau acum sa dau explicatii .Ideea e ca se poate ... Si cel mai important nu numai din pix.
            Oare credeti ca mie imi place sa vorbesc doar ca sa am ocupatie? Nu spun ca le stiu pe toate, dar unde nu stiu in principiu nu ma bag.
            NO OFFENCE MAN!
            aham......Restul e LOGAN


            http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

            Comment


            • #66
              Originally posted by sibianul View Post
              Jantele de 17 sunt urmatoarea faza a masinii. Vreau sa fie negre cu contur alb. Super tare
              Oricum asta va fi doar in ianuarie 2009 pentru ca astept noile modele de 2009 de la RIAL(nu stiu dar am eu ceva in sufletel pentru RIAL)
              Pui jenti de 17" pe motorizare 1.4 cu numai 75cp?...

              Comment


              • #67
                @supercar.... Care e ideea?
                Nu poti avea jante de 17 pe motorizare de 1.4?
                Mai fratilor!!!!!!!!!!!!!
                Last edited by valeriuciprian; 27 October 2008, 23:02.
                aham......Restul e LOGAN


                http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                Comment


                • #68
                  Originally posted by sibianul View Post
                  Iar despre cei 15-20 cai (.....Si atentie subliniez 15-20 cai) o sa vedem cum ii obtinem.....
                  Si inca un secret pentru cei care inca nu stiu........ Ceva cai scoti si din cutia de viteze.
                  nu uita de braduletul de la oglinda! Inca 2 cai...
                  cine te-a mintit ca scoti cai din cutie?
                  interesant e faptul ca Patrick Kirfel nu are nevoie de eleron.
                  zmei ca tine au mai fost pe forum(vezi, sper ca linkul de mai sus te aduce putin cu picioarele pe pamint.)

                  considera ca o atentionare: daca mai vad un post "acid" din partea ta, iti dau vacanta!
                  Last edited by crististreulea; 27 October 2008, 23:11.
                  Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by sibianul View Post
                    @csebalyn frate
                    cand om fi neamuri...
                    dar daca tu esti asa doctor in fizica oare de ce nu le transmiti si celor din DTM si celor din F1 sa-si ridice garzile la sol ale masinilor si da dea jos eleroanele de pe ele?
                    aici imi cer scuze pt eroarea de exprimare. Profilul aripa de avion intoarsa iti zice ceva? De ce toti se chinuie sa accelereze aerul de sub masina? Pt ca odata cu cresterea vitezei, scade preiunea statica, fapt ce are ca efect ghici ce? Tocmai absorbtia masinii catre asfalt. Apropo, eleroanele ale de spui tu ca-s asa de idiot inca sa cred ca trebuie demontate, daca te-ai uita atent la ele ai vedea ca-s aripa de avion intoarsa. Eu le scriu mail acum alora de la ferrari, tu repeta cls a 9-a...Touche!
                    Oricum in viziunea ta sunt puse doar de imagine.( apropo: vezi accidentul de acu vreo 2-3 ani de la cursa de 24 ore de la LE MANS cu masina zburatoare)
                    ti-am spus mai devreme despre parerea mea
                    Iar despre cei 15-20 cai (.....Si atentie subliniez 15-20 cai) o sa vedem cum ii obtinem.....
                    Si inca un secret pentru cei care inca nu stiu........ Ceva cai scoti si din cutia de viteze.
                    asta am mai auzit-o... Caii ti-i da motorul, ca tu pierzi mai multi sau mai putini prin cutia de viteze,e alta mancare de peste. Te rog dezvolta ideea cum dai cai motorului prin transmisie...Are randament supraunitar cutia aia de intentionezi s-o pui? Acusi faci loganul perpetuum mobile.
                    Dar nu va faceti probleme ca in momentul cind va fi gata o sa va invit sa va uitati mai cu atentie la chestiune si atunci sa ii vad eu pe aceia care vad imposibil sa obtii ........Inca o data vreo 15-20 ( " vreo= in jur de " pentru care vad totul la limita maxima).
                    Caci din pix putem face multe fiecare dintre noi, dar conteaza una peste alta finalul.....Pe masina.
                    Oricum o sa fiti uimiti..
                    deja sunt, crede-ma
                    PS: pt cultura ta generala, daca te intreaba cineva, dar nu cred ca te intreaba, cutiile de logan berlina 1.6mpi, 1.6_16v si 1.4mpi au acelesi rapoarte...touche, inca o data

                    PPS: oi avea eu probleme in exprimare, dar nu vorbesc prostii. 400 de cai sunt 400 de cai, ca mergi cu 100 de tone cu 10km/h sau 10tone cu 100km/h, ai nevoie de acelasi numar de cai, inca o data, fizica de cls a 9-a. P=F*v, adica puterea es produsul dintre forta si viteza. sa continui ? nu cred ca-ti doresti cu adevarat...

                    @alex21: daca taceai, filosof ramaneai...
                    "cand esti in dubii ca spui ceva si lumea te poate cataloga drept prost pt afirmatia respectiva, mai bine taci decat sa inlaturi orice dubiu" - Albert Einstein
                    Last edited by Seba; 27 October 2008, 23:13.
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by sibianul View Post
                      @supercar.... Care e ideea?
                      Nu poti avea jante de 17 pe motorizare de 1.4?
                      Mai fratilor!!!!!!!!!!!!!
                      Ideea era ca abia se misca cu rotile stock ale masinii...Cu niste roti mai grele se va misca si mai greu.
                      Mai bine te gandesti de unde sa mai scoti cativa CP din motor(o resoftare,admisie directa,evacuare).

                      Comment


                      • #71
                        Iti dau eu o cutie de 1.6 ,daca reusesti sa o pui ...Sau daca ii de 1.6 16v o fi mai buna ?
                        posibil totusi sa fie adevarata chestia ca intre 1.6 si 1.6 16v singura diferenta sa fie cutia si softu? :|
                        Last edited by Cristi_Xp; 27 October 2008, 23:18.
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • #72
                          Sincer...Iese un circ aici!!!
                          daca omu vrea sa viseze, si sa mai si zica de visele lui ( desi pana acum nu vad "doar" vise )...De ce ii taiati ma craca asa de sub picioare?
                          vad ca va luati de el urat de tot, nu ii tin partea dar lasati omu in treaba lui...
                          si apropo "raspunsuri acide" sa citez pe un coleg clubist, asta a primit de la voi incontinuu...Mai ales Alex21, mi se pare mie sau fiecare post al lui e numai la badjocura sau la misto?
                          inca o data, in masina a investit ceva, si sper sa o tina tot asa!
                          P.S. : cred ca mai bine veneai doar la intalniri si nu-ti faceai my ride...Cu parere de rau dar sincer.
                          Last edited by bolo; 27 October 2008, 23:24.
                          Life is short...play more!
                          http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                          Comment


                          • #73
                            Nu bolo, no sa iasa, dau vacanta daca trebe si no sa iasa.
                            exact cum spunea si Cristi_Xp intr-un post mai devreme, in momentul in care ti-ai expus masina, pe linga laude apar si critici, e normal.
                            sibianul a fost fairplay pina cind ia raspuns mai "acid" la csebalyn.
                            dupa cum am mai zis, au mai fost citiva zmei peaici care se laudau ce avion o sa iasa din loganul lor. Turbo pe mpi, sincroane schimbate in cutie si mai stiu io ce pitici si avioane ii treceau la om prin cap.

                            daca vrei intradevar sa faci ceva din loganul tau, ceva special si total diferit, dai jos 1.4mpi si pui un motor de renault RS. Dupa care schimbi toata suspensia si sistemul de frinare. Evident urmeaza aerodinamica.
                            suna frumos, prea frumos, dar la ce costuri?
                            daca vrei sa faci modificari majore la masina, trebuie sa o faca cineva specializat intr-un loc specializat. Testat...A se lua ca exemplu felixb, numa el stie cite testesi mici modificari a facut sa ajunga unde e acum!
                            dupa cum spuneam in postul anterior, linkul catre acel logan 2.0RS, costurile sint o piedica enorma in tara noastra. Ca sa ajunga la acele performante a renuntat pina si la mocheta de pe jos, banchete spate, tapiteria de pe usi a fost inlocuita cu fibra de carbon...
                            daca ai sa ajungi sa o aduci la performantele de care spui sibianul, ai toata stima mea! Si ai sa inchizi citeva guri pe acest forum ;). Pina tunci, obisnuiestete cu ideea ca o sa fi mereu atacat si criticat! Fimacar tu fairplay


                            cind am vazut prima data masina in poza, un singur lucru mi-a trecut prin cap MAD MAX. Sint convins ca in realitate arata mai bine ca in poze.
                            Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                            Comment


                            • #74
                              Ca sa ai 170 cp nu tre sa dai gauri in capota... Intra perfect
                              Attached Files
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment


                              • #75
                                @CSEBALYN
                                1. FRATE ERA CA UN MOD DE A SPUNE NU DE NEAMIRI
                                2.PENTRU EXPRIMARE ... E PROBLEMA TA, DAR ASIGURA-TE DATA VIITOARE CA AI SCRIS BINE CE AI VRUT SA SPUI
                                3.CU CIT GARDA E MAI JOS, CU ATIT VOLUMUL DE AER ESTE MAI MIC. SI DECI MAI USOR DE ACCELERAT
                                4.DACA TE UITAI MAI BINE LA MASINA , EU NU AM ELERON, SI DECI TE ASTEPT CU COMENTARII IN MOMENTUL CIND O SA-L VEZI
                                5.IN CEEA CE PRIVESTE RAPOARTELE, NE REFERIM IN CIT TIMP SE PRINDE VITEZA RESPECTIVA, CACI NU CARAM CU MASINA TONE DE MARFA, DECI VREAU SA-TI SPUN CA RAPOARTELE CONTEAZA ENORM
                                6. CUTIILE DE VITEZA DE LA MOTORIZARI DIFERITE NICIODATA NU SUNT LA FEL(MOTOR2L 200 CP CU CUTIE DE 1.6L 110 CP)
                                7.DACA LE SCRII CELOR DE LA FERARRI SPUNE-LE DESPRE CE FRUMOASA ESTE TARA NOASTRA SI NU DESPRE CUNOSTINTELE TALE CA TE FACI DE RIS


                                ASA CA DOMNULE EINSTEIN ...TOUCHE , TOYCHE , TOCHE

                                GAURILE DIN CAPOTA @CRISTI_XP OSA FOLOSEASCA LA VREMEA LOR! APROPO CUM IAU LEGATURA CU CEI CU TOBELE? AM CEVA NELAMURIRI CU SISTEMUL DE EVACUARE MERSI MULT
                                Last edited by sibianul; 28 October 2008, 00:05.
                                aham......Restul e LOGAN


                                http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google