Super Logan Tunat Sb 20 Mam

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Bai, pt binele lui Dumnezeu, eu asa circ pe LC n-am mai pomenit de mult timp! Incercati sa va abtineti, si in momentul in care aveti ceva instructiv de impartasit, faceti-o frumos, cu bun simt, si CALM! Acum GATA!
    Daca se poate pe alte thread-uri, se poate si aici.
    Ce haos...
    Last edited by ReBe; 28 October 2008, 00:10.
    Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

    Comment


    • #77
      @sibianul ia legatura cu userul aByS de aici de pe forum.
      Uimeste-ma si pe mine,la ce folosesc?
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • #78
        Eu unul am incheiat cu acest @csebalyn ca nu vreau sa ma enervez prea tare!
        cel mai destept ........
        Dar inca o data daca nu incetati cu fazele slabe ......
        O parere se poate spune si elegant............ Dar de unde atita eleganta la unii.
        aham......Restul e LOGAN


        http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

        Comment


        • #79
          @sibianul:
          1: stiu, dar eu cand te-am criticat nu ti-am zis "frate", ca n-am ciocnit valizele in gara. "frate" imi permit cu cei pe care-i cunosc.
          2: touche
          3: am zis eu ca nu-i asa? Aici chiar ai dreptate, dar n-are legatura cu "filmul"
          4: nu eu am adus vorba de eleron, ci tu, cand ai dat exemplul cu ala de-o zburat de pe pista
          5: nu mi-ai zis nimic nou. Asa, deci?
          6: incerca manualul de reparatii pt logan berlina. Acolo scrie invers decat sustii tu ref la cutiile de viteza. Apropo, cum explici atunci ca masinile in discutie au toate la aceeasi viteza aceeasi turatie? Astept...
          7: glumeam cu scrisul la ferrari. Sper totusi sa nu ma fac de ras in cazul in care o iau razna si le scriu
          ---------------------------------------------------------------------------------
          8: dar n-am incheiat eu cu tine, asta-i problema. nu a mea, ci a ta
          9: daca mai scrii o data cu majuscule (se interpreteaza ca si strigat/tipat si atac direct, fara menajamente - aici iti sugerez sa citesti regulamentul) primesti warn pt asta; in alta ordine de idei, daca mai ai ceva sa-mi comunici si nu vrei sa ducem discutia asta mai departe pe forum (unde eu promit ca n-o sa mai raspund la provocarile de genul) te invit s-o faci in pm. Mersi de intelegere.
          10: asa-s eu mai taran. Obisnuieste-te cu ideea...
          11: vezi sa nu te imbolnavesti de la atatia nervi...relax, ca nu-i bine sa-ti creasca tensiunea,
          poti avea probleme grave...excesul de sare, zahar, grasimi, alcool, tutun si csebalyn dauneaza grav sanatatii
          Last edited by Seba; 28 October 2008, 00:29.
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #80
            Girl "faight" )

            In legatura cu aerodinamica, mai stiu si eu ceva fizica dar nu ma complic cu formule, du-te in gara si stai pe peron langa un tren care trece in viteza si vezi cum te va "trage" sub el, asta pentru ca la viteza mare presiunea dintre tine si tren este mai mica decat presiunea atmosferica => o mana invizibila te va impinge sub tren. Si eu am tot 1.4, chiar m-ar interesa o marire de putere, din cutie, din soft din ce o fi numai sa fie, si 20 de horshi sa am in plus chiar mi-as dori. Per ansamblu mie imi place masina, mai ales ca e neagra, dar daca vrei tuning adevarat uitat-te aici
            Last edited by Seba; 28 October 2008, 00:55.
            No, apoi blana
            Taaaaaci!!! ca nu stii ce-i bine
            ...si nu uita, prietenul bun, la balamuc se cunoaste

            Comment


            • #81
              Din respect pentru ceilalti nici nu mai raspund provocarilor care sunt evidente!
              Dar de....... Astea nu se pun
              Eu cer doar eleganta si respect pentru munca fiecaruia dintre noi!
              Si sa revin la princilalui motiv: ce parere aveti despre masina?(vreau pareri pertinente chiar daca sunt de bine sau de rau si nu chestiuni de 2 lei)
              Multumesc
              aham......Restul e LOGAN


              http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

              Comment


              • #82
                @sibianul: incearca sa fii mai relaxat si pleaca urechea la ce spunem noi aici, ca nu ne-am nascut de ieri. Cunoastem problemele loganului destul de bine, iar csebalyn e destul de documentat, chiar nu inteleg de ce ai probleme cu el..
                NU castigi in veci cai din cutie, doar ca vei avea un randament mai bun ( daca umbli la rapoartele cutiei).
                Multa vb, pt nimic.
                Mai documenteaza-te, mai aduna idei, prezinta schite, si toata lumea iti va sta la dispozitie cu un sfat.
                PS: atata timp, cat nu ne tratezi cu superioritate) ( stim si noi ceva fizica, si un pic de mecanica...Chiar si eu care sunt medicinist).
                Spor la treaba.
                LE: parearea mea despre masina : tu momentan ai lucrat doar la exterior, nimic impresionant, ci doar un exterior Pilot,( pe care ORICINE il poate cumpara), nimic personalizat.
                Fara suspensii, fara imbunatiri la trenul de rulare, fara imbunatatiri la capitolul sistem de franare, jante, cauciucuri, interior...Etc

                Comment


                • #83
                  @lau_swat nu vorbim cu poze colega!
                  Iar mina care te trage colega este de la faftul ca acei curenti intra sub tren pentru ca este inalt! Si hai sa terminam cu fizica, pentru ca ..... Dar nu are rost
                  Am zis ca nu mai raspund la provocari si asta fac.
                  Peste 4-5 luni o sa-ti spun cum am facut cu caii
                  aham......Restul e LOGAN


                  http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                  Comment


                  • #84
                    Eu zic sa lasam omul sa-si faca treaba si sa vedem ce iese. Daca iese ceva foarte frumos cinste lui, daca nu...

                    LE: In poze nu vad decat un dulap pe roti, cum vad si daca ma uit pe geam in parcare(adica al meu). Daca vrei stabilitate tranteste-o, de eleroane si coditze de peste nu are rost sa povestim la 100 de cai. DTM-ul, F1 si alte avioane sunt crema automobilismului, nu ce imi fac eu in garaj din topor.
                    Last edited by lau_swat; 28 October 2008, 01:02.
                    No, apoi blana
                    Taaaaaci!!! ca nu stii ce-i bine
                    ...si nu uita, prietenul bun, la balamuc se cunoaste

                    Comment


                    • #85
                      Cum sa ajungi sa te certi cu seba ? mai realizabile mi se par toate drumurile reparate in romania intr-o luna
                      e grav, masina neagra de respiri greu calmeaza-ti stapanu

                      Comment


                      • #86
                        Nu, dar @sibianul are ceva de intors la orice ii zice oricine, eu nu mai comentez, astept primavara cand infloresc pomii si sunt curios ce o sa iasa atunci. Numai de bine.
                        No, apoi blana
                        Taaaaaci!!! ca nu stii ce-i bine
                        ...si nu uita, prietenul bun, la balamuc se cunoaste

                        Comment


                        • #87
                          @ ccezar problema mea e ca nimeni nu stie sa citeasca(am impresia)
                          in primul post am scris clar ca mai am de lucru la ea. Este doar o faza intermediara!!!!!!!!!!!
                          aham......Restul e LOGAN


                          http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                          Comment


                          • #88
                            Eu chiar cred ca dupa ce am zis mai sus , o sa fie gata toate drumurile pentru cand ma intorc in tara !! Vis

                            sibianule, eu cred ca tu esti cel care nu mai cunoaste intelesul cuvintelor, ai cerut pareri,sfaturi,critici... Daca nu le poti suporta,nu le mai cere

                            ca nu stii de gluma, aici nu ma mai bag, e alegerea ta, nu moare nimeni daca nu ii razi la poanta dar cand devii absurd deja deranjezi si pe restul

                            Comment


                            • #89
                              Ai vrut sa stii parerile despre masina.
                              Nu prea avem ce pareri sa spunem despre masina, ci doar despre kitul pilot extreme. Unora le place, altora nu ( s-a vb indelungat pe tema kitului pilot).
                              Deci in aceasta faza intermediara, nu putem sa vb decat despre aceste lumini. Caci de fapt, asta e principalul lucru la care ai contribuit personal (cel putin, asa cred) cu idei. Parerea mea, este ca acea bagheta tip audi, cu farurile angel eyes, nu se pupa. Ori una, ori alta.
                              Imi plac in schimb cum dau neoanele de dedesubtul masinii.
                              In rest, nu prea avem ce comenta.
                              Spor la treaba.
                              PS: pana acum e ok,( imi place cum ai denumit threadul, si imi dau seama ca doreai sa ne dai pe spate, insa mai ai de lucru)
                              Last edited by Cezar; 28 October 2008, 01:24.

                              Comment


                              • #90
                                Originally posted by sibianul View Post
                                @ ccezar problema mea e ca nimeni nu stie sa citeasca(am impresia)
                                in primul post am scris clar ca mai am de lucru la ea. Este doar o faza intermediara!!!!!!!!!!!
                                Noi stim s-a citim...Dar tu ai citit cum s-e incepe un "tuning"??? Daca nu ai citit inca citestel si iti vei da seama ca afirmatia ta nu e o scuza....Bafta cu proiectu...De cuiorzitate ce urmeaza....
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google