B 48 C U P Logan by DaciaShop[Castigator Campionat Cel Mai Tare Interior Editia 2011]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @katalin, nu-i bai, te asteptam la intalniri

    Cu scrisul, pana la urma, e de bun simt sa scriem asa cum s-a invatat la scoala, din respect pentru invatatori






    Aaaasa, vine sezonul de imbunatatiiiiri.

    Sambata am primit distantierele de 20 mm, mult asteptate. Sunt Sparco, luate de la Coastadeest, arata foarte bine si sunt foarte usoare.

    Le-am si montat sambata, inainte de intalnire, insa amintampinat ceva probleme cu ele : rotile mele nu aveau sanfren (se citeste shanfren) in buza gaurii de centrare, asa ca ramanea un spatiu de aproximativ 1mm intre roata si distantier. Cand am strans cu piulitele, nu mi-am dat seama si astfel; am ajuns sa merg pe strada cu rotile cu fulaj...

    Au vazut colegii la intalnire si am mers la vulcanizare. N-am rezolvat nimic acolo, asa ca duminica am demontat fiecare roata si am pilit putin pe buza gaurii din interior a jantei. Merge acum parfum. Deh, jante de macadam, nu se monteaza cu distantiere sau inele de centrare.


    Am mai primit ceva, dar pun poze cand le montez.


    Poze, by Jocker
    Attached Files
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

    Comment


    • ma fura pe mine ochiul sau sau jantele din poza sunt altele decat alea de 17 pe care le stiam ? par mai mici posibil sa ma insel ...

      si chiar cat au costat distantierele ?
      ''M-am certat si cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat''. (Gigi Becali)

      Comment


      • da domne e bine rau cu distantierele, e mai cracanata, da a mea nu a primit nimic si nu prea merita sa fie in poze ! ! !
        sigpic
        The MVP

        Comment


        • era cam liniste pe aici ..acuma inteleg....e sezonu rece

          Comment


          • S-a le invarti cu placere...si strangele pe toate....Da secretos esti de la un timp,primesti detoate da nu pui poze....bine
            sigpic

            Comment


            • Felicitari nenea, sa le soliciti cu incredere de-acum inainte! Asteptam poaze cu urmatoarea surpriza!
              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

              Comment


              • Sa stapanesti sanatos distantierele si sa le alergi fara probleme.
                sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                Comment


                • salut

                  nu prea ma pricep dar care este rolul distantierelor ? si cand se folosesc?

                  multam fain.
                  Last edited by sKyb0y; 3 February 2010, 03:46. Reason: Automerged Doublepost
                  From Miami 2 Ibiza
                  Voucher
                  http://i39.tinypic.com/302s7zr.png

                  Comment


                  • se folosesc cand pleci cu masina...se invarte frumos roata ...la fel se si vede.
                    un moft domne , un moft ...

                    Comment


                    • Originally posted by MariusTm29 View Post
                      ma fura pe mine ochiul sau sau jantele din poza sunt altele decat alea de 17 pe care le stiam ? par mai mici posibil sa ma insel ...

                      si chiar cat au costat distantierele ?

                      Sunt jante Speedline Corse 2118, 7jx15", provenite de pe fostul Clio RS al regretatului Lenti Moldovan, pilot profesionist timp de 40 ani... Am discutat in topic despre ele.

                      Cat despre distantiere, sunt un "moft" de peste 500 lei. Dar sunt Sparco,au venit la pachet cu kit de montaj (suruburi de roti si suruburi de discuri)
                      _
                      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                      sigpic

                      Comment


                      • lasa ma , moft , ne-moft , sa le alergi sanatos

                        Comment


                        • salutare
                          ce risti daca pui distantiere? fi bland))
                          Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
                          prost.

                          Comment


                          • o masina de nota 10,cu modificari facute cu cap....
                            sigpic

                            Comment


                            • frumoasa masina'
                              zi-mi si mie ce arcuri ai pus si daca este nevoie sa schimbi si telescoapele in cazul in care schimbi arcurile

                              stii cumva dimensiunile la stikerele logan cup(am un prieten care are masinarie si as incerca sa le fac eu)

                              Comment


                              • are H&R din cate imi amintesc eu... iar la acestea ai nevoie si de amortizoare.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google