B 48 C U P Logan by DaciaShop[Castigator Campionat Cel Mai Tare Interior Editia 2011]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Mariusrs View Post
    ...) foarte tare testul.Dar ambreiajul cat te mai tine)????
    mult timp de acum inainte
    are sachs sport
    respect inca o-data !!!

    Comment


    • ambreiajul a fost schimbat de curand - cu unul Sachs - si daca nu se patineaza acest comportament nu il uzeaza extrem de repede. Mai repede il uzezi bara la bara cu 1-a.

      Lasand astea la o parte bv domnu dany
      B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

      Comment


      • Originally posted by dsign View Post
        - placutele de frana puse in vara au ajuns aproape de capatul vietii, in curand le voi inlocui
        Vezi ca trebuie sa ii soseasca lui Nick Ferodo Racing DS 2500...le-am comandat in vara, le are incarcate pentru transport...

        Comment


        • da ce va place sa asteptati cu lunile/anii dupa niste produse
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • Multumesc, imi pot aduce Ferodo DS2500 oricand, pe alte cai decat Nicu. El e bun la altceva.


            Ambreiajul original m-a tinut in astfel de conditii 140 000km. Noul Sachs abia si-a facut rodajul, nu obisnuiesc sa omor pedala, piciorul meu sta langa ea mai mereu.
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • Este foarte bine ca ai ales unu de calitate. Si eu am pus pe Fordu meu LuK nu e sport,dar sper sa ma tina 100 de mii cel putin D
              http://www.loganclub.ro/forum/focusul_meu-t39113.html

              Comment


              • @dsign, presupun ca la noul ambreiaj nu mai exista zgomotul facut la ralanti specific celui stock... presupun bine ?
                I don't ride low, I fly high...

                Comment


                • nenea dsign proiectul tau cu proiectoare trebuie omologat de rar, nu?
                  dar a lui mateo (incastrate in bara ca si cum ar fi din fabrica) mai trebuie omologare rar?
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by dsign View Post
                    Multumesc, imi pot aduce Ferodo DS2500 oricand, pe alte cai decat Nicu. El e bun la altceva.
                    Mie mi-e vecin si mi-e comod...
                    @cristi_XP: placutele 1376 s-au produs pentru Nick in serie de 5 perechi, nu prea erau pe stoc pe nicaieri...Intre timp masina nu sta pe dreapta.
                    Cred ca merita sa astept o percehe de placute pe masura discurilor Brembo sport perforate...

                    Comment


                    • In mod normal trebuie sa merg la RAR, dar nu cred ca are rost. Nici Matheo nu e in legalitate.
                      _
                      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                      sigpic

                      Comment


                      • foarte tare ... imi place masina..esti tare rau
                        www.loganclub.ro/forum/member.php?u=33004

                        Comment


                        • Originally posted by dsign View Post
                          In mod normal trebuie sa merg la RAR, dar nu cred ca are rost. Nici Matheo nu e in legalitate.
                          nici eu nu am avut probleme cu cele dinainte (vezi primele poze de la my ride), dar stiu ca trebuie omologare, stiu un nene cu o dacie careia ia montat stop pe frana pe luneta si a ramas fara talon
                          sigpic

                          Comment


                          • Asta e deja SF...
                            _
                            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                            sigpic

                            Comment


                            • Dsign mi sa intamplati si mie la dacia veche, era sa raman fara talon din cauza stopului pus la luneta, a zis ca daca nu sunt echipate din fabrica cu asa ceva se ridica talonu, si eu i-am zis, scrie la lege ca pot sa imi remediez defectunea, da, norocu meu a fost ca era prins de carpeta cu 2 surubele, l-am desfacut si omului i sa umflat buza de ciuda si mi-a dat talonu inapoi.

                              Comment


                              • inseamna ca tu nu cunosti legea , si nu stii ca ti-a facut un favor .
                                Intr-adevar iti da CI inapoi , dar amenda ramane , asa ca daca ii era ciuda , iti dadea amenda si te linistea . Nu de alta , dar sa stii pe viitor ca n-a vrut sa iti faca rau , ca daca voia avea tot dreptul .
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google