Br-28-agm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • bun bun grila clean
    acu next e bad boy look ?

    Comment


    • a iesit bine ..bravo .. acum next step ..sa vedem pe ce drum apuci

      Comment


      • Kozule, ai intuit tu ceva .

        Mishule, daca aveam mai mult noroc, acum o saptamana trebuia sa am bad-boy-ul pe masina. Doar ca nu a fost sa fie si nu am mai plecat sa-l fac. Oricum, pana in vara, sper sa am si eu, cum sper sa punem si lupe .

        Cosmine, asta va fi o mare problema . Sa vedem unde mergem de acum incolo, caci am jante gen rally, dar portbagajul va fi si el clean. Cred ca va fi ceva asemanator cu SDP-ul
        sigpic

        Comment


        • si tu te dai pe lupe ?

          Comment


          • Bun.

            Treaba sta cam asa:

            Am intrat in noul an. Nu i-am mai facut nimic masinii, decat m-au praduit hotii de eleron si sigle.
            Na, asteptam sa fac bani sa rezolv si treaba asta.
            Miercuri, ma duc cu YLE la FanCourier (in celalalt capat al orasului) sa pun cauciucurile la curier. Deja planuri mari: fac portbagajul si inca doua chestii.
            Vineri, pe la 2.30 ma duc tot cu YLE sa luam banii. Nici o problema pana aici. La intoarcere, mers in jur de 110-120 pe centura. Aproape de pod se aude un fluierat, el imi zice, eu i-am zis ca i s-a parut si continuam. Ajung acasa, lasam masina cu botul in poarta si nu ma uit la ea.
            Seara, pe la 7 trimit sotia si baiatul sa bage masina in curte in timp ce ma pregateam sa impachetez eleronul sa plece la altcineva. Cand vin ei inapoi in casa, fecior-meu, putin transpirat imi zice: am patit o buba! nu mai avem numar pe fata.
            Bun. Il sunt pe YLE sa vad pe unde e sa dam o tura sa-l cautam. Era la Bucuresti. Sunt pe RUZu sa-mi zica cat ma costa sa-mi fac un numar nou. Imi zice el acolo ca nu e mare lucru ma nelinisteste. Il sunt pe MCM si pleaca sa-l caute. Nimic! (era noapte)
            Azi, mai dau o fuga la FanCourier sa pun si eleronul. Astia nu mi-l primesc ca cica nu au masina sa mi-l transporte azi. Il pun in portbagaj si plec inapoi. Nu zic ca era sa raman suspendat pe scut din cauza ca pe sos. Baldovinesti nu au dat zapada la timp si era gheata iar la iesirea in centura, am alunecat pe fagase si masina se suspendase .

            Nu am gasit numarul! Luni ma duc sa depun niste declaratii sa imi dea voie sa circul fara numar pana imi fac ei altul si sa platesc noul numar.
            Tot luni trebuia sa rezolv portbagajul, dar cum o sa am nevoie de masina, iar o sa aman .

            Nu-mi mai trebuie numar prins cu silicon, deci o sa cumpar si suporti. Momentan numarul ramas sta pe fata, prins in 2 holtzsuruburi provizoriu.

            Si, cu ocazia asta, am aratat ca reclama de la Moment Fix, cu tipul lipit de tavan e bull shit! Daca mi-o zburat mie numarul inseamna ca tipul ala are cateva cazaturi in bila
            Attached Files
            sigpic

            Comment


            • Numaru til da in 2 ore daca te duci la inmatriculari declari la ai pirdut unu il predai si pe celalant si trebuie sa platesti 50 lei la BCR parca si iti face numerele imediat
              Logan PH2 - 1.6,16v
              Logan PH1 - 1.6 MPi

              Comment


              • Tot mai bine ca mine cu suporti off off nu ai vrut sa ma asculti)

                Comment


                • Gicule imi pare rau de evenimente...dar ...cum se cheama cand isi face omul ceva cu mana lui?

                  Hai ca saptamana asta primesti ceva de calitate de la mine...momentan am facut doar 50% din cauza timpului.
                  sigpic

                  Comment


                  • Nu e treaba ca nu am avut suporti. Problema a fost ca (si acum sa vezi cum beau bere le 11 de la stefano_xlf) cineva a tras putin de el si s-a dezlipit intr-un colt. Batea vnatul tare si la viteza s-a desprins de tot. Cred ca siliconul a fost de vina pentru ca atunci cand am avut silicon sanitar nu a avut nici o treaba, am mers cu el vreo 3000 km.

                    Laur, mai merg asa si astazi si maine ma duc la Politie sa vad ce rezolv. Sper sa nu ma puna astia pe drumuri ca e ceea ce urasc eu mai mult.

                    Valeriu, discutam cu marfa .
                    sigpic

                    Comment


                    • Eu l-am prins cu banda dublu adeziva de la BISON.
                      Am degresat bara cu diluant si la fel am facut si cu numarul , si inca sta acolo de ceva timp
                      sigpic
                      "BRABUS" STYLE

                      Comment


                      • Al meu avea si banda dublu adeziva si moment fix

                        Eu sunt mai special, n-ai ce zice
                        sigpic

                        Comment


                        • Nu pot sa te contrazic
                          sigpic
                          "BRABUS" STYLE

                          Comment


                          • Pana la urma cat costa ambele numere de la ei? Ca eu pe cel de pe spate il am "faultat" de cand am tractat pe cineva, nu a prins carligul sufei bine si la plecare a sarit fix in nr meu
                            sigpic

                            Comment


                            • Numerele au costat 40 de ron.

                              Bun, pana sa pun poze (nu am scos inca masina din garaj), fac o mica lista 'to be made' pentru anul acesta:

                              Exterior:
                              *capota spate clean
                              *bad-boy look capota fata
                              *revopsit grila fata
                              *alte stopuri
                              *lupe in faruri

                              Interior
                              *antifonat tot
                              *schimbat husele sau scaunele fata inlocuite cu altele sport

                              Motor
                              *schimbat toba cu una mai potrivita
                              *inceput traseul de evacuare pe 50mm, macar pana intre intermediara si finala
                              *intermediara sport


                              Deja masina are capota spate clean. Urmeaza o modificare pana in martie, dar inca nu stiu nici eu ce va fi.
                              Sper sa termin majoritatea planurile pentru exterior pana in vara, ca in vara sa iau o pauza iar din toamna sa ma apuc de motor.
                              Interiorul sper sa-l rezolv pana la Paste.

                              Cam astea ar fi de zis. Asteptam sa vina caldura sa montam jantele, sa mai scoatem masina la o tura si sa ne apucam de treaba.


                              PS: poate saptamana viitoare vin si eu cu niste poze cu capota spate.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by iamagi View Post


                                Motor
                                *schimbat toba cu una mai potrivita
                                *inceput traseul de evacuare pe 50mm, macar pana intre intermediara si finala
                                *intermediara sport
                                alea nu`s modificari la motor , ci pentru perfomanta motorului
                                hai sa ai spor sa realizezi ce ti`ai propus !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google