Loganul Meu MCV, B-71-BMR, Dupa 3 Ani De Imbunatatiri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Rupe pe MCV subwooferul ala .. eu am un Blaupunkt .. am dat vreo 450 lei pe el si e senzatie .. noi avem avantajul ca ne bubuie direct in cap
    Last edited by MihaitzaMCV; 16 February 2012, 18:17.

    Comment


    • #92
      cu jbl nu dai cres e investitie buna
      Vand piesa auto logan originale si aftermarket

      Comment


      • #93
        Originally posted by MihaitzaMCV View Post
        Rupe pe MCV subwooferul ala .. eu am un Blaupunkt .. am dat vreo 450 lei pe el si e senzatie .. ca noi avem avantajul ca ne bubuie direct in cap
        Multumesc de sfat. M-am hotarat si eu sa-l iau. Mi-am luat si un condensator Rockford Fosgate de 1 Farad. O sa pun impresii si poze in week-end...

        Comment


        • #94
          Gata, am comis-o.
          Am luat urmatorul woofer -


          si un condensator Rockford Fosgate CPCD10-03 (de 1 Farad)



          Si statia am pastrat-o, un MacAudio MPX Mono

          / amplificator auto monobloc stabil la 2ohmi putere nominala la 4ohmi - 275W RMS (900W MAX) putere nominala la 2ohmi - 400W RMS (1500W MAX) raspuns in frecventa - 5-300Hz THD <0,05% la 1kHz


          Deci, pret produse noi
          - Woofer, 1300 RON
          - Condensator - 500 RON
          - Statie - 600 RON
          Pret total, produse noi - 2400 RON


          PRETUL LA CARE LE-AM GASIT EU, SH, dar probate la sange - Statie - 200, Condensator - 200, Woofer - 500 - Investitie totala - 900 RON.

          Ca si la faruri, nu am cuvinte sa spun cum se aude. Basul este clar, precis, si am acum aceiasi senzatie pe care o aveam cand eram mai de-o schioapa si mergeam in discoteca ca sa stau langa subwoofer-ul de acolo... iti rupe capul, fara sa-ti dea senzatia de "prea tare" sau deranjant... este..... superb...
          Deci, cu basul am terminat. Om vedea ce om mai face....
          Attached Files

          Comment


          • #95
            Sa le stapanesti sanatos, super misto si le-ai achizitionat la super-preturi

            Comment


            • #96
              Foarte tare .. sa le bubui cu placere !

              Comment


              • #97
                salut.ma intereseaza daca pt a2a plafoniera unde e locasul de fabrica este tras cablajul tot de fabrica. merci.

                Comment


                • #98
                  Originally posted by stelihui View Post
                  salut.ma intereseaza daca pt a2a plafoniera unde e locasul de fabrica este tras cablajul tot de fabrica. merci.
                  Salutare. Nu, cablajul nu era tras, l-am tras eu. Am folosit o tija lunga de otel, gen spiță de bicicleta, cu carlig in capat, si l-am tras de la plafoniera din fata.

                  Originally posted by MihaitzaMCV View Post
                  Foarte tare .. sa le bubui cu placere !
                  Iti multumesc mult, sa stii ca le bubui cu maaare placere..
                  Last edited by budaipmihai; 25 February 2012, 00:04. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #99
                    Mai astept idei, ca eu sunt in pana.... astept de la mdaniel sa imi vina niste proiectoare cu lupa 3000k xenon, dar pana atunci..... nu stiu ce imbunatatiri sa mai fac... astept idei... as vrea sa cresc cumva si puterea motorului, dar am inteles ca la benzina nu prea am ce sa-i fac...

                    Comment


                    • Super farurile ma intereseaza si pe mine pt. un ph2.Raman ceva urme pe faruri dupa ce se deschid?

                      Comment


                      • Originally posted by stelihui View Post
                        Super farurile ma intereseaza si pe mine pt. un ph2.Raman ceva urme pe faruri dupa ce se deschid?
                        La mine nu a ramas nici o urma, arata super ok.
                        Pentru mai multe detalii tehnice, vorbeste cu mdaniel75, aici

                        Daca vrei sa stii mai multe detalii din partea mea ca user a acestor faruri, iti stau la dispozitie oricand.

                        Comment


                        • Am uitat sa te intreb pt. a2a plafoniera mufa de conectare o gasesti in mag. de piese? ;tu de unde ti-ai luat-o?

                          Referitor la faruri as vrea sa montez lupe +xenon+angel dar nu sunt hotarat in privinta farurilor(sa i-au de la Daniel gata montate sau sa-i trimit faruri originale in care sa-mi monteze el lupele). Si mai am o nedumerire, xenon 4300 sau 5000 tu ce parere ai?
                          Last edited by stelihui; 12 March 2012, 20:48. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Pentru mufa, am fost la dezmembrari, si am luat o plafoniera cu tot cu mufa. Am pastrat mufa, si am folosit o plafoniera noua.
                            Am xenon 5000k, si sunt foarte multumit.
                            Farurile vin gata montate, dar Daniel nu are cum sa nimereasca unghiul luminii la drept din prima. Farurile se pun pe masina, si apoi se fac reglajele de finete la unghiul lupei.
                            Farurile pe care le am eu acum sunt chinezesti, si am inlocuit reglajele cu cele de pe farurile originale, pentru ca reglajele de pe farurile chinezesti sunt de foarte proasta calitate.
                            In rest nu sunt probleme, iar lumina este extraordinara.

                            Comment


                            • Dragi forumisti, mi-am calcat pe inima si mi-am pus si eu geamuri fumurii. Al optat pt llumar, evident cu acte, 17% fata si 74% spate. Desi toata lumea a strambat din nas ca nu pun pe spate 95%, sunt f f f multumit de alegere. Nu se vede in masina, si folia e super ok. Se vede super bine si din masina.
                              Folia este anti-UV, deci nu mai am senzatia de sera, si antiefractie.
                              Poze.
                              Attached Files

                              Comment


                              • Scuze de dublu post - Vreau sa-i multumesc lui Morpheus (Mihai), pentru ca m-a dus la niste super-profesionisti. Folia este varful de gama de la Llumar, iar aceasta calitate se simte.
                                Nu vreau sa fac reclama, dar ii recomand pe baietii astia. Super ok. Numarul lor este vizibil pe sticker.
                                Multumesc inca o data Morpheus, si felicitari pentru masina !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google