Loganul Meu MCV, B-71-BMR, Dupa 3 Ani De Imbunatatiri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by budaipmihai View Post
    Modificari ce vor urma in curand (Multumiri Daniel si Morpheus) - voi schimba balasturile si becurile de 35W 5000K cu 55W. Abia astept... Voi reveni cu poze si filmulete comparativ, intre 35w si 55W. De asemenea, pentru ca nu ma pot hotara intre navi 1din, si 2 din, am deschis acest thread.



    Poate reusim sa tragem o concluzie.
    In legatura cu schimbarea balastelor de 35w cu unele de 55w te asigur ca dai banii degeaba .. eu am incercat aceiasi chestie si crede-ma ca nu e nici o diferenta .. cine iti spune contrariul ori vrea sa-ti ia banii , ori habar n-are de ce spune .

    Comment


    • Multumesc Mihaita pentru review, e un lucru util. Numai ca ce o sa incerc eu este schimbarea atat a balastelor cat si a becurilor cu becuri dedicate 55W. Oricum comanda a venit la Daniel, si am achitat deja. Deci, nu-mi ramane decat sa le pun, si vedem. Promit ca voi scrie impresii.

      Comment


      • Am omis sa spun ca am avut instalatie completa de 55w si eu .. adica becuri si balaste .. o sa vezi rezultatul curand .. adica o sa ramana aprins (dar nu total) ledul de la faza lunga , dar nu o sa vezi absolut nici o diferenta fata de o instalatie de 35w .. eu unul atunci cand mi-am cumparat de 55w multi ma sfatuiau sa nu dau 550 ron pe o instalatie ca nu-si are rostul .. si acum o am pe undeva prin magazie .. bani aruncati degeaba .
        In fine .. fiecare face ce vrea cu banii lui .

        Comment


        • Mihaita, o sa tin cont de sfatul tau, iti multumesc mult pentru sfat, il apreciez.
          In alta ordine de idei, mi-am cumparat multimedia de la Mindrunner. O sa pun poze cand ajung acasa, acum sunt pe telefon.

          Comment


          • Am revenit cu poze si impresii.
            Am instalat navigatia (unitate multimedia) de la Mindrunner. Trebuie sa recunosc ca sunt extrem de multumit de ea. Eu aveam un sony xplod de 11 mil, si unitatea se aude aproape la fel de bine, ceea ce este super, bluetooth-ul imi face ceva probleme, dar ii dau eu de cap, dvd, navi, totul ok. Camera de marsalier e super, doar ca a trebuit data gaura in tabla pt fire, lucru care ma streseaza teribil. O sa ma duc la reprezentanta sa tratez tabla acolo cu anticoroziv si ceara speciala.
            Per total, sunt super multumit de investitie, si o recomand fara ezitari.

            Fi-mea s-a distrat teribil urmarind desene animate in masina... deci, clar, urmeaza display in tetiere.
            Nu vreau sa par bosorog, dar cand ma gandesc ca eram in copilarie uluit de bordul iluminat in verde de pe NOUA dacie 1310..... ce au evoluat lucrurile...
            Attached Files

            Comment


            • Super 3.14zda, sa o stapanesti sanatos

              Comment


              • Foarte frumos !

                Comment


                • bravoooo, arata bine de tot, abia astept sa mi-l arati la treaba !

                  Comment


                  • Ce frumos e lucrata,zici ca e de la mama ei
                    Felicitari!

                    Comment


                    • Va multumesc tuturor pentru urari. Este intr-adevar o investitie de care sunt tare multumit. Sincer, nu sunt foarte lamurit de ce am pus si camera de marsalier, desi acum 2 zile cand am carat vata minerala vreo 4 baxuri (masina ochi), si nu vedeam in spate, m-a ajutat. Dar ma puteam descurca si fara ea. Accesoriu util, dar nu e un must have.

                      Ce ma streseaza e ca nu apuc sa-mi desfac usa de la portbagaj si sa o dau in grund unde mi s-a dat gaura pentru fire...

                      Poze cu camera.

                      Cand o sa apuc, o sa fac poze si cu interiorul usii, pentru a se vedea cum s-au tras firele.
                      Attached Files

                      Comment


                      • A bagat bani calumea nu gluma in masina asta,cam cat te-au ajuns pana acuma astea?

                        Comment


                        • Jambon, greu de spus... investitiile s-au facut pe parcursul a 3 ani, si pe langa toate astea au mai fost cheltuielile de intretinere... nu as putea sa-ti spun cat a costat tot.

                          Apropos de camera de marsalier, bine ca am montat-o sus in ornamentul de pe capota, pentru ca azi am fost lovit in spate. Iar... pentru a nu stiu cata oara.... damn....

                          Comment


                          • Pune un carlig de remorcare si ai rezolvat treaba,sau un bull bar de ala misto de inox

                            Oricum bravo ti-ai facut o masina betoana )
                            Last edited by vladoi; 10 May 2012, 01:06. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Originally posted by jambon View Post
                              Pune un carlig de remorcare si ai rezolvat treaba,sau un bull bar de ala misto de inox

                              Oricum bravo ti-ai facut o masina betoana )
                              Multumesc mult.
                              M-am gandit la varianta cu bara de inox, dar sunt sceptic, in sensul ca nu stiu daca aceasta are prindere de sasiu sau nu, plus ca asa, cand sunt lovit in spate, nu stiu daca e mai bine sa preia forta impactului bara si fagurele din bara, sau direct sasiul daca pun protectia de inox. Ma gandesc ca daca forta impactului este preluata direct de sasiu, pagubele pot deveni mult mai mari....

                              Nu stiu ce se intampla, dar conduc de 16 ani, peste 2000 km pe an urban, si de cand am luat loganul la 3 luni sunt lovit in spate... noroc ca e teapana masina.... acum m-a lovit un A6, nu am avut nici unul pagube vizibile, dar m-a inpins 1 m in fata, eu eram la cedeaza trecerea, si era sa ma ia in lateral unu de pe rumul cu prioritate.. noroc ca omu a fost atent si m-a evitat.
                              Se mai intampla si d-astea....noi sa fim sanatosi sa muncim si sa facem bani de tunnareala !

                              Comment


                              • Atasez aici niste poze cu tapiteria, la rugamintea lui Mindrunner. Pentru teriere cu display. Imi cer scuze colegilor de forum, dar nu am fost in stare sa trimit poze pe p.m.
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google