R A R - I T P

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probabil de acum incolo cei care sunt corecti vor tine si aceste hartiute pentru istoricul masini....
    "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

    Comment


    • Mai nou se elibereaza o foaie in limba roamna si engleza si am auzit ca se verifica la iesirea din tara si este valabila in toata tarile UE si este obligatorie numai la cei care fac ITP-ul de la data de 01.01.2014 dar nu stiu daca are elemente de securizare,banuiesc ca ar trebuie sa aibe !

      Comment


      • Iar eu zic ca daca vrei sa ai km putini inainte de ITP dai km inapoi si tot putin iti scrie pe hartie. Mai greu sa zicem sa iei o masina cu 190 k km si sa o aranjezi un pic si sa o faci sa aiba 98k km poate.
        Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
        Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

        Comment


        • Originally posted by radu2008 View Post
          Mai nou se elibereaza o foaie in limba roamna si engleza si am auzit ca se verifica la iesirea din tara si este valabila in toata tarile UE si este obligatorie numai la cei care fac ITP-ul de la data de 01.01.2014 dar nu stiu daca are elemente de securizare,banuiesc ca ar trebuie sa aibe !
          Cineva cu,cunostinte minime, poate face un certificat de ITP,asa ii zice si scrie ce vrea pe el.Cred ca o sa se, securizeze la un moment dat.Cu ocazia asta o sa dispara falsurile,dar nu dispar ITP facute fara masina .In trafic se poate verifica autenticitatea.
          LOGAN--> <--TOYOTA

          Comment


          • Oricine poate verifica itp-ul daca are seria C.I.V a masini. Eu am avut surpriza sa constat ca valabilitatea ITP este mai mica cu 3 zile decat scrie pe certificatul de inmatriculare.

            http://prog.rarom.ro/rarpol/rarpol.asp
            "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

            Comment


            • A gresit ala care a scris pe certificat,in sistem se inregistreaza instantaneu ,data -ora-minut ,cand este selectat "Admis", in programul de ITP.Pana sa plecati de la ITP este bine sa verificati,atat pe talon cat si pe certificatul ITP,daca nu sunt eventuale greseli.
              LOGAN--> <--TOYOTA

              Comment


              • am facut itp-ul azi, luat fara probleme.masina are 8 ani si 80k si inca rezista cu piesele din fabrica pe ea.(mai putin amortizoarele).

                Comment


                • Ai primit si foia respectiva in care sunt trecute informatiile in engleza si romana si a-si vrea sa te mai intreb daca are ceva elemente de siguranta pe ea?

                  Comment


                  • Are elemente de siguranta, nu e un simplu A4.
                    Uita-te in lumina la ea, ca la bancnote si-o sa te convingi.

                    Comment


                    • am primit si foaia.este format a4 si are stampila de itp,alt element de siguranta nu

                      Comment


                      • Daca ai motorul chipuit exista posibilitatea sa iasa noxele mai mari? a patit cineva asa ceva? daca da la ce motor?

                        Comment


                        • nu exista probleme, vreo 3 rar-uri am trecut cu motor chipuit si noxele ies in parametrii, depinde si de harta, cu cea de la dimsport nu exista probleme
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • tot la dimsport vreau sa ma duc si eu chiar daca au pretul ridicat

                            Comment


                            • Daca ai catalizatoarele / catalizatorul in parametrii si motorul este cald nu sunt probleme.
                              Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                              Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                              Comment


                              • itp pentru autoutilitara pick up cat o fi?
                                sigpic Alexandria

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google