De unde alimentati cu motorina?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nop... tot motorina este mai scumpa!!!
    mol evo diesel este 4.10 lei (ceea ce bag eu)

    Comment


    • nu am alimentat azi, dar am citit in ziar cum ca 1 litru de benzina (la petrom, cea mai ieftina) e 3.99 lei, iar de motorina 3.77 lei... sau poate nu am citit bine si se preconizeaza sa ajunga, cine stie...

      iar citezi postul anterior?
      Last edited by Seba; 22 February 2008, 12:38.
      1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

      Comment


      • Am bagat eu azi de la petrom, top nordic(top euro 4) 3,88 lei, trege super bine masina cu ea. Consum 6,5% in Bucuresti!

        Comment


        • Am desfacut filtrul de motorina dupa 20K Km..primii de fapt..Nu am gasit nimic pilitura, sau alte corpuri straine!Nu stiu sigur dar poate au curs ele din filtru pana am apucat sa-l desfac. In rest filtrul propriu zis avea doar 1-1,5cm o tenta neagra slab vizibila la baza acestuia, doar pe o parte a lui..banuiesc ca pe acolo intra motorina!? In rest catre partea superioara foarte curat! Am bagat 90% MOL E4! Ocaziomal 40 L Lukoil, 30 OMV si 30 Rompetrol din totalul de 23K Km.

          Comment


          • Valeu...iar s-a scumpit motorina...dimineata la petrom 3.93...cat au de gand s-o mai scumpeasca ???Pai ajunge in 3 saptamani la 5 lei...mai bine chem o rampa si-mi sui masina pe rampa si ies la plimbare..cred ca ies mai ieftin...uite de asta nu am vrut eu sa-mi iau hummer...si am luat logan...

            Comment


            • Vreau si eu pareri despre Lukoil. Eu am bagat motorina Euro 4 de la ei iar Loganul merge foarte bine, chiar sunt foarte multumit. Am observat ca pretul e mai scazut ca la alte pompe. Vreau sa dau motorina de calitate motorului, sa-i fie pe plac si lui si mie .

              Comment


              • @nr4 sa sti ca motorina, ca de altfel orice combustibil si ulei,care ies pe poarta Lukoil,are calitatea normelor europene.
                Iti garantez....Prietenii stiu De Ce !!
                passion 1.5 DCi

                Comment


                • Am uitat sa completez...si eu alimentez tot de la LukOil.
                  Am incredere..
                  passion 1.5 DCi

                  Comment


                  • disel

                    Prietenii, io bag numai motorina euro 3 de 2 ani de zile, si zboara masina nici un zgomot nika, nu va mai luati dupa uni si dupa alti

                    Comment


                    • Pai da, dar nu e bine sa bagi motorina E3 la un diesel cu catalizator E4. La un Peugeot de la lucru s-a aprins martoru' in bord din cauza asta (am inteles ca motorina E3 are mai multe particule de sulf sau eu stiu ce substanta...).

                      Comment


                      • Sa nu uit... apropo de diferenta de pret de la diesel la motorina... aseara la petrom, top euro diesel 4 era 39600, iar top premium (benzina, nu stiu exact numele) era 39900.
                        asta pt cei care cobesc dieselul! :P
                        ps: rog un moderator sa mute acest post la diesel vs benzina daca nu e locul bun aici! ;)
                        1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                        Comment


                        • Inuman sa ajunga litru de motorina ~4 lei.
                          Va mai aduceti aminte acum niste ani buni...ce diferenta de pret era intre motorina si benzina

                          Comment


                          • Putin offtopic.... pretul mare la motorina nu ne afecteaza foarte mult pe noi astia proprietari de dci-uri mici, care consuma putin; doar indirect, la fel ca pe toti de altfel, deoarece motorina se foloseste in transport, agricultura si vor creste preturile la produse, transport. deci, pt noi in mod direct, nu e asa mare tragedie, la un consum de 5%, e tragedie pentru toti datorita motivelor enumerate mai sus.
                            Last edited by huzzy1981; 10 March 2008, 16:11.
                            1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                            Comment


                            • Iar sa scumpit azi cred motorina si benzina
                              4 lei la rompetrol
                              sigpic

                              Comment


                              • Cresterea preturilor la carburanti zi de zi nu mai e o noutate... ma gandesc sa nu fim luati de prosti, cu cresterea continua a preturilor... unde vor sa le duca? La 10 ron pe litru?

                                @boris, sper macar sa nu o faca mai proasta, la calitate superioara nici nu mai visez...
                                Last edited by huzzy1981; 10 March 2008, 23:29.
                                1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google