De unde alimentati cu motorina?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by andrei View Post
    Cel mai bine de la primele doua, decat de la Rompetrol...
    Pai si de la Rompetrol ce are,ca dci-ul meu face luna viitoare 2 ani si am peste 36000km facuti si am alimentat doar de la Rompetrol atat iar probleme nu am avut absolut nici una cu motorul din cauza asta.
    Eu consider motorina de la Rompetrol ca fiind cea mai buna din romania,poate si cea mai curata.

    Comment


    • Daca toti laudam motorina cu care obisnuim sa alimentam, si chiar am devenit fani ai "benzinariilor" respective , inseamna ca in Romania avem motorina de foarte buna calitate (vorbesc serios).

      Comment


      • Originally posted by gigiman View Post
        "risca-te" sa le strecori, daca ai, un fitru de cafea.
        Filtrul de cafea e bun a retine doar anumite particule. Nu am testat aceasta filtrare, insa cred ca va fi permisiv cu apa (daca exista) si va ajunge unde nu trebuie.
        Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

        Comment


        • Salutare !
          Da cu alimentatul de la benzinarie este o problema ,haideti sa va spun povestea mea am masina de 2 ani si am 58.000 km la inceput am bagat de la petrom dupa aia m-am smecherit am trecut pe mol dupa ceva timp cand astia a scumpit motorina am trecut pe petrom'v si acum in final adica in ultimul an merg la rompetrol si cate o data pe la mol ,ce sa spun important este sa alimentezi de la benzinarie si nu din fel de fel de bidoane adunate de la camionagii sau din alta parte da masina merge perfect si am incalecat pe-o sa si v-am spus povestea mea pa colegilor !

          Comment


          • vezi in filtrul de cafea daca motorina pe care o torni are apa, pt ca motorina e grasa, iar bulele de apa aluneca, nu trece

            Comment


            • Eu am inceput cu OMV, dupa aceea MOL, de 2-3 ori de la LUK (consum mai mare, dubios). Ieri plinul de la Petrom si merge exact ca si cu ala de la MOL. Asa ca eu cred ca voi trece definitiv la Petrom. Am alimentat benzina de acolo timp de 80.000 Km si n-a fost nici o problema. Nu cred ca se justifica diferenta de pret fata de Mol sau mai ales OMV.
              Ce ziceti insa de continutul de sulf: la Petrom 10 ppm, la MOl 50? E bine sa fie mai mult? Nu cred
              1.5 dci 2008; 1.2 16V GPL 2014

              Comment


              • Rompetrol (Efix Diesel) sunt multumit, acum e 3.48 lei, am mai pus si de la Petrom, nu am vazut diferente mari in oras ma refer.
                Blue Diesel Tech

                Comment


                • Inscrieti-va la programul Q-Protekt de la Rompetrol. Aveti siguranta ca motorul este protejat. www.qprotekt.ro

                  Comment


                  • merci frumos pt pont adicata2003 ,eu am si card la rompetrol dar nu am avut timp sa ma inscriu.

                    Comment


                    • super tare programul. se vede ca e o firma care se respecta. Mi-as dori foarte mult sa bage si cei de la OMW un program similar pana in vara, daca nu ma mut pe Rompetrol. :P

                      Comment


                      • Ca o prima impresie pare interesant programul asta...mai ales pentru cei cu Dci-uri pentru ca se stie cate probleme au fost si sunt din cauza calitatii slabe a motorinei. Acum raman observatiile in timp vis-a-vis de programul asta. Pe mine ca benzinar insa nu m-a convins
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • O alta strategie de a atrage clienti specific rompetrol la fel ca efix benzina care protejeaza motorul si curata injectoarele praf in ochi.

                          Comment


                          • Eu m-am inscris. Totusi sper sa nu am nicio problema cu motorul, indiferent de programul lor. Oricum este o rezerva pe care e bine sa o ai.

                            Comment


                            • A alimentat cineva cu Alto 55, noul produs de la Rompetrol??? Mai jos, am citat prezentarea produsului de pe site-ul Q ProTek-t:

                              Alto 55

                              Un produs de înaltă calitate, creat de Rompetrol printr-o tehnologie inovatoare, cu o cifră cetanică ridicată.

                              Motorină Euro 5, aditivată, cu cifra cetanică 55.

                              Cifra cetanică ridicată asigură:

                              * creşterea puterii motorului
                              * reducerea consumului
                              * reducerea temperaturii de filtrare
                              * reducerea emisiilor de noxe
                              1,5 dci 70 cp, martie 2007, 5,2%

                              Comment


                              • O avea cifra cetanica 55, dar daca are aditivul cu probleme, mai bine nu.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google