Diverse: Casco , rate , evaluari , cu leasing sau cu credit...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    pai da, nu ma uit degeaba. ca tot la omniasig am si eu. sunt tare 'speriat' sa nu imi faca si mie figura. am renuntat sa mai merg la casco pentru capota portbagaj si ce mai am, si am zis ca o sa merg in caz de Doamne fereste se intampla ceva mai nasol.
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • #32
      Originally posted by demonhunter View Post
      @santo, faza asta e prea tare cu banca, ma mir cum de nu ai aflat pana acuma, banuiesc ca ai dobanda variabila, care creste la maxim odata la 3 luni, daca nu la 2 luni, asa ca, de fiecare data cand platesti ratele intreaba daca ti s-a modificat rata (si eu am patito... in 15 luni am ajuns sa dau 1 mil in plus pe luna, fata de prima rata achitata)
      stiam ca au marit dobanda dar ei si-au luat rata si casco l-au lasat neacoperit.
      CT-97-VIPsigpic

      Comment


      • #33
        Pai CASCO nu vine separat pe alta factura?

        @alindrgn, nu cred ca este o conditie chestia asta de a nu-i deranja ci pur si simplu dupa o anumita perioada de timp modifica polita prin introducerea fransizei.

        @demonhunter, orice banca atunci cand modifica dobanda ESTE OBLIGATA sa te anunte in scris.
        Last edited by Cromatic; 1 June 2009, 12:25.

        Comment


        • #34
          casco vine separat pe factura. deci nu are rostsa ma duc acuma sa imi repar portbagajul si ce mai am bulit pe la masina, ca daca imi baga fransiza o sa imi bag ghiara in gat mai incolo probabil, daca o sa am vreo belea cu paguba mult mai mare. contractulr meu la casco este din aprilie 2008, si sper sa nu am probleme
          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

          Comment


          • #35
            Originally posted by SoNyKeL View Post
            uitati dece anuleaza contracte , dece le considera ca fiind pierderi , dece ne baga nou fransize pe gat. http://www.loganclub.ro/forum/ajutor...1.html?t=13421

            sunt oameni care gandesc ca el care fac ca el , hai sa bag o bara de mcv hai sa vopsesc bariile pe casco ce daca a venit masina cheala , si uite asa ies asiguratorii in pierdere si incep sa ne stranga pe noi de coae
            Acum aveti si exemplul concret in legatura cu ce spuneam eu in postul #94.

            alindrgn, ma refeream la cei cu credit auto, la leasing stiu ca vin 2 facturi separate.

            Comment


            • #36
              salut baieti! am si eu o nelamurire tot in legatura cu casco, daca poate careva sa dea vreun raspuns il rog sa scrie .
              mi-am cumparat in martie 2008 un logan kiss fm cu banii luati de la brd (credit-auto)/10 ani,platesc o rata fixa de 570 lei cu tot cu casco, care e vreo 90 de lei . ce nu stiu e daca trebuie sa-mi scada rata la casco sau nu, avand in vedere ca masina are deja un an si doua luni,ca de platit tot 570 lei platesc .
              KISS FM 1.4 MPI sigpic

              Comment


              • #37
                Uitate pe desfasuratoru de plata , s-ar putea ca rata de la casco sa-ti scada si sa iti compenseze cu rata ta de credit astfel incat ramai cu rata fixa timp de 10 ani... Ideea e , ca chiar daca nu m-am facut inteles uita-te pe desfasuratorul de plata de la banca

                sigpic

                Comment


                • #38
                  Normal bancile nu accepta contracte cu fransize.Poti sa te muti la orice firma de asigurari.Una dintre cele mai serioase este BT Asigurari.Chiar ieri am gasit pe parbriz un fluturas in care spun ca ai acelasi pret la casco logan indiferent de vechime intre 1 si 4 ani.Am avut o dauna pe RCA incheiat la BT Asigurari si au fost foarte prompti .Am sunat la un nr. de telefon de pe acel fluturas si pretul spus de ei este foarte convenabil in comparatie cu alte firme.

                  Comment


                  • #39
                    generali e singura firma care nu face smecherii la momentul actual. observ ca s-a extins si subiectul topicului
                    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                    Comment


                    • #40
                      si ce va plangeti? mie la leasing mi s-a bagat pe gat omniasigul si casco si rca.
                      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by marcone View Post
                        salut baieti! am si eu o nelamurire tot in legatura cu casco, daca poate careva sa dea vreun raspuns il rog sa scrie .
                        mi-am cumparat in martie 2008 un logan kiss fm cu banii luati de la brd (credit-auto)/10 ani,platesc o rata fixa de 570 lei cu tot cu casco, care e vreo 90 de lei . ce nu stiu e daca trebuie sa-mi scada rata la casco sau nu, avand in vedere ca masina are deja un an si doua luni,ca de platit tot 570 lei platesc .
                        Atunci cand polita se face multianual nu se mai schimba nimic indiferent daca ai sau nu ai daune.Aceeasi rata o platesti si in primul an si in al zecelea an in schimb poti sa ai oricate daune ca polita nu se mareste dar nici nu scade.

                        Comment


                        • #42
                          nu se micsoreaza, nu se mareste, dar se reziliaza contractul dupa cum se observa mai nou...
                          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                          Comment


                          • #43
                            Nu se reziliaza, se modifica.........

                            Comment


                            • #44
                              Am fost sa vad o calculatie de casco la o firma, trimis bineinteles de catre cineva. Sincer mi se pare o plata foarte mare a unei asigurari, doar daca e din vina mea, nu a fost cazul doar 1 data, eram incepator si portiune cu polei, sau autor necunoscut. De al doilea lucru mi-e teama, dar nu este chiar asa. Sa dau pe an 22 milioane la o valoare a masinii de 312 milioane, ca vreau eu fara franciza, este 7.05%, adica foarte mult, iar pentru cei netrimisi, oare cum este? La un casco zic pas.

                              Comment


                              • #45
                                zi tu pas si o sa iti dai pumni in cap in caz de belele. acum a deschis cineva un topic unde cauta piese din jumatate de masina...ce gandire au unii si nu constientizeaza deloc. nu-ti fa. aici vorbim doar despre leasing si casco omniasig, pentru alte nelamuriri treaba voastra. cautati prin forum sau deschideti topic.



                                Important Moderator or Administrator NoteIgnorati partea Bolduita...
                                Last edited by SoNyKeL; 9 June 2009, 23:59.
                                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google