Diverse: Casco , rate , evaluari , cu leasing sau cu credit...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    alin drgn terminate cu reporturile ca esti penibil... nu modific nici un titlu , parca esti copil acolo se discuta strict o problema ce tine de brd-omniasig-acte aditionale... pot aparea si alte probleme cu omniasig si alte banci sau omniasig-brd dar alta problema decat cea cu actele aditionale... si se discuta aici...
    Ma repete devi penibil , a ba nu JENIBIL...
    Daca imi dai vreun raspuns acid la acest reply iti iei iar warn , fi baiat cuminte si sezi in banca ta , fi calm... Am raspuns public ca sa nu crezi ca-i vreo musamalizare sau conspiratie cu americanii

    sigpic

    Comment


    • #47
      Originally posted by alindrgn View Post
      si el, la fel ca si cei cu leasing au contract pe toata perioada creditului/leasingului. de ce sa ma duc in alta parte, cand eu am contract pe toata perioada creditului? eu nu am semnat degeaba acel contract, asa ca nu renunt. simplu. nu trebuie nimeni sa treaca la alta firma, ca asta da dovada de lasitate
      Ai semnat tu vreun contract de asigurare la leasing? Eu nu cred. Contractul CASCO la leasing se inmaneaza utilizatorului in copie xeroxata iar conditiile cu privire la asigurarea CASCO si RCA sunt precizate in contractul de leasing, cel putin asa e la RCI.

      Pentru cei care ati achizitionat masina cu credit auto si ati semnat un contract CASCO, spuneti pe cinstite cati ati citit contractul?

      In eventualitatea ca ati fi citit contractul si ati fi fost pusi in situatia de a nu putea achizitiona masina daca nu erati de acord cu prevederile contractului de CASCO ce faceati?renuntati?
      Sistemul e asa cum e dar trebuie sa fim corecti si cu noi insine.

      Comment


      • #48
        mesaj pentru cei care aveti credit la BRD si casco la asiban (grupama), de preferat incheiat cel devreme in 2009,dar nu numai,va rog frumos contactati-ma pe PM.
        (mai ales care aveti oferta din vara cu 1 an casco gratuit).

        Comment


        • #49
          salutare!..as dori sa imi cumpar un logan 1.5dci 85 CP din 2007 second hand cu credit..vreau sa stiu cat ma costa CASCO full p an..aveti idee?

          Comment


          • #50
            Mi-am facut si eu zilele trecute casco la Loganel...1230 Ron fransiza per eveniment 0% la Omniasig.Si Rca m-a costat 430 ron la Euroins
            http://img132.imageshack.us/img132/5928/semnaturas.jpg
            Sony/Magnat/Alpine/Focal

            Comment


            • #51
              Salutare,am si eu o mica intrebare:stie cineva daca s-a modificat valoarea RCA-ului la un leasing auto pt un logan?Am auzit ca va creste cu 50%?Are cineva leasing si si-a facut cat de curand asigurarea RCA?

              Comment


              • #52
                Valoarea RCA-ului la leasing a scazut nu a crescut eu am platit anul trecut 700 ron iar anul acesta 475 ron!

                Comment


                • #53
                  Originally posted by radu2008 View Post
                  Valoarea RCA-ului la leasing a scazut nu a crescut eu am platit anul trecut 700 ron iar anul acesta 475 ron!

                  ESTI SIGUR? EU MI-AM FACUT CALCULE PENTRU APROXIMATIV 1000 DE LEI...DAR TOTUSI NICI ASA PUTIN NU CRED CA ESTE.TU UNDE AI FACUT RCA-UL?EU AM LA OMNIASIG.DIN CATE STIU ESTE MULT MAI MULT.MERSI.

                  Comment


                  • #54
                    Firma de leasing a facut rca-ul la UNITA!

                    Comment


                    • #55
                      am incheiat astazi contract cu ASIROM pentru casco. este al treilea an la ei fara pagube sau dosare deschise. totodata am facut si asigurarea pentru pasagerii transportati, adica 109.8 lei. iar prima casco este 981.84 lei
                      sigpic

                      Comment


                      • #56
                        salutare

                        acum 3 ani jumate am luat loganul prin credit la brd cu casco la asiban, contract pe toata durata creditului, pe 10 ani. Astazi am achitat intergral creditul si mi s-a spus ca, contractul casco se anuleaza. Am fost la Asiban (Grupama) sa-mi fac casco si mi s-a spus ca da, se face, 15 mil pe an. Cam mult in conditiile in care plateam 55 ron pe luna cand aveam creditul (casco full).
                        Stiti vreo societate unde sa dau mai putin si sa n-am nici probleme in caz de dauna?

                        Comment


                        • #57
                          am si eu o intrebare, am parbrizul ciobit cu o pietricica si vreau sa-l schimb cu ,casco omniasig, am masina luata in rate pe 10 ani, daca apelez la casco e posibil sa mi se rezilieze contractul sau sa-mi maresca rata la casco?

                          Comment


                          • #58
                            Nu cred ca o sa ti se mareasca rata casco ci mai degraba daca-l folosesti o sa platesti o suma modica de reinnoire a politei casco.
                            ps.eu am tot prin brd luata masina si cu casco la groupama si am folosit casco dupa primul an de credit intr-o luna de doua ori(ghinion cu o caprioara si agatat masca fata intr-o parcare de un stalp)

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by bogdan1709 View Post
                              salutare

                              acum 3 ani jumate am luat loganul prin credit la brd cu casco la asiban, contract pe toata durata creditului, pe 10 ani. Astazi am achitat intergral creditul si mi s-a spus ca, contractul casco se anuleaza. Am fost la Asiban (Grupama) sa-mi fac casco si mi s-a spus ca da, se face, 15 mil pe an. Cam mult in conditiile in care plateam 55 ron pe luna cand aveam creditul (casco full).
                              Stiti vreo societate unde sa dau mai putin si sa n-am nici probleme in caz de dauna?
                              ........nimeni?

                              Comment


                              • #60
                                am si eu o nelamurire....am luyat masina de la cineva si ii continui ratele,casco e inclus in rate, intrebare e trebuie sa ma duc la firma de casco sa imi trec numele ceva pe-acolo, sa de demostrez ca conduc eu masina....daca se intampla ceva, ma despagubeste?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google