Accident Grav

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Faza e ca moare motorul fix cand venea trenul si n-avea ce cauta acolo.

    Ca daca moare motorul in alta situatie, ai timp sa te dai jos din masina si sa o impingi, fumezi si o tigara si tot e posibil sa nu te deranjeze niciun tren.
    Last edited by mr.K; 9 September 2013, 11:10.

    Comment


    • Eh... Lasa filmele.
      De obicei se intampla ca cel in cauza sa vada trenul ca se apropie si sa spuna ca are timp. Motorul se opreste si ghici ce! Nu mai are timp.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • D-aia e mai buna o masina automata
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Originally posted by IancuMIC View Post
          N-as zice.
          Sunt multe necunoscute in aceasta ecuatie, dar, dupa parerea mea, factorul uman e principalul raspunzator. Ar mai fi in ordine stresul, cauzat de situatia sociala a individului si grija zilei de maine, neatentia, supraestimarea posibilitatilor tehnice ale masinii, starea de sanatate precara si ascunsa de individ, din motive lesne de inteles, precum si abilitatile de mare sofer-teribilismul si nu in ultimul rand, fatalismul, pentru ca orice am spune, cand e sa se rupa camasa, se rupe si-n somn.
          Ma refeream strict la soferii profesionisti. Daca vorbim de toti soferii in general , da , sunt foarte multe necunoscute. Pentru soferii profesionisti conteaza enorm faptul ca pe drumurile noastre trebuie sa incetinesti sau sa opresti foarte des din cauza traficului, a carutelor , biciclistilor , etc. Nu poti merge constant , fara sa te grabesti si sa scoti o medie de 80km/h daca utilajul demareaza greu si atinge maxim 100km/h.

          Ps: si bentley-ul lu hotu ala , pardon , latifundiar sau combinator ce era , i s-a oprit motorul?
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • Cand l-am vazut eu la stiri, motorul era oprit.
            Smecheria se plateste.

            Comment


            • sa spunemoamne fereste! se poate intampla oricui la un moment dat.

              Comment


              • Ma lesi ? pe rosu nu trec si nici pe linii cand e semnal ! niciodata ! in rest nu cred ca-i paragraf in codul rutier sa nu-l fi incalcat. dar e o problema de bun simt (daca-l ai). stii ca va trece pe acolo trenul si nu-l sfidezi chiar daca e grabesti...
                o/____\o
                (i)
                .........

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google