Accident David Vs Goliat Sau Logan Vs Passat :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Exact asta vroiam sa scriu si eu, pt diferenta, in justitie....dai in judec vinovatul. Ii ei casa, un teren, ceva de valoare, care acopera paguba (timp pierdut, psihologul, avocatii...etc).

    Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • Voi chiar nu aveti idee cum e cu asigurarile, nu?

      Comment


      • daca lucram in asigurari aveam, dar asa...ne bazam pe logica

        cum e cu asigurarile?

        pe polita scrisa destul de clar: cuantum daune materiale: 1 milion de euro; vatamari corporale, deces etc: 5 milioane de euro. foarte imp de mentionat. aceste cuantumuri sunt per EVENIMENT

        au fost cateva despagubiri in ro pt vatamari corporale de 1 milion de euro. deci?

        in Franta, daca accidentezi pe unu si are vatamari corporale, daca ai citit in articol, esti pasibil de 10 milioane de euro, dintre care polita suporta numai 5 si 5 milioane de euro trebuie sa ii pui tu
        Last edited by cristi....; 6 December 2015, 23:00. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Daca tu crezi ca-ti acorda 1 mil de euro pentru vatamari corporale asa fluierand te inseli amarnic!!! banii astia o sa ii vezi dupa x ani si dupa luuuuungi procese!! asta e suma lor MAXIMA de despagubire(depinde de varamarea corporala) in caz ca-i dai in judecata pentru a x oara.(si oricum banii se dau in x transe).
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • in ro a fost cel putin o tipa care a dat in judecata cnadnr-u pt ca in urma unui accident masina a fost proiectata intr-un parapet care i-a retezat mana. si a castigat, normal, procesul

            CNADNR a transmis, joi, ca tanara care si-a pierdut o mana intr-un accident de circulatie a primit suma de un milion de euro, despagubire decisa in urma unei hotarari a ICCJ.


            poftim

            banii se dau toti 1 data, nu in 7 mii de transe!

            si tot putea sa -i mai dea in judecata, pt ca a primit de 5 ori mai putin decat cuantumul prevazut. daca mori la ce-ti mai folosesc banii? nu trebuie sa mori ca sa primesti aia 5 mil

            stiu/vad eu cum sta treaba cu asigurarile, respectiv sunt hotie la drumu mare



            daca nu dispun de aia 5 mil, atunci sa nu -i mai treaca pe polita, sa treaca numai exact suma pe care o pot acorda, nu abureli
            Last edited by cristi....; 6 December 2015, 23:21.

            Comment


            • Asta este valabil in Rom, daca o faci in Germ, Franta, si lovesti un Rolls, Mercedes de 20 ani , pe care firma de asigurari il evalueaza la 1500euro iar reparatia ajunge la 50000euro cred ca "ai pus-o in mod original" daca propietarul este un samsar de-al nostru sau din est.

              Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

              Comment


              • Exact ce-am scris mai sus nu se acorda usor! Pai tu ai vazut ce scrie in ziarul ala ?? procesul a inceput in 2012 incidentul in care fata si-a pierdut mana s-a intamplat in 2006! deci cale luuunga! e fata asta a fost "norocoasa" ca a primit suma asta .
                Last edited by prometheus; 6 December 2015, 23:25.
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • Eu am vrut sa spun ca ramai "c..ul gol" mult mai repede daca te judeca un tribunal din vest. Nu apuci sfarsitul unui an.

                  Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • inca se lucreaza, am sunat azi, mai dureaza minimum 1 saptamana...in traducere libera 2

                    cred ca o sa am nevoie si de niste ore suplimentare de condus... dupa o absenta de 7-8 saptamani...
                    Last edited by cristi....; 11 December 2015, 17:02.

                    Comment


                    • Pai cu 10 masini ca ale tale astia fac miliardul fara mari cheltuieli. Le convine sa o lalaie.

                      Comment


                      • uite asa incaseaza 20 de mii de lei )

                        la cat dureaaza, nici nu vreau sa ma gandesc cat costa manopera.. pt 8 sapt

                        mie mi-e de baterie, ca o sa fie descarcata... eventual o sa le zic sa mi-o reincarce inainte sa vin s-o iau
                        Last edited by cristi....; 11 December 2015, 17:13.

                        Comment


                        • E ca si cum ti-ai luat masina noua la pretul asta, ca asa a dat tata in 2005 cand si-a luat masina noua, 210mil preferance 1.4, doar ca primeste doar jumatate de masina. Macar e bine ca numai dai alti banii din buzunar.

                          Trimis de pe al meu SM-G360F folosind Tapatalk

                          Comment


                          • iti dai seama ca mai rezista inca 5 ani fara rugina cu zonele vulnerabile schimbate
                            Last edited by cristi....; 11 December 2015, 17:21.

                            Comment


                            • Nu cred ca va rezista atat timp fara sa apara rugina , daca au pus aparatul de sudura pe ea .
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • dupa 8 saptamani masina este gata sa revina pe drumurile patriei. azi m-au sunat, maine dimineata ma duc s-o ridic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google