Cu Si Despre Biciclete

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cate kg are dihania?


    Sent from mobile
    Keep walking...

    Comment


    • cu anvelopele astea cred ca a mai luat 200 grame in greutate. deci are vreo 10,7 kg. tot sprintena este
      sigpic

      Comment


      • M-am urcat zilele trecute pe un 26... Am avut senzatia ca e pentru copii


        Sent from mobile

        Originally posted by Crs. Sandel View Post
        Am inteles. Bicicleta mai asteapta, saptamana aceasta voi fi plecat din Bucuresti, sper sa gasesc ceva reduceri saptamana viitoare
        Cum mai stai cu ancheta?
        Last edited by jonnie007; 8 September 2015, 19:40. Reason: Automerged Doublepost
        Keep walking...

        Comment


        • Mersi pentru intrebare!

          Relativ bine, am ajuns la 2 modele: unul e Devron H6.7, celalalt KTM Ultra Peak. KTM clar nu merita 4000 lei, 2400 lei parca i-as da (as face un efort, plusez cu 200 lei peste buget, dar doar sa merite). Plusuri fata de Devron sunt: rotile mai mari, 30 de viteze fata de 27 si schimbatoarele. Nu stiu furca daca e mai "evoluata" comparativ cu cea de pe Devron, ma interesez. Oricum, nici saptamana asta nu imi iau, ca iar plec din oras. Doar sa nu se epuizeze KTM-urile

          Ca dotari, clar nu gasesc biciclete de la firmele mari (Giant, Scott, Cannondale, Cube) cu aceleasi dotari si in aceeasi bani. Eu zic ca imi fac treaba atat cu Devron, cat si cu KTM.

          Comment


          • Originally posted by jonnie007 View Post
            M-am urcat zilele trecute pe un 26... Am avut senzatia ca e pentru copii
            bicla asta este pentru copii cu pretentii (sa urce acolo unde una de 29 din aluminiu de 13,5 kg nu poate, etc )
            sigpic

            Comment


            • Bogdane...nu stii de gluma?!


              Sent from mobile
              Keep walking...

              Comment


              • vad ca esti din tulcea. ai participat/fost la concursul din 05.09.2015? eu eram atunci in muntii macinului.
                sigpic

                Comment


                • Nu am fost...ca imi praduisem jucarica!


                  Sent from mobile
                  Keep walking...

                  Comment


                  • Vreau sa-mi schimb si eu franele la bicla , momentam am unele hidraulice (Tektro Draco model de prin 2010) cu unele de preferat tot hidraulice dar care sa nu coste mai mult de 400 lei.Ce as putea lua in banii astia ? unele care sa functioneze cu lichid de frana de preferat.
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • avid db3 sau pentru ca s-a terminat sezonul, asteapta reduceri si ia-ti elixir 5 (deja pe playbike au discount)

                      eu am juicy 5. le-am incins klumea pe o coborare agresiva si tot nu a aparut fade-ul. a trebuit sa opreasca totusi putin peste 100 kg la peste 40/h.
                      Last edited by bogdan_1984; 12 September 2015, 15:53.
                      sigpic

                      Comment


                      • Multumesc pentru sfat/recomandare , oricum bicla mea cam necesita o revizie generala , alte pinioane ,alt schimbator pe spate si mai sunt cateva maruntisuri.
                        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                        Comment


                        • Noua achizitie.
                          Ce e deranjant: saua e cam tare. In rest, sunt foarte multumit de cum schimba, de cum merge, de cum franeaza
                          Attached Files

                          Comment


                          • Bun asa! S-o stapanesti sanatos!


                            Sent from mobile
                            Keep walking...

                            Comment


                            • Multumesc!

                              Comment


                              • Care va pricepeti mai bine... Intre Fox evolution si Reba...ce alegeti?


                                Sent from mobile
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google