Cu Si Despre Biciclete

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La 2200 lei...doar sh... cu furca pe aer si frane hidraulice. Si sh doar cu garantie as lua...altminteri poti sa iei o tzeapa de sa nu o poti duce. Ca sa iei ceva nou si cat de cat ce vrei tu...tre sa urci pe la 3000. Sezonul e pe duca...si mai strangi ceva pana prin ianurie...si atunci dai lovitura! 3,4,6,8, s-ar lega...insa ramane 6 si 8. As lua 6 ca e in garantie si arata ok....desi Cube nu e ceva de referinta in ciclism....dar nici de colo nu e. Trage de pret pana la 1500-1600...ca atat face!


    Meet our family of trail hardtail bikes - Grand Canyon. Versatile and reliable mountain bikes for off-road riding enthusiasts. This is your ticket to adventure!


    ce ziceti de jucaria asta? Am maritat Cannondale`ul...vreau ceva mai potent si solid.
    Last edited by jonnie007; 29 August 2015, 17:15.
    Keep walking...

    Comment


    • @Crs. Sandel
      din lista aia as alege focusul
      eu am xcm de la santour, nu e mare scula. daca nu esti pretentios merge
      http://www.auplod.com/u/poudal5a95e.png

      Comment


      • Focus detin eu si este destul de ok atata timp cat nu vei face cu ea offroad.
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • Pe 6 si 8 as merge si eu, la 8 a zis ca bicla e luata din 2014 din SUA, are acte la ea. Maine cred ca ma duc sa o vad, in functie de timpul pe care il am.

          Comment


          • doar 12,5 kg pentru bicicleta din link-ul 8? nu prea cred.
            daca esti dispus sa dai maxim 2200 lei pe bicicleta atunci te poti uita si la biciclete cu pretul mai mare (deci mai bine echipate), pentru ca poti negocia
            spre ex: http://olx.ro/oferta/ghost-29er-spec...tml#711f4b6d10
            sigpic

            Comment


            • Cautand la greu biciclete, tind mai mult spre a cumpara o bicicleta noua. Bicicleta sh o verific eu, dar cine stie cum a fost intretinuta, pe unde s-a mers cu ea etc, exact ca si cu o masina. Lucrul nou e lucrul nou, dar sa gasesc ceva bun sh, nu ezit sa nu il vad. Asadar, mai jos sunt cateva biciclete noi, care imi fac cu ochiul. Sunt genul de persoana care cauta mult, cerceteaza piata, compara si nu se grabeste in a lua o decizie. Interesante si avand dotari bune sunt bicicletele de la Devron, firma ce asambleaza piesele la Deva.
              1. Cannondale Trail SL 4 - imi surade reducerea si faptul ca e "de firma", chiar daca depaseste bugetul meu
              2. Devron Zerga D3
              3. Kross Hexagon X9 Negru
              4. Cross Traction G27 29-er
              5. Devron Riddle H2.9 2015
              6. Devron Riddle Men H2.9 2015
              7. Devron Riddle Men H2.7 2015
              8. 29" Devron Riddle 5.9 2014
              9. 27,5" Devron Riddle H6.7 2014
              10. MTB Rockrider 520 B'TWIN

              Dintre cele enumerate, as alege intre 1, 2, 7, 9 si 10.

              Comment


              • Cannondale ar fi cea mai rasarita...insa echiparea e slabuta. In timp o sa ajungi la concluzia ca echiparea conteaza...
                Eu zic sa nu te grabesti si sa astepti sarabanda reducerilor!
                Daca nu pe 29...macar pe 27.5 ...26 zici ca e pt copii dupa ce calaresti 29'er.
                La canyon te-ai uitat?


                Sent from mobile
                Keep walking...

                Comment


                • Dintre toate bicicleta 2 este cea mai usoara. Dar devron trebuie testat înainte de achiziție, pentru ca din ce am citit pe net nu sunt comode pentru toți.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by jonnie007 View Post
                    Cannondale ar fi cea mai rasarita...insa echiparea e slabuta. In timp o sa ajungi la concluzia ca echiparea conteaza...
                    Eu zic sa nu te grabesti si sa astepti sarabanda reducerilor!
                    Daca nu pe 29...macar pe 27.5 ...26 zici ca e pt copii dupa ce calaresti 29'er.
                    La canyon te-ai uitat?
                    Reducerile incep in septembrie sau te referi la perioada de Black Friday? Am ramas fara bicla si vreau sa pedalez, mai ales ca sunt in vacanta.
                    La inaltimea mea (1,70 m) cred ca 27,5 ar fi suficient, dar trebuie sa testez si un 29.
                    Nu m-am uitat la Canyon.
                    Edit: acum m-am uitat pe site-ul lor. La ce preturi au, cu greu/nu gasesc ceva care sa se incadreze in bugetul meu, chiar si la mana a doua.


                    bogdan_1984
                    Din ce am citit, cu cat e mai usoara, e mai bine. Dar din punct de vedere al dotarilor, sta bine?
                    Bicicleta va fi testata inainte, tot ce am postat se gaseste in Bucuresti, site-urile avand si magazine fizice in oras.
                    Last edited by Crs. Sandel; 30 August 2015, 18:18.

                    Comment


                    • este ok ca dotare. daca avea roti de 27,5 era si mai bine dar e model vechi din 2014 de aceea are reducere. si nu cred ca are pe stoc magazinul acea bicicleta.
                      din ce stiu pe centura buc (iuliu maniu) este dhs. poate gasesti acolo si biciclete devron.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                        Reducerile incep in septembrie sau te referi la perioada de Black Friday? .
                        Sunt reduceri generale de pe la 1 sau 15 septembrie...pana prin februarie-martie, si te poti lipi de ceva la 2200...care avea "pret intreg" chiar si de 3200! de black friday nu cred sa fie mare invarteala...
                        Keep walking...

                        Comment


                        • Am inteles. Bicicleta mai asteapta, saptamana aceasta voi fi plecat din Bucuresti, sper sa gasesc ceva reduceri saptamana viitoare

                          Comment


                          • Salut, va prezint bicletele noastre. A lu fica-mea, a lu nevasta-mea si a mea.
                            Sunt vechi, dar si-au facut si isi fac treba ireprosabil.
                            Attached Files

                            Comment


                            • Daca tu ai fost...si esti multumit...asta e tot ce conteaza!
                              Keep walking...

                              Comment


                              • imi doream mult sa jung iar in muntii macinului si iata ca ieri am reusit. am schimbat anvelopele racing ralph (tocite) cu unele continental xking (pe fata) si raceking (pe spate) dar pure compound nu black chili ca sunt o gramada de bani. si-au facut treaba foarte bine pe cei aproape 75 km pedalati si cu o viteza maxima de 47,3 km/h pe munti. neavand nicio protectie la pana am reusti sa agat un ghimpe. pana fiind identificata abia in drumul spre casa.
                                concluzie: n-as da bicla pe una de aluminiu, chiar daca este cu roti de 26" asta de carbon.
                                in iarna urmeaza sa schimb toata transmisia cu una full xt, pedale spd, ghete spd si un costum de ciclism scott rc.
                                Attached Files
                                Last edited by bogdan_1984; 6 September 2015, 08:08.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google