Cu Si Despre Biciclete

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am avut maxxis detonator de 1.5 , gume bune, rezistente, se umfla la 5.5-6 bari.
    Acu am niste wolverine, ca sa nu fiu kamikaze pe forestiere.

    La mine media e undeva la 20 la ture de 30-40 km.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • am vrut sa iau maxxis la recomandarea ta, dar cei de la play bike mi-au recomandat michelin wild run'r (slick-uri).
      acum nu mai am frane sa ma opresc la viteze mai mare (avid juicy 5)
      sigpic

      Comment


      • Nici cu detonatoarele nu mi-e rusine

        Sa te vad cum franezi cu alea pe ud, ca pe asfalt uscat si curat sigur sunt perfecte, detonatoarele erau ok peste tot.
        Last edited by mumus; 15 May 2015, 16:19.
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Ciudatele michelin-urile alea, parca e ciudat pe mtb sa umblii cu super slkickuri din astea
          Eu am niste big apple 2.0 (real eu as zice ca ar fi un 1.8) de care sunt foarte multumit atat ca sunt grele din cauza insertiei de kevlar am 2300km cu ele fara pana.
          Cred ca sunt de 2 ori mai grele decat continental race king 2.2 cu care a venit bicicleta.

          Comment


          • nu ies daca ploua sau e ud dupa ploaie.

            am vrut big apple, dar am gasit disponibile doar culoarea gri.
            sigpic

            Comment


            • Eu le-am luat de pe dimisport, in bucuresti nu erau disponibile pe nicaieri. Pe un nu circul nici eu decat daca ma prinde ploaia si se comporta ok la viteze mici.
              Pe asfalt sunt ok, daca e uscat merge si un XC mai light
              Am avut ocazia sa intru in padure la baneasa pe noroaie, aderena 0

              Comment


              • M-am enervat dupa ce duminica, din nou dupa 28km de pedalat ma durea dosul, si azi am iesit la testat sei, dupa vreo 5 modele incercate m-am oprit la cea din prima poza.

                Celalalte sei probate au fost slabute. Dintre ale mele Kross-ul e de 133 latime si vreo 380 grame, doktor eotker 130 si, si cea mai usoara 330 grame, si Selle Royal e de 153mm latime si 388 grame. Deci am pus in plus 50 grame pe bicla Dar sper ca fundul meu sa fie rasfatat.
                Ce pot sa spun, ca saua asta am incercat-o pe un 29-er, care avea o pozitie mai relax decat a mea, deci oasele nu stau la fel pe sa, dar si fara pantalon cu bazon la pozitia relaxata adoptata, saua era super confortabila. Voi reveni cu pareri in weekend dupa aceiasi tura de 28 km
                Attached Files
                Last edited by mumus; 19 May 2015, 20:27.
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Pe mine aia intermediara de la lidl ma satisface


                  Sent from mobile
                  Keep walking...

                  Comment


                  • Ce latime are?
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Dreaq stie!


                      Sent from mobile
                      Keep walking...

                      Comment


                      • Cu o ruleta sau o rigla,
                        Masoara partea cea mai lata a seii, te rog frumos.
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • Ce stiti de pedalele union?

                          ca de ex astea.. http://www.playbike.ro/produs.php?id_produs=21311
                          Keep walking...

                          Comment


                          • la 27 de lei perechea nu sunt prea multe de zis.
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by jonnie007 View Post
                              Ce stiti de pedalele union?

                              ca de ex astea.. http://www.playbike.ro/produs.php?id_produs=21311
                              Slabe; Eu pe bicla nou cumparata am avut http://www.playbike.ro/produs.php?id_produs=21318 .Partea centrala unde intra axul si locul unde se gasesc bilele este plastic.Le-am inlocuit ca imediat au capatat joc.
                              Last edited by f0rdiesel; 20 May 2015, 09:23.
                              Cainele care latra nu musca!

                              Comment


                              • Si unele mai rasarite care ar fi?
                                Dati si voi niste exemple! . Dar tot pe stilul asta...adica nu spd.


                                Sent from mobile
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google