Cu Si Despre Biciclete

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    In tarile civilizate se foloseste bicicleta la greu in interes de serviciu , noi inca nu suntem rutinati cu asa ceva + ca nici nu avem infrastructura rutiera necesara acestui tip de transport.
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • #92
      Da, este periculos... In germania ii invidiam pe biciclisti...
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • #93
        ca o comparatie. in bucuresti se pescuiesc masinile din dambovita iar in amsterdam se pescuiesc biciclete din apele lor ) https://www.youtube.com/watch?v=IFAIzp9MCkg
        sigpic

        Comment


        • #94
          Are there really too many bikes in Amsterdam?
          Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

          Comment


          • #95
            Am luat si eu azi 2 biciclete retro. Extrem de frumoase si foarte confortabile. Nici n-au fost asa scumpe (3200 lei 2 biciclete). Rezonabil as zice.

            Comment


            • #96
              Cezar...pune tata si niste poze!


              Sent from mobile
              Keep walking...

              Comment


              • #97
                Pegas? Ptr ca au scos cateva frumoase, ptr parc si plimbari de duminica sunt ok.
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • #98
                  Nu, unele de pe bicitalia.ro.
                  Am garantie 6 ani si 2 ani la alte chestii. Vine si ia bicicleta de acasa cand e de facut revizia (am insistat foarte mult pt ca nu mai mult ca sigur uit).
                  Pun aici 2 link-uri.



                  Am luat in plus niste accesorii si o sa mai sanatoasa pt mine.

                  O sa le fac poze maine.
                  M-am plimbat cu a mea azi si imi place trascaleta cum merge.
                  Mi-a placut cum arata si mi-a placut pretul. Altele asemanatoare sunt de 3-4 ori mai scumpe. Ceea ce mi se pare aberant. Adica, eu nu vad utilitatea in a plati 1300-1500 euro pe o bicicleta cu care mergi in parc sau la serviciu.
                  Dau 10.000 pe una cu care as merge la competitie si care chiar are performante.
                  Dar astfel...

                  Comment


                  • #99
                    Bicle de plimbare, pret destul de mare ptr dotarile inexistente, dar na
                    ... Ptr ca arata retro, poate ptr cineva care da pret pe un aspect mai iesit din comun merita.
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Pai ce dotari ar trebui sa aiba o bicicleta? Mie mi-au placut foarte mult bicicletele olandeze si biciclete anilor '40.
                      Ca dotari, habar n-am. Chiar nu stiu ce trebuie sa aiba o cascaberata dintr-asta.
                      Mi-a placut cum arata si cum merge. Mai deparde, sunt deschis la invataminte

                      Comment


                      • Ce ai pus in link e singleapeed, macar 3 viteze in butuc ptr plat.
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • E rahat. Vrei viteze...copilaria n-ai facut-o cu Pegas, Tohan si Carpati ? Mai multe "cascadorii" faceam cu alea decat cu astea "da curse"
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Am avut pegas practic din clasa intai, cumparat de bunicu, ptr ca am luat premiu, si am primit de la ai mei o superbicla in clasa a noua, care m-a tinut tot liceul si inca un pic dupa, era un hercules cu frane pe tamburi sachs, cu 6 viteze, schimbator cu click foarte precis elysee, toata bicla era pe rulmenti, a costat prin'94 cat o dacie 1310... Da era bijuterie, de aia imi aduc aminte cu placere, pegasu' il tin minte stripped fara frane, fara nimic. Ghidonul dat peste cap ca la golanii mai mari
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • A vrut domnul acela sa-mi dea si cu viteze in butuc si le-am incercat pe ambele. N-am vrut eu pt ca nu le-am vazut utilitatea, diferenta de bani intre ele fiind minuscula (100 lei parca). Cel putin nu pt trascaletele astea 2 nu am considerat ca e necesar mai mult de o viteza. Mai vroia sa-mi dea cu nu stiu ce frana pe tija (ca in anii 20), sau frane pe disc (aratau ca dracu), sa Brooks (frumoasa, dar scumpa), and so on.

                              Ce mi-am dorit, insa nu avea: oglinda si semnalizatoare + sistem de averitzare a franei.

                              Comment


                              • Sistem de avertizare frana gasesti,ebay si nu numai)
                                saua brooks e un must have.

                                Oglinda gasesti, inclusiv cu montare pe casca.
                                Last edited by mumus; 8 April 2015, 09:55. Reason: Automerged Doublepost
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google