Cu Si Despre Biciclete

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mi s-a parut scumpa pt ce ofera. Saua actuala este mult mai confortabila ca una brooks.
    Pe mine ma intereseaza raportul calitate/pret, si la ora actual Brooks e doar asa, pt ceilalti participanti cu pedale (wow...ai brooks. Cool).
    O sa-i dau un search pt celelalte.

    Comment


    • Nu e asa, daca alegi marimea corecta, dupa masuratorile aferente ale dosului, nu exista ceva mai confortabil. E drept le folosesc mult cei ce fac drumuri lungi, de zeci, sute km... Ptr parc nu e nevoie, eu am zis mai mult ptr ca arata foarte retro.

      Deci iti spun sigur brooks nu e fiţa.

      Atentie la la lampa de frana, ce vazusem eu, era doar ptr V-brake.



      Sau pune asa ceva http://olx.ro/i2/oferta/claxon-semna...ml#:a2be111e9d

      [emoji23]
      Last edited by mumus; 8 April 2015, 10:14. Reason: Automerged Doublepost
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Ok, ai mai multa experienta in domeniul asta, asa ca te cred.

        Comment


        • Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Si o poza cu madam.
            Cred ca o sa iau o sa Brooks.
            Attached Files

            Comment


            • Comment


              • Asta-i bicla de costum.

                Ps: masoara dosul si ia ceva pe masura ta.
                Last edited by mumus; 9 April 2015, 20:04. Reason: Automerged Doublepost
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Bun sfat. Multumesc frumos.

                  Comment


                  • Nu ai pentru ce.

                    Sa te plimbi sanatos.

                    ps: saua aia de pe bicla e urata ca dracu.
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Pune-i o șa lunga, ca de Pegas )))
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • Normal ca este bicicleta de costum, il si vad pe Cezar la tricou sport destul de des )

                        Comment


                        • Ai dreptate mumus, e urata, insa este in specificul anilor 40.
                          La costum nu merg, relax. Rar.
                          M-am indragostit de madam, asa ca n-am putut s-o las in vitrina. Este o bicicleta fixie, replica dupa cele folosite in hipodrom prin anii 70-80. Este destul de usoara - 8 kg si rapida - 50 km/h. Saua ma cam descentreaza, dar gasesc o alternativa.

                          @intunecat: ii pun sa cu varful in sus, ca sa stiu o treaba. Si va fi pt testat muieri.))
                          Attached Files
                          Last edited by Cezar; 15 April 2015, 08:43.

                          Comment


                          • luni am bifat prima iesire mai serioasa pe muntii macinului. si anume, 82 km efectuati in vreo 10 ore, din care in jur de 53 numai pe sosea si restul pe munte. pe urcari bicicleta se comporta foarte bine, in schimb pe coborari imi trebuie mai multa adrenalina. am atasat si o poza cu o vietuitoare.
                            Attached Files
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Cezar View Post
                              Ai dreptate mumus, e urata, insa este in specificul anilor 40.
                              La costum nu merg, relax. Rar.
                              M-am indragostit de madam, asa ca n-am putut s-o las in vitrina. Este o bicicleta fixie, replica dupa cele folosite in hipodrom prin anii 70-80. Este destul de usoara - 8 kg si rapida - 50 km/h. Saua ma cam descentreaza, dar gasesc o alternativa.

                              @intunecat: ii pun sa cu varful in sus, ca sa stiu o treaba. Si va fi pt testat muieri.))
                              vezi ca velodromul e altceva decat hipodromu (ala e cu cai, cu pamant afanat pe jos si plat). Nu vad de ce ai folosi asa ceva pe sosea nici sa ma bati. Macar torpedo daca avea , nu neaparat viteze.
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • Originally posted by Cezar View Post
                                Ai dreptate mumus, e urata, insa este in specificul anilor 40.
                                La costum nu merg, relax. Rar.
                                M-am indragostit de madam, asa ca n-am putut s-o las in vitrina. Este o bicicleta fixie, replica dupa cele folosite in hipodrom prin anii 70-80. Este destul de usoara - 8 kg si rapida - 50 km/h. Saua ma cam descentreaza, dar gasesc o alternativa.

                                @intunecat: ii pun sa cu varful in sus, ca sa stiu o treaba. Si va fi pt testat muieri.))
                                Fixie sau singlespeed?
                                Frumoasa. Sa o calaresti sanatos.
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google