Incidente din trafic-Accidente

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Te inflamezi degeaba.
    Exceptand flotele, soferii masinilor ieftine merg in general putini km.
    Logan de exemplu se numara printre masinile preferate de tineri fara experienta sau persoane in varsta, precum si de familisti cu posibilitati financiare reduse.
    Aceste categorii merg cu masina cat ii tine buzunarul, adica putin spre deloc, majoritatea.
    Cand circuli doar de 2-3 ori pe luna, indemanarea la volan e la un nivel redus.
    Cum iti explici ca LOganul respectiv a plonjat in raul Olt, pe vreme buna?
    Mortul mergea cu viteza, indemanare lipsa, pleosc!

    Probabil ca un sofer de Panamera merge mai multi km decat unul cu Logan, iar Panamera sta mai bine pe sosea decat Loganul.

    O stii pe aia, ca al omul sarac, nici boii nu trag. Fix asa e si cu Loganul, doar ca la asta nu trag caii.
    Expresia sarac nu se adreseaza posesorilor de Logan de pe acest forum, desi sigur ca cei mai multi nu sunt miliardari, si nu si-au luat Logan doar de curiozitate.
    E doar o expresie si atat, nu are scopul de a jigni pe cineva.
    Last edited by mr.K; 2 April 2018, 10:19.

    Comment


    • mr.K este o presupunere ce spui tu. Dar cam atat.
      In principiu astia cu Panamera si cu alte ceele...fac putini km (nu-si permit sa o intretina cat de cat...ca sa faca fata la drumuri lungi. Asta in RO).
      Pe dincolo...de regula navetistii isi cumpara Dacia.

      Comment


      • Originally posted by gecmc94 View Post
        Înțeleg că la câteva ore după aceea, spre seară, undeva pe Valea Oltului a murit un motociclist
        Da, din păcate așa este...

        41 de ani, cadru militar în București, abia își luase motocicleta. Și mai trist este că am (aveam?) câțiva prieteni comuni cu el și e posibil chiar să ne fi intersectat cândva pe la petreceri, concerte... etc.

        Să-i fie țărâna ușoară!
        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

        Comment


        • Originally posted by sorin1983 View Post
          ... si se perpetueaza aia cu soferii de duminica...
          De-aia nu-mi place mie sa merg la drum lung in week-end sau cand sunt sarbatori dintr-astea in care cohorte intregi de cetateni (printre care ma numar si eu) au zile libere. Si concediile mi le-am planificat in asa fel incat si la dus si la intors sa fie in mijlocul saptamanii.
          M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

          Comment


          • Originally posted by bolovan View Post
            mr.K este o presupunere ce spui tu. Dar cam atat.
            In principiu astia cu Panamera si cu alte ceele...fac putini km (nu-si permit sa o intretina cat de cat...ca sa faca fata la drumuri lungi. Asta in RO).
            Pe dincolo...de regula navetistii isi cumpara Dacia.
            Este vorba despre un bărbat de 53 de ani şi o femeie de 46 de ani, ambii din Râmnicu Vâlcea.
            Mda, fetita are 13 ani, copil facut la batranete, imi inchipui ca situatia financiara a familiei a permis la un moment dat o masina ieftina care s-a nimerit sa fie Loganul.
            Viata e plina de povesti din astea, toti venim din comunism, am trecut peste perioadele de inflatie crunta, nu e nimic aparte.
            Nenea, tot ce e posibil sa nu fi fost mare sofer.

            Poate gresesc, dar autoritatile spun clar ca e vina soferului.
            In fine, mortul stie mai bine de ce a murit.
            Pe dincolo...de regula navetistii isi cumpara Dacia.
            Ca Opel, VW diesel le sta in gat, musai Dacia. De aia apar in ROmania Opeluri si VW cu sutele de mii la inmatriculare, rulate in Germania, pentru ca aia cumpara Dacia.
            Nu sta si citi tot ce scrie Dacia, nu face nimeni naveta cu Dacia in Germania.
            Last edited by mr.K; 2 April 2018, 10:29.

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              Te inflamezi degeaba.
              Exceptand flotele, soferii masinilor ieftine merg in general putini km.
              Logan de exemplu se numara printre masinile preferate de tineri fara experienta sau persoane in varsta, precum si de familisti cu posibilitati financiare reduse.
              Aceste categorii merg cu masina cat ii tine buzunarul, adica putin spre deloc, majoritatea.
              Cand circuli doar de 2-3 ori pe luna, indemanarea la volan e la un nivel redus.
              Cum iti explici ca LOganul respectiv a plonjat in raul Olt, pe vreme buna?
              Mortul mergea cu viteza, indemanare lipsa, pleosc!

              Probabil ca un sofer de Panamera merge mai multi km decat unul cu Logan, iar Panamera sta mai bine pe sosea decat Loganul.

              O stii pe aia, ca al omul sarac, nici boii nu trag. Fix asa e si cu Loganul, doar ca la asta nu trag caii.
              Expresia sarac nu se adreseaza posesorilor de Logan de pe acest forum, desi sigur ca cei mai multi nu sunt miliardari, si nu si-au luat Logan doar de curiozitate.
              E doar o expresie si atat, nu are scopul de a jigni pe cineva.
              mr.K, nu sunt de acord cu tine. Eu cred ca sunt multi posesori de Logan care si-au ales aceasta masina tocmai pentru ca au drumuri lungi de facut, Loganul are costuri de intretinere reduse si atunci isi permit sa plateasca benzina mai multa. Nu contest ca exista si cei mentionati de tine, dar nu trebuie generalizata situatia.
              M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

              Comment


              • Pai cu siguranta a fost mare sofer...ca de asta a si crapat. De regula astia o fac de oaie...ei sunt mari soferi...stiu ce trebuie facut...sunt invincibili.
                Citeam la un moment dat o statistica...si cam aia o dau in bara.

                P.S. Eu n-am copii... De fapt, in afara de doua cupluri...cam nimeni din jurul meu nu s-a inmultit

                Comment


                • Originally posted by mr.K View Post
                  Mda, fetita are 13 ani, copil facut la batranete, imi inchipui ca situatia financiara a familiei a permis la un moment dat o masina ieftina care s-a nimerit sa fie Loganul...
                  Copil adoptat de acea familie, nu erau parintii biologici...
                  Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                  Comment


                  • Nu conteaza daca am sau nu dreptate, soferul a murit ori de prost ce conduce, ori pentru ca masina avea o problema tehnica.
                    Nu l-a deranjat nimeni, a pus el azimutul pe Olt si dus a fost.
                    Nu cred ca voia sa se sinucida, ca altfel dadea fetita jos inainte de a plonja.

                    Copil adoptat de acea familie, nu erau parintii biologici...
                    Cu atat mai rau pentru fetita, si-a pierdut a 2-a oara familia.
                    Last edited by mr.K; 2 April 2018, 10:34.

                    Comment


                    • Trist pentru fetita...remarcabil ca a supravietuit.
                      Un accident asemanator acum vo 3 ani pe Defileul Jiului...parintii+un copil a murit. Iar al doilea copil a ramas paralizat pe o parte.
                      Prostia se plateste...pacat ca platesc si altii pt rpostia ta.

                      Comment


                      • Originally posted by bolovan View Post
                        Trist pentru fetita...Prostia se plateste...pacat ca platesc si altii pt prostia ta.
                        Asa este, si eu tot la biata copila ma gandesc, ce-o fi in sufletul ei...
                        M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                        Comment


                        • Logan de exemplu se numara printre masinile preferate de tineri fara experienta sau persoane in varsta, precum si de familisti cu posibilitati financiare reduse.
                          Din aceeasi serie, un Logan pe contrasens pe autostrada. Cu un copil in masina.
                          Persoana: un tinerel de 75 de ani din Mioveni.
                          Cred ca soferii de Logan le fac concurenta celor de BMW la cat de periculosi sunt in trafic.
                          Nu toti, dar o parte destul de importanta a posesorilor de Logan conduc doar ocazional. Si prost.

                          Comment


                          • Originally posted by mr.K View Post
                            Din aceeasi serie, un Logan pe contrasens pe autostrada. Cu un copil in masina.
                            Persoana: un tinerel de 75 de ani din Mioveni.
                            Mr. K, hai sa excludem din discutie cazurile patologice, ca astia sunt criminali indiferent de masina. La 75 ani le-as da permis pe durata determinata de 3 luni. La fiecare expirare, control medical amanuntit, inclusiv psihiatric, iar daca iese "exceptional" la control si- l gaseste politia la plimbare pe contrasensul autostrazii, sa se aplice raspunderea legala a celor care au luat spaga in schimbul aplicarii unei parafe medicale, ca doar acum le-au dat salarii ca in vest pentru ca sa-si faca treaba in mod profesionist.
                            M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                            Comment


                            • UPDATE

                              Permis suspendat 60 de zile, 1160 lei amenda.

                              Soferul zice ca a intrat din greseala pe contrasens.
                              Tot din greseala a mers si km intregi pe contrasens?
                              Si cu un copil in masina. Mare dobitoc.


                              videoclip, distribuire, telefon cu cameră, videotelefon, gratuit, încarcă

                              Nenea are si portbagaj la masina.
                              Si basca.
                              Stiti ce sa faceti cand vedeti soferi cu basca: pazea!
                              Last edited by mr.K; 3 April 2018, 16:18.

                              Comment


                              • Originally posted by mr.K View Post
                                UPDATE
                                Stiti ce sa faceti cand vedeti soferi cu basca: pazea!
                                Când e frig afară, io port căciulă tip „fes” sau șapcă cu cozoroc. Se pun și astea?
                                M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google