Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by SoNyKeL
    da e politicos da ma facut manelist si a zis ca-se uneste cu dizzy si-mi loveste masina
    e un lau si jumatate...
    bah, sony, macar omul te-a avertizat...daca te loveste pretenarul hellman (ca asta conduce ca trasnetul - nu asa tare dar are sanse mari sa loveasca copacii-), fara sa te anunte, o sa te simti mai bine ? )
    multumiri publice lui rocri (si numai) pt aprecieri... sper sa nu dezamagesc...
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • hmm ciudat acum 5min mia sunat mobilu , erau de la dacia cica departamentu de livrari , si sa ma duc maine la prima ora la o verificare gratuita , si am intrebat dece ? si ei au zis ca asa e sistemul... m-au cam pus pe ganduri ce draq vor sa verifice la masina mea???

      sigpic

      Comment


      • dupa telefonul celor de la dealaer nu mai am nici pofta de mancare
        cred ca dau un telefon la VC

        Later Edit:
        am dat un telefon la VC astia se fac ca ploua ca cum , cine ma sunat , dar de ce ma cheama la verificare(asta ma intreaba ei pe mine) si le-am zis pai eu daia v-am sunat sa aflu dece doriti sa-mi vedeti masina??? si pan la urma mi-a zis ca o sa ma contacteze sa se intereseze exact ce si cum si mi-a urat ``o zi dacia buna`` exact asa sa exprimat

        sigpic

        Comment


        • Originally posted by SoNyKeL
          hmm ciudat acum 5min mia sunat mobilu , erau de la dacia cica departamentu de livrari , si sa ma duc maine la prima ora la o verificare gratuita , si am intrebat dece ? si ei au zis ca asa e sistemul... m-au cam pus pe ganduri ce draq vor sa verifice la masina mea???
          or fi uitat sa-ti monteze motorul pe lighean ? )
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • bai seba sincer ma cam speriat faza... oare o fi masina mea din vreun lot cu probleme , sa vezi showu dracu maine ca o sa mi bata astia de la dealer obrazul ca dece am sunat la VC ca asa mi fac de fiecare data

            sigpic

            Comment


            • Originally posted by SoNyKeL
              bai seba sincer ma cam speriat faza... oare o fi masina mea din vreun lot cu probleme , sa vezi showu dracu maine ca o sa mi bata astia de la dealer obrazul ca dece am sunat la VC ca asa mi fac de fiecare data
              pai daca si tu prima data umbli cu plangerea in loc sa discuti cu ei...chiar daca bat campii, tu tot la mana lor ajungi. asa ca lasa-i sa se simta bine si apoi trage-le-o...asa am facut si eu cu autoeuropa in tm si pana la urma s-a rezolvat. oricum, bafta maine. poate chiar nu tre' sa-ti faci griji si e doar un control de rutina...
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • Nu cumva cauta un maner de geam? Si contacteaza toate masinile livrate in perioada respectiva.
                Chiar daca e lot cu probleme mai bine ca te cheama ei si nu descoperi tu problema.
                Mult noroc.
                Cel mai lent 1,6 8v

                Comment


                • pai nu ca le fac asa dar ei mi-au batut obrazu cu livrarea adica , m-am dus la ei sa-i intreb daca a venit masina ei ca nu , si ca ma contaceaza cand masina pleaca de la pitesti , trec 5zile suna la VC si imi zic ca masina e la dealer , ma duc dupa 2zile iau masina si dealerul zice pai dece ati sunat la vc n-a ramas ca va sunam cand masina pleaca de la pitesti si masina era la ei deja si ei tot nu sunasera...

                  sigpic

                  Comment


                  • m-au sunat de la VC incer sa va reproduc cea ce mi-a zis duduia la telefon:
                    echipa dacia incearca continu sa imbunatateasca produsele si serviciile si de aceea aleatoriu niste loturi de masina beneficiaza de niste verificari suplimentare si masina mea face parte din acel lot... mi-au zis ca aceasta verificare e in avantajul meu si ca pot circula linistit cu masina dar in acelasi timp mi-a zis ca maine sunt asteptat in service la prima ora si sa ma duc , dar pot circula linistit ca masina nu are nici o problema sunt doar niste verificari suplimentare in avantajul meu...

                    sigpic

                    Comment


                    • Greu de crezut ca te cheama doar la o verificare.
                      Ma repet spunind ca astfel de chemari se fac in anumite situatii specifice.
                      Si mai ales la olteanu sa-ti faca programare de pe o zi pe alta.
                      Sper sa-ti schimbe doar cricul




                      sigpicAmbition 1,5 Dci 85CP stock
                      :I::N::S::A::N::E: :D::R::I::V::E::R: power by unEL :mafia2:

                      Comment


                      • Sony, sa stai langa masina ca nu se stie, poate e din vreun lot cu probleme si schimba ceva la ea fara sa-ti zica.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • pai cum naiba sa fac sa stau langa masina daca nu ma lasa inauntru??? ce sa fac zicetimi cum sa procedez

                          sigpic

                          Comment


                          • am fost , draci , explicat , plecat... pe scurt:d

                            ajung acolo la 7:28 intru las masina exact langa usa curtea era goala(am lasat-o exact de acolo de unde am luat-o la livrare) cand o duduie incepe sa urle de ce am lasat-o acolo ca nu stiu cum si nu stiu ce... dupa ce urla ii zic duduie 5min intru inauntru ca voi ma-ti chemat si ies si o mut unde imi zic baietii de acolo e ca nu ca bat man , bun o mut in parcare adica 10metri mai incolo tot nu era bine iar urla si ragneste si zic , va rog eu dabia m-am trezit nu mai urlati , ce tie lene sa te misti umflatule nu poti so duci acolo in spate... in momentu ala m-am abtinut sa nu-i croshetez o stanga , intru inauntru ea tot horcaia pe afara desi parcarea era goala toata... ma duc inauntru acolo erau 2adormiti aia nu stiau ce vreau cine sunt , asa ca am scos telefonu si i-am sunat dupa numaru dupa care m-au sunat ei ieri , si atunci si-au reamintit ca ma sunat cel de al 3lea adormit care era la toaleta...
                            dupa ce au realizat despre ce e vorba au inceput sa ma pupe in ``dos`` si pe colo si pe dincolo ca sa astept ca nu stiu ce oki ma duc la masina i-am aratat unde am masina si ca astept acolo , apare un individ(cel cu care ma certasem cand am fost sa le explic ca mi-se pare ca am nivelu mai mare la ulei) imi zice sa stau la coada si o sa intru inauntru apare alt inginer mult mai amabil si il vad ca se uitau la masina si il intreb ce face la ce se uita , a la nimic special , o sa vin imediat sa va iau masina si o bagam inauntru...
                            Vine dupa 5min ia masina dar in loc so bage prin fata o baga prin spate in momentu ala m-am simtit furat pe fata , ptr ca l-am intrebat dece sunt chemat si el a zis ca o sa o mi explice si totu va fi ok , si vad ca pleaca cu masina noroc ca am fost inspirat si mai eram cu un prieten si el a stat cu ochi pe masina , am intrat inauntru le-am zis domne a luat masina si nu mi-sa zis dece nu mi-se pare deloc normal ce faceti si de ce ma-ti chemat...
                            pai nu a luat-o ca sa remedieze problemele reclamate de dumneavoasta(adica reglaj la contacu de frana , si scursura dupa acceleratie) pai da dar dumneavoasta m-ati chemat deci eu v-am spus probleme acum 5min , de ce m-ati chemat , am stat tot timpu cu ochii pe masina desi nu prea o vedeam bine doar botu , mi-a confirmat prietenu ca doar a luat masina si a dus-o in spate atata...
                            dupa 10min de asteptare sunt poftit in service , si intra ingineru si cand sa ma duc dupa el apare altu care nu vroia sa ma lase sa intru pana la urma am intrat mia explica ce au vrut sa verifice si ca e totul ok , mi-a reglat contactu de la frana si mi-a explicat ca scursuriile dupa pedala sunt de la gresare si sunt normale....

                            Acum ca v-am tinut in suspans.... Ce au vrut sa verifice? daca la imbinarea pragurilor(la MCV exista la usile spate o imbinare a pragurilor) sa pus mastic sau nu , ptr ca cica au fost niste probleme pe linia de fabricatie si anumite maisni nu au masticul acela...

                            sigpic

                            Comment


                            • Mi se par cam bulangii astia de la Constanta. Cei de la Braila sunt mai amabili. Sper sa nu o ia razna si ei.
                              Mult noroc.
                              Cel mai lent 1,6 8v

                              Comment


                              • Originally posted by SoNyKeL
                                ce tie lene sa te misti umflatule nu poti so duci acolo in spate... in momentu ala m-am abtinut sa nu-i croshetez o stanga
                                Doamne cata prostie din partea lor. Dar, deh, asta e serviceul lui Olteanu'...
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google