Android vs. iOS vs. Windows Phone

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Razvy View Post
    bgy, mie sincer mi se pare mai ok P6

    Tu vorbesti serios ? Cu tine cred ca nu are omu' la ce sa se contrazica si nici ce sa vorbeasca ? Cum poti sa zici ca flagship-ul de la Google e mai prost ca un Huawei ?
    Tu te-ai uitat macar la specificatii ?
    Macar de ziceai ca e mai frumos poate mai intelegeam dar cand vad atatia prosti de se dau destepti peste tot si toate mor.
    Tu te-ai uitat macar la procesor ? Te-ai uitat la update-uri pe viitor ? Te-ai uitat la placa grafica ? Te-ai uitat la sistem ? Te-ai uitat la ecran ? Te-ai uitat la rezolutie ?
    Te-ai uitat la protectia ecranului ?

    Razvy, daca debitezi asemenea prostii, nu te mai baga in seama cu japca, veziti de prietenii tai care probabil sunt la aceeasi inteligenta ca si tine si nu mai scrie pe forum data viitoare.
    Te salut din mers, Pa.
    Last edited by bGy; 13 April 2014, 14:50.
    sigpic

    Comment


    • Daca tu esti prost, nu inseamna ca trebuie sa-i faci si pe altii, chiar daca o faci cu subinteles.
      In plus, am spus clar ca mi se pare, dar cum tu ca de obicei esti orb si nu citesti tot, intelegi tampenii!
      Macar eu detin un P6 si nu mai iau ca tine din ce vorbesc prietenii ;)

      In plus, lasa-ma cu frecvente procesor si rahaturi dinastea ca nu tine, e exact ca la calculatoare.
      Iti arat NGS Odysea la care procesorul e mai slab ca la un S2, dar il bate de il rupe in orice test vrei.
      Last edited by Razvy; 13 April 2014, 18:52.

      Comment


      • Eu am renuntat la Note3 si am luat Iphone pana la urma.
        Am renuntat pentru ca mai avea crash-uri in portiunea de care eu am mare nevoie: mail.
        Cam scump, dar e ok.

        Note-ul era mai simpatic ca interfata.
        Iphone-ul e mai simplu (mai pe gustul meu).
        Apple store imi pare mai bun ca google play. Eu unul, platesc aplicatiile, pt ca nu vreau ciurucuri prin telefon. De jcuat nu ma joc, la filme nu mai uit.
        Trimit mailuri, fac plati, verific on-line diverse lucruri. Vreau sa fie foarte rapid si fara crash-uri. De aceeea, am ales pana la urma iphone.

        Comment


        • Cezar, pentru ce vrei tu, sau ce vrea un om de afaceri in general, cea mai buna alegere e iPhone sau BB. Poate si un WP.
          Dar cum majoritatea vor sa se joace, sa urce poze si filmulete pe feisbuci si alte chestii de genul asta, clar le trebuie procesoare quad-core si dracii de genul asta.
          Ma mir ca inca nu si-a luat nici un androider de pe la noi telefon cu procesor octo-core
          Mie personal nu-mi place apple deoarece e foarte scump pentru ce ofera. Si aici nu ma refer doar la telefoane.

          Comment


          • In prezent cel mai bun smartphone este de departe LG G2. Abia S5 daca are aproape același specificații, dar la preț dublu!

            Cezar, dacă iOS7 o sa-ti faca anumite figuri, sa nu te mire

            Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

            Comment


            • Cel mai bun smartphone testat de developeri, este de departe Note 3, asta in caz ca nu il numim phablet.

              Cand vi pe la bucuresti Razvy, adu-mi aminte sa vin cu un S plus care ii rupe capul lu' odysea ala de il ai tu.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by PCH View Post
                In prezent cel mai bun smartphone este de departe LG G2. Abia S5 daca are aproape același specificații, dar la preț dublu!

                Cezar, dacă iOS7 o sa-ti faca anumite figuri, sa nu te mire

                Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                L-a butonat sotia ceva timp si n-a facut nicio figura.
                Eu am ajuns sa nu mai cred in ieftin si bun!
                N-am intalnit pana acum, doar am auzit ca exista .

                Am invatat ca daca vreau ceva bun, trebuie sa aloc resursele necesare.

                Originally posted by Razvy View Post
                Cezar, pentru ce vrei tu, sau ce vrea un om de afaceri in general, cea mai buna alegere e iPhone sau BB. Poate si un WP.
                Dar cum majoritatea vor sa se joace, sa urce poze si filmulete pe feisbuci si alte chestii de genul asta, clar le trebuie procesoare quad-core si dracii de genul asta.
                Ma mir ca inca nu si-a luat nici un androider de pe la noi telefon cu procesor octo-core
                Mie personal nu-mi place apple deoarece e foarte scump pentru ce ofera. Si aici nu ma refer doar la telefoane.
                Este un punct de vedere pertinent!

                Despre LG n-am ce sa ma pronunt, decat ca face lucruri ieftine si cam atat.
                Ma rog, din ce am experimentat eu: tv, aparatura electrocasnica, etc.
                N-am gasit un produs high-end in gama lor, decat cu numele si cu laudatul!
                Last edited by Cezar; 13 April 2014, 22:21. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Aici excludem nexus 5 care e făcut de google

                  Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                  sigpic

                  Comment


                  • G2 nu este un telefon ieftin. A apărut deja de aproape un an si ca specificații (componente) este usor egal sau peste noul si recent lansatul Samsung Galaxy S5. Bate la poponetul gol cam tot ce e pe piață.

                    Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                    Comment


                    • de la 1550 lei: http://www.price.ro/index.php?action...d=870000&asc=1

                      Vs samsung s5 de la 2900 lei


                      Eu nu cred in lucrurile ieftine ce pot face acelasi lucru ca si cele scumpe.
                      N-am intalnit pana acum asa ceva.
                      Am gasit doar lucruri ieftine la suprapret.

                      Insa lucruri bune dar ieftine, niciodata.
                      Last edited by Cezar; 14 April 2014, 02:37. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Afonul e scump in Romania și nu ca reflecta performanta sau calitate, ci pentru ca asa dicteaza piata.
                        In patria lui, are ciocul mic si joaca din glezne la greu ))))
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • Originally posted by Cezar View Post
                          de la 1550 lei: http://www.price.ro/index.php?action...d=870000&asc=1

                          Vs samsung s5 de la 2900 lei
                          http://www.price.ro/index.php?action...7&orderby=pret

                          Eu nu cred in lucrurile ieftine ce pot face acelasi lucru ca si cele scumpe.
                          N-am intalnit pana acum asa ceva.
                          Am gasit doar lucruri ieftine la suprapret.

                          Insa lucruri bune dar ieftine, niciodata.
                          Atât era și G2-ul când a apărut 3000 RON

                          Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                          sigpic

                          Comment


                          • Cezar, G2 e pe piata de luni bune, S5 nici nu a ajuns in magazine.

                            Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                            Comment


                            • Lumia 625 are cineva?
                              Ma bate-un gand sa schimb Acer-ul.
                              If it ain't broke, don't fix it!

                              Comment


                              • Originally posted by PCH View Post
                                Cezar, G2 e pe piata de luni bune, S5 nici nu a ajuns in magazine.

                                Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                                Eu am primit S5 si HTC M8 vineri,de la portocalii .Sunt in magazin.S5 l-am returnat,"branza buna in burduf de caine ".Nici HTC-ul nu m-a incantat,este mult prea mare si mai greu fata de M7,dar este aproape la fel de perfect ca si iPhone.
                                LOGAN--> <--TOYOTA

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google