Android vs. iOS vs. Windows Phone

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • viorele, garantia la acumulatori in general e de 6 luni.
    darkside, ar fi si culmea ca un telefon facut de google sa nu mearga bine cu un OS facut tot de ei
    Eu momentan am de ales intre Note3, Z1, X2 Soul si Lumia 925.
    Ca si Software, as merge pe Lumia, Ca si performante, pe Note 3 sau X2, ca pret, clar X2.

    Comment


    • Razvan, stai jos, nota 2! Din nou...

      @viorel: da, garantia acopera si acumulatorul. Am avut un smartphone caruia i-am schimbat acumulatorul in perioada de garantie.
      If it ain't broke, don't fix it!

      Comment


      • .............................................

        multumesc.......

        Comment


        • Originally posted by Razvy View Post
          viorele, garantia la acumulatori in general e de 6 luni.
          darkside, ar fi si culmea ca un telefon facut de google sa nu mearga bine cu un OS facut tot de ei
          Eu momentan am de ales intre Note3, Z1, X2 Soul si Lumia 925.
          Ca si Software, as merge pe Lumia, Ca si performante, pe Note 3 sau X2, ca pret, clar X2.
          note 3 bate tot ce ai scris.
          dacă ai bani de note 3 ia-l fără sa te mai gândești de 2 ori.

          Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
          sigpic

          Comment


          • bGy, nu ma uit neaparat la hardware. Oricum, RDS sucks, deci au picat telefoanele alea

            Acum am de ales intre Ascend P7, Z1 compact sau Lumia 735.
            Pe Sony as merge pentru ca e rezistent la apa.
            Pe Ascend, as merge pentru ca stiu cum se misca si imi place la nebunie faptul ca nu are lag deloc. Pe langa asta are ecran FullHD (nu stiu cat de mare importanta are asta.)
            Pe Nokia as merge din cauza ca e WP, dar are un mare dezavantaj si anume unele aplicatii care nu sunt disponibile pe WP.

            P.S. probabil miercuri imi ajunge Sony, dar il schimb daca nu-mi place cum se misca

            Comment


            • Intre cele 3 ai făcut alegerea cea mai bună.
              Dacă îl iei cu un card ceva e ok la banii aia cu toate ca eu as lua nexus 5.
              Dar dacă as avea banii aia cash mi-aș lua un s5 dacă nu îți plac dimensiunile note 3-ului. Folosit probabil 2-3 luni deci ca nou.

              Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
              sigpic

              Comment


              • Sincer am vrut G Flex, Nexus 5 din pacate nu mai e disponibil la vodafone.
                Dar mi-ai dat o idee, poate vand Z1 si iau Nexus 5

                Comment


                • Ca fost posesor de s5, as merge acum pe lg g3. Momentan nexus 5 este absolut impecabil cu un minus la cum inregistreaza sunetul pe filmare.
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • Trebuie sa precizez ca nu am nevoie de cine stie ce camera foto/video la aparat. Pt asa ceva am DSLR
                    Pentru jocuri am tableta/laptop/PC, deci vreau un telefon care sa ruleze perfect cu vreo 15-20 de aplicatii instalate
                    Sa se miste mail-ul perfect si sa nu am treaba cu lag-ul.
                    Evident, nu pot zbura mai departe de 1000-1200 de lei, deci G3 pica. Si sincer sa fim intunecatule, cred ca Z3 e mai bun

                    Comment


                    • Pe Z3 n-am apucat sa ma dau, e abia aparut. In general, Samsungurile "agata" datorita interfetei lor peste sistemul de operare. Pe Nexus (am si tableta) nu exista acest inconvenient.
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • Ce părere aveți de s3 neo la 980 lei nou de la emag? Prietena mea vrea un telefon mărișor, rotunjit și alb dacă se poate. Sa facă poze decent, sa stea cât mai mult încărcat și sa meargă facebook și Chrome.

                        Sau xperia z la 1300 lei?

                        Sau z1 compact la 1600 lei?

                        Ar mai fii un s3 folosit cu garanție 1an, dar parca as opta spre xperia z pentru camera de 13, rezistenta la apa și faptul că e nou. Voi ce părere aveți?

                        S3-ul e la 700 lei și arata aproape impecabil. Mai e și un xperia m2 nou la 750 lei
                        Last edited by L3on_rgby; 7 October 2014, 03:13. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Z1 compact daca are destui bani, daca nu, merge si Z-ul. Desi poate sa mearga si pe aScend P6, ca si ala face poze bune, e marisor si sta destul incarcat.

                          Comment


                          • Cred că z1 la 1650 lei vă fii

                            Ce părere aveți despre z1?
                            Last edited by L3on_rgby; 7 October 2014, 21:12. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • am butonat vreo 8 ore la z1 într-o sâmbătă la munca și sincer as merge mai mult pe s4 rootat cu omnirom.

                              Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
                              sigpic

                              Comment


                              • Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google