Android vs. iOS vs. Windows Phone

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bGy View Post
    Vezi ca allview e companie românească. în 2002 se numea visual fan apoi în 2004 se numeau allview.
    Unde ai văzut tu ca allview sunt chinezării?

    Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
    Le produc ei in Romania?
    Doar se asambleaza.
    Ba eu as zice ca doar le branduiesc, ca altfel n-au cum sa faca profit.

    Comment


    • Allview se fac in China, asa cum se fac si Apple si restul
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • Originally posted by Cezar View Post
        Le produc ei in Romania?
        Doar se asambleaza.
        Ba eu as zice ca doar le branduiesc, ca altfel n-au cum sa faca profit.
        Domnule Cezar, pe fiecare componenta a prestigiosului telefon pe care îl deții probabil scrie ca este Made in China.
        Și acum vine întrebarea mea, Apple este o companie chinezească?

        Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
        sigpic

        Comment


        • Allview se fac in India si se cheama Gionee la baza. Viperul este defapt Gionee Elife E3. Romanii modifica doar software-ul si scriu pe el allview, nici nu cred ca se asambleaza la noi, la cat costa mana de lucru in India, romanii il fac mai prietenos din ce am vazut eu, cel putin telefonul meu am vazut ca cel original avea niste iconite foarte mari, prea mari.
          Eu am un Allview P5 Alldro de un an si mi se pare ok, nu se simte la nimic faptul ca e un telefon mai ieftin, a luat trante serioase, nu se uzeaza exteriorul, se misca binisor etc. etc. E ca orice alt telefon. Am mai vazut 2 persoane care au telefon ca al meu de mai bine de 2 ani si la ei la fel, nicio problema. Mai citeste pe net reviewuri dar nu prea am vazut oameni sa se planga. Eu unul cel putin sunt multumit si cred ca si pe viitor as lua tot allview fara retineri pt ca e considerabil mai ieftin.
          Inca ceva, eu ascult multa muzica la casti si se lauda ca unele modele au amplificator yamaha, bineinteles ca e ceva luat cu licenta de la ei, nu montat de yamaha insusi, am poweramp si casti beyerdynamics dtx 71 ie si se aude mai bine fata de samsung galaxy s2 mini ce l-am avut inainte, deci o fi ceva.
          Last edited by ionescu liviu; 9 October 2014, 23:25.
          http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

          Comment


          • Eu personal mi-aș cumpăra allview doar dacă aș fi nevoit să aleg între cele dual sim.
            Nu zic ca nu ar fi bune, probabil sunt modele care sunt în top, dar pur și simplu nu mă atrag și aș alege altceva în detrimentul allview.

            Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by bGy View Post
              Domnule Cezar, pe fiecare componenta a prestigiosului telefon pe care îl deții probabil scrie ca este Made in China.
              Și acum vine întrebarea mea, Apple este o companie chinezească?

              Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
              Este o diferenta intre o firma ce are cifra de afaceri mai mare decat rezerva federala a SUA si o companie chineasca ce nu are. Momentan, cel putin
              Diferentele la nivel al calitatii sunt net superioare produselor Apple.
              Ba acum au facut o chestie f misto cu sistemul de operare.
              De ex, eu pot sa vorbesc de pe laptop, chiar daca telefonul este in alta parte (in casa evident).
              Am produse de la ei si mi se par ok pt un utilizator casnic.
              Dau o senzatie buna la atingere, par de calitate, nu se prea blocheaza.
              Pretul e cam mare, dar sunt frumusele

              Comment


              • corect ceea ce spui și nu te contrazic, calitatea lor este la standarde de top. Însă ceea ce doream eu sa spun este ca Allview cum am precizat mai sus este o companie Românească, din Brașov care într-adevăr folosește forță de muncă chineză. Folosește accesorii și piese chinezești exact cum face și compania Apple de care vorbeam mai sus.
                Îți poți da seama ca standardele sunt altele, de aici și prețul.

                Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
                sigpic

                Comment


                • Doar originea lor este aceeasi, ca diferenta in orice este este de la cer la pamant.
                  Eu ziceam ca allview este un nume brand romanesc ce rebranduieste produse ale unor producatori chinezi.
                  Asta nu inseamna ca ar fi proaste...
                  Doar ca ei cu asta se ocupa, nu cu producerea lor.
                  Allview = firma ce e axata pe marketing.
                  Asta se intampla peste tot

                  Comment


                  • Braşovenii de la Allview şi-au fixat în acest an ca ţintă 25% din piaţa locală a tabletelor şi 1,5% din cea a smartphoneurilor, valori ce le-ar aduce şi o creştere a cifrei de afaceri la peste 2,5 mil. euro.

                    Am cautat asta pentru tine Cezar și pentru cei care încă cred ca Allview e chinezesc. Nicidecum.

                    Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
                    sigpic

                    Comment


                    • Ba tocmai, ca este. Plus ca ala-i un advertorial
                      Eu proiectez si zic: vreau un produs cu specificatiile X. Ca sa aloc bani in controlul calitatii m-ar termina, pt ca produsul meu este ieftin. Adica din pretul pe care-l vezi la emag, 35% se intoarce la producator. Restul primesc intermediarii.
                      Acum fiecare crede ce pofteste.

                      Comment


                      • Adevărul este că noi toți știm care sunt advertoriale sau nu.

                        E un articol luat la "nimereala". Sunt zeci de articole despre ei pe net pentru informare, sincer eu cred mai mult ce spun cei din domeniu în general.

                        Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
                        sigpic

                        Comment


                        • E ok. N-am incercat sa-ti schimb convingerea, ca doar n-am motiv. N-am un produs similiar in care vreau sa crezi.
                          Doar am adus contra-argumente economice.
                          Mai departe, expertii sa decida!

                          Comment


                          • Oricum e corect ce spui, ne pierdem vorba ta în detalii și argumente economice, ceea ce contează acum este sa aflăm părerile oamenilor care au folosit produse Allview, chiar aș fi curios în schimb cum merge un Allview p7 extreme, e frumos și îmi place ca design, plus de asta este dual sim din cate văd.

                            Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
                            sigpic

                            Comment


                            • P7 extreme e la pământ in comparație cu N5 părerea mea. Doar specificații tehnice pt marketing. Mai jos e si o fotografie cu cei 13mpx (timp noros) pentru ca acumulatorii de la camera compacta s-au dus, am făcut cu p7 ca doar avea cea mai tare camera pe hârtie dintre toate mobilele noastre.

                              Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
                              Attached Files
                              http://www.auplod.com/u/poudal5a95e.png

                              Comment


                              • Originally posted by bGy View Post
                                http://m.zf.ro/business-hi-tech/allv...uschii-9932196
                                Am cautat asta pentru tine Cezar și pentru cei care încă cred ca Allview e chinezesc. Nicidecum.

                                Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
                                In afară de nişte chestii de localizare în android, tot ce înseamnă Allview este făcut în China. Este o companie chinezească ce a găsit această metodă de a se extinde pe piaţa din România. Nu există un “proiect românesc” care este executat în China, pentru că acolo e piaţa de muncă mai ieftină, este pur şi simplu un telefon chinezesc. Absolut toate produsele Allview se vând în China sub un alt brand, producătorul fiind acelaşi.Au produse bune si mai putin bune.Cele bune, sunt cu mult peste specificatiile unor produse,ale brand-urilor de renume,dar la juma' de pret.
                                LOGAN--> <--TOYOTA

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google