Android vs. iOS vs. Windows Phone

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • la asta m-am referit cand am scris sau. ca este cu dedicatie numai pentru acele terminale.
    cateodata ma gandesc cum ar fi fost daca alegeam nexus 4 la vremea cand am cumparat S3...
    sigpic

    Comment


    • Pai G2 e super scula, dar G3?! Iar de iPhone m-am convins, urmatorul telefon va fii sigur cu sistem de operare android!
      Last edited by PCH; 28 June 2014, 01:15.

      Comment


      • Pe mine ma bate gândul sa trec pe nexus 5 (de pe galaxy s5). Ala e Android pur si merge de te unge pe suflet bașca primele update-uri pe Nexus apar.
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Pai cred ca s-ar merita....
          Mai ales ca acum cateva zile a fost putin peste 1200 de lei pe un magazin online.
          Si eu cred ca trec pe nexus dupa ce ma mai satur de S3.

          Comment


          • Dupa s3, direct LG G3
            sigpic

            Comment


            • Ultimul HTC, One M parca, o fii ceva de el?

              Comment


              • Nu pot compara iOS-ul, dar Android cu WP pot. După multpreaiubitul Nokia E71, cel mai frumos telefon pe care l-am avut vreodată, am sărit în barca Androidului. De atunci s-au perindat pe la mine vreo 3 telefoane. De curând, în urma review-urilor de pe net, i-am cumpărat fiică-mii un Windows Phone, best-buy-ul Nokia Lumia 520. Trebuie să spun din toată inima că, pentru utilizatorul care nu root-ează, puțulește OS-ul, Windows Phone e o alegere excelentă. Androidul sux pe lângă el. Lag-ul inexistent la telefoanele WP este o chestie care m-a uns la suflet. Plus că interfața e mult mai arătoasă. Androidul e de un "gri" tern, pe lângă vioiul WP.
                Aplicații se găsesc din belșug și pentru WP, contrar a ceea ce declară fanboy-ii Android.
                Aa, și încă o chestie: telefoanele WP sunt mult mai ieftine și un hardware ceva mai slăbuț face față cu brio OS-ului, ceea ce nu se poate spune despre Android, căruia îi trebuiesc min. 1 GB de RAM, să funcționeze mulțumitor. Deși după o lună va lăgui la greu.
                Părerea mea.
                Last edited by ursamajor; 30 June 2014, 08:30.
                Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                Comment


                • eu unul nu schimb s3 doar de drag. cand o sa cedeze atunci il voi schimba.
                  si de ce sa iau un nexus 5 acum cand nexus 6 este pe vine prin toamna?
                  sigpic

                  Comment


                  • Pai asa pot sa astept pana la anul, ca apare Nexus 7
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • Ursamajor, de acord cu tine ca WP este peste robotel. Dar din prisma aplicatiilor, WP sux. Am avut si eu, si multe aplicatii folosite pe android, a trebuit sa le schimb cu altceva mai naspa, deoarece WP nu le avea. Asta ca sa nu mai spun ca erau unele aplicatii la care doar visam pe WP. La fel cum acum la Android visez la unele aplicatii de pe WP

                      Comment


                      • Nu poți să le ai pe toate. Nici eu nu găsesc aplicațiile astronomice pe care mi le-aș dori pentru WP (sper să le porteze cât de curând), de exemplu Sky Safari. Dar câți useri obișnuiți caută așa ceva? Pentru userul mediu, care își verifică email-ul, Feisbucu' și se dă pe brauzăr, WP e ideal. Pe mine, cel puțin, m-a convins și următoarea achiziție va fi și un WP.
                        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                        Comment


                        • Originally posted by PCH
                          Ultimul HTC, One M parca, o fii ceva de el?
                          HTC One M8
                          Aceeasi camera praf de pe One, aceeasi lipitura care dacă ți se strică bateria poți sa spui pa la telefon în service.
                          În rest telefonul arata bine și se pretează high-end.

                          Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                          sigpic

                          Comment


                          • Camera e chiar reușită, nu te lasa păcălit de aia 4megapixeli
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • Nu m-aș grăbi sa zic asta... Au dat-o în bară cu acești ultra-pixeli.
                              HTC One M8 review: The HTC One successor is bigger and faster, but keeps the elements we loved about the original phone.


                              Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                              sigpic

                              Comment


                              • Pentru mine, după ce am văzut ce poate acest mic Lumia 520, WP a devenit clar o alternativă serioasă la Android, pentru eventualitatea că-mi voi schimba telefonul, în viitor.
                                Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                                Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google