Stiri auto de tot felul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Te poti lega si de Tesla, cand o sa fie sute de mil de masini, ce o sa faci cu bateriile? Le aduc la Copsa Mica, sau le ascund prin Africa. Regula este acum sa bagam gunoiul sub pres, mutam poluarea in China, la noi eco sau bio, nu le pasa ca efectul este global. Trebuie modif legislatia, sa ia in cosiderare fen la nivel global, de la extragerea mat prime pana la reciclare. Dacia , Renault, foloseste comp facut in Polonia, cica resp norm UE, Polonezii aduc piesele din China si branduiesc Renault pe ele, China fabrica piesele poluând la greu, este corect sa te lauzi ca respecti mediul? La fel invers , cand reciclezi. Asta luati ca o parere, exemplu.

    Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • Originally posted by IancuMIC View Post
      Se profileaza un adevar crud; VW nu are motoare care sa respecte norma E5; de E6, nici pomeneala.
      Pe unele modele au deja adblue. Chestie care vrei nu vrei reduce enorm de mult noxul. Dar si costa ceva in plus.


      Intre timp:


      UE stia deja de problema
      Last edited by skd_ozenel; 27 September 2015, 10:06.

      Comment


      • Daca nu aparea scandalul in America, nu stia nimeni, nimic, niciodata
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Originally posted by skd_ozenel View Post
          Pe unele modele au deja adblue. Chestie care vrei nu vrei reduce enorm de mult noxul. Dar si costa ceva in plus.

          ......
          Exista Passat cu AdBlue inca din 2009.

          Daca nu ii manca undeva pe aia 2 cetateni "neinteresati" direct, nu aparea nimic nici in USA.
          Inca nimic despre angajatorul celor 2 curiosi?
          Last edited by mr.K; 27 September 2015, 13:35.

          Comment


          • Angajatorul este VW, eu asa as face daca fur in grup, m-a denunt inainte de a ma prinde, pe urma ii torn pe toti.

            Sa vedem cine are banii sa plateasca, cacealma la poker, o chestie din asta ii baga pe cei slabi in faliment. Cine poate, rezista.
            Last edited by Oti; 27 September 2015, 14:12.
            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

            Comment


            • Hitler reactioneaza la Dieselgate.

              This is the original posting of this parody. Check out my feature on Jalopnikhttp://jalopnik.com/hitler-is-understandably-pissed-about-volkswagens-diese-173...

              Comment


              • Originally posted by mr.K View Post
                Inca nimic despre angajatorul celor 2 curiosi?


                West Virginia University and International Council on Clean Transportation
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • Sunt curios care dintre marii producatori auto a donat prin intermediari o suma babana in ultima vreme la West Virginia University.

                  Comment


                  • Originally posted by darksid3 View Post
                    West Virginia University and International Council on Clean Transportation
                    chiar asa ii cheama sau is sub anonimat ? mi se pare de cascadorii rasului.
                    o/____\o
                    (i)
                    .........

                    Comment


                    • Mie mi se pare un deznodamant care va accelera productia de hibrizi si va ingropa dieselul pe masini mici.
                      N-are ce sa para penibil cat timp germanii, insisi, au recunoscut ca umbla cu cioara vopsita. Scandalul se extinde la tot grupul Vag, vw, audi, seat, skoda.
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • cred ca ce spui tu se va aplica poate la sua si germania.
                        restul europei nu prea are bani de masini hibride, care nici nu sunt o solutie prea fericita. iar benzina e considerabil mai scumpa in tarile normale.
                        in grecia, motorina era 1,29 eu, iar benzina 1,69 eu.
                        eu nu cred ca poluarea va schimba vanzarile prea mult. nu cred ca mai dau multi doi bani pe poluare, cand sunt multe chestii mai grave si mai palpabile.

                        Comment


                        • Probabil VW si va reveni rapid, capacitatea omului de a uita e foarte mare.
                          Doar se vand cu succes toate marcile care au avut nu cu multi ani in urma probleme mari la frane, directie.
                          In USA probabil ca nu va mai avea mari vanzari, oricum nu prea vindeau, nu fac nici masini sportive ca BMW, nici luxoase ca Mercedes.
                          Last edited by mr.K; 28 September 2015, 21:46.

                          Comment


                          • Ziceam in virtutea ideii de teorie a conspiratiei: ca mai mult o vad ca pe o schimbare de vant, de viitor trend. In Germania, zice-se ca deja s-au ieftinit unele modele VW.
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • Daca si acum isi mai ia lumea logan 2 la pret de passat...

                              Comment


                              • Autoritatile germane au cerut constructorului de automobile Volkswagen sa explice pana in data de 7 octombrie modul in care intentioneaza sa respecte standardele de mediu pentru motoarele sale diesel, scrie publicatia germana Bild.

                                Autoritatea federala din domeniul transporturilor a trimis o scrisoare grupului auto in care cere masuri ferme si un calendar strict pentru remedierea situatiei. Daca nu se respecta termenul limita, Autoritatea avertizeaza ca ar putea interzice circulatia pe drumurile din Germania a modelelor implicate in scandalul testelor trucate.
                                Autoritatile germane au cerut constructorului de automobile Volkswagen sa explice pana in data de 7 octombrie modul in care intentioneaza sa respecte standardele de mediu pentru motoarele sale diesel, scrie publicatia germana Bild. Autoritatea federala din domeniul transporturilor avertizeaza ca ar putea interzice circulatia pe drumurile din Germania a modelelor implicate in scandalul testelor trucate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google