Stiri auto de tot felul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sa vedeti "stire", cand o sa facem un contract, foarte avantajos, pt ajutorarea indirecta, cum suntem "fraierii", vin alegerile, trebuie un "joc de glezne" din partea politicului, ca doar nu stau degeaba la conducere, mai ales acum in scandalul cu refug.

    Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk

    Corect articolul, "Mandruta" s-a documentat un pic de pe forumuri.

    Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
    Last edited by Oti; 8 October 2015, 20:39. Reason: Automerged Doublepost
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • o panarma a de aricol scris de unul acre nu intelege un brocan de zacusca daramite problema in discutie.
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • da-mi voie sa te contrazic.

        decat sa faca rabat la tabla , plastice sau orice altceva , vw facea rabat la sistemele anti-poluare si vindea autoturisme care inselau autoritatile , nu clientii finali.
        oricum toti is dupa profit .
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • Puteti sa-i spuneti si co@35d6; tot hotie se cheama.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • mda. si eu ma simt inselat de marca DACIA si de statul roman. Am logan de 1.6 mpi din 2005 EURO 3 pe care nu-l pot vinde pentru ca trebuie platita taxa de poluare. In plus , in garantie m-au rechemat sa remedieze problema ruginei , care ghici ce , nu s-a rezolvat.
            Asta nu e hotie ?
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • Nu stiu; o fi daca zici matale.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • daca as avea vw d'ala care polueaza nu m-as simti inselat. macar nu se strica "filtrul minune" ca la concurenta. asta zicea si maruta , pardon mindruta.
                la alte marci clientii se simt inselati cand dau zeci de meleoane pe un filtru fap , sau cand il scot cu totul si resofteaza masina ?
                o/____\o
                (i)
                .........

                Comment


                • Ar trebui sa se simta inselati in masura in care li se ascunde faptul ca masina e dotata cu FAP si ca acesta componenta e un consumabil.
                  Si eu am Fap pe M3; m-am documentat ce implica acest lucru si am...riscat. Nu ma simt inselat. Cat o tine, asta e...
                  Exista si varianta pe benzina, cine te obliga sa ei diesel?
                  ...
                  Crezi ca producatorii ar fi apelat la acest filtru daca nu erau nevoiti sa respecte anumite norme?
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Dupa cum am mai zis, VW face masini bune, sigure, placute ochiului, cu valoare buna de revanzare.
                    De ani de zile polueaza suplimentar, s-a scufundat cumva planeta? Daca nu se descoperea vreodata, se intampla ceva?
                    Clientul a pierdut ceva pentru ca masina avea softul ala? Nu! Dimpotriva, a platit mai putin la fisc taxa de poluare.
                    Deci unde e inselatoria pentru client?
                    O fi inselatorie pentru Green Peace. Oricum aia merg cu bicicletele cred, iar de la Constanta la Syndey dau la vasle intr-o barcuta, nu iau avionul ala ce arde zeci de tone de kerosen direct in atmosfera superioara.
                    Poluarea suplimentara a VW e ca un scuipat in ocean fata de fumul scos de termocentralele chinezesti si instalatiile de desalinizare din Arabia Saudita.
                    Last edited by mr.K; 9 October 2015, 13:30.

                    Comment


                    • Ideea e alta.
                      Suntem la linia de start, "n" concurenti; unul triseaza la start si castiga.
                      Cam despre asta e vorba.
                      VW se putea limita la inselaciune, doar la masinile vandute in SUA, unde in mod normal cu acele motoare nu prea "incapeau" pe piata. De ce trebuia sa faci asta si in Europa?
                      Simplu; pentru simplu fapt ca sofltul acela i-a costat mai putin decat adaptarea unui motor la E5, E6.
                      Voi spuneti ca nu e hotie; foarte bine eu spun ca e. Nu conteaza pe cine furi, hotia e hotie.
                      Iar grupul VAG, va pierde cam mult, pe aceasta "distractie".
                      Nu stiu de ce am senzatia ca a fost si o lupta interna, la varful conducerii.
                      Last edited by IancuMIC; 9 October 2015, 14:29.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Originally posted by Costi-bc View Post
                        mda. si eu ma simt inselat de marca DACIA si de statul roman. Am logan de 1.6 mpi din 2005 EURO 3 pe care nu-l pot vinde pentru ca trebuie platita taxa de poluare. In plus , in garantie m-au rechemat sa remedieze problema ruginei , care ghici ce , nu s-a rezolvat.
                        Asta nu e hotie ?
                        Asta HOTIE!
                        VW sunt mici copii pe langa ce vrajeala baga Renault.

                        Comment


                        • VW a promis cleintului ca ii vinde motor euro 5 si euro 3. Clientul cand va vinde masina, va avea de platit timbru de mediu de euro3, mai scump decat credea.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • De unde e E3? Ca au zis la stiri?
                            VW are tdi-uri E4 nesoftate murdar de peste 10 ani.
                            Last edited by mr.K; 9 October 2015, 13:56.

                            Comment


                            • Ei uite domnilor sustinatori ai hotiei, ca nea einstein a pus punctul pe I. mare.

                              Nea costi si nea k, cum v-ati simti daca, in calitate de detinatori ai unui vw E5 pe hartie, v-ati trezi in situatia ca aveti un motor E4 in realitate. Frustrati cumva?. Ca de bucurie n u poate fi vorba.
                              Asta nu e inselatorie? Sau daca veti cumpara un vw E5 in acte si cand va trebui sa platiti timbrul de mediu sa constatati ca cineva v-a mintit si sa scoateti inca 1000E din buzunar?

                              Si DA, vw si-a mintit clientii, pentru ca le-au vandut altceva decat scrie in acte.
                              ...
                              Cum se numeste asta, stimati domni?
                              Last edited by IancuMIC; 9 October 2015, 14:20.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • De unde stiti voi ca fara soft masinile alea nu raman E5, e un mister pentru mine.
                                Aici e Europa, nu USA. Avem alte limite admise.

                                Nea costi si nea k, cum v-ati simti daca, in calitate de detinatori ai unui vw E5 pe hartie, v-ati trezi in situatia ca aveti un motor E4 in realitate
                                Diferenta de catva sute de euro la timbru e suportabila, insa o caroserie + vopseaua la Logan costa ceva bani. Aia cu VW pierd mai putin decat astia cu Logan.
                                Last edited by mr.K; 9 October 2015, 14:25.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google