Iarna In Localitatea Voastra

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In Petrosani a fost o fulguiala "chinuita" pe parcursul intregii nopti de duminica spre luni, dar si luni dimineata. Nu s-a depus nimic pe strazi, doar masinile au fost "ornate" cu 2-3 cm de omat.
    M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

    Comment


    • Așa arată Loganul meu în dimineața asta, în parcarea din fața blocului. Iarnă grea în Petroșani...

      P.S. Am vrut să postez în topicul „Iarna în localitatea voastră”, dar nu reușesc nicicum să-l găsesc.

      You do not have permission to view this gallery.
      This gallery has 1 photos.
      Last edited by 77sky; 19 December 2018, 21:39.
      M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

      Comment


      • Iarna-i grea, omătu-i mare. ..
        Pardon, am greșit Reiau:
        Iarna-i iarnă și deși omătu-i mic, primaru' nu face nimic.
        Jale mare in sectorul3 dar nu numai și nu zic doar de străduțe printre blocuri, ci și de artere principale, circulate. Noroc cu ploaia asta și că n-a fost ger.

        Comment


        • La Lugoj e apocalipsa, și primarele încă mai caută firma de deszăpezire . Cred că era plecat la congres
          You do not have permission to view this gallery.
          This gallery has 1 photos.

          „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

          Comment


          • Sambata dimineata a nins si in Galati. Acum nu mai e pic de zapada, ploaia fiind de vina pentru acest lucru.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Astazi in Bucuresti ninge "ca-n povesti". Bucuria copiilor, disperarea soferilor. Mi-am dat seama cat de frig e afara dupa cat de rece era caloriferul dimineata, era "la temperatura camerei", ceea ce insemna ca afara erau zero grade. Instalatia blocului a fost aerisita ceea ce rezulta ca problema e la radet (sau se numeste Sdet ca in cazul ratb-ului?).

              Comment


              • Prima zapada care se asterne pe noua jucarie
                You do not have permission to view this gallery.
                This gallery has 2 photos.

                Comment


                • In Petrosani e vai si-amar. S-a curatat doar cat sa poata circula transportul in comun (care oricum circula cu mare dificultate. Prin cartiere nimic nu este curatat. Eu n-am mai scos masina de sambata si nici nu se intrevad sperante ca voi putea circula cu ea prea curand.
                  M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                  Comment


                  • A nins/ninge si in Braila , dar nu este problema cu circulatul , totusi am iesit dimineata si mi-am dat zapada din fata scarii + curatat cat de cat si trotuarul pana sa plec la servici, chestie de bun simt , dar vad ca cel putin unde stau eu vecinii tot timpul au fost cam nesimtiti , nu iese unul din casa sa ajute , vor doar sa li se curete zapada .
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • dar vad ca cel putin unde stau eu vecinii tot timpul au fost cam nesimtiti , nu iese unul din casa sa ajute , vor doar sa li se curete zapada .
                      Si eu care credeam ca numai pe la mine pe aici e asa.
                      Anul trecut am folosit doi saci de sare luati din banii mei, carati de mine, imprastiati de mine. Din cate am observat eu, nu locuiesc singur in blocul asta. Administratorul a cumparat detergenti de spalat scara blocului dar un sac de sare n-a cumparat.

                      Comment


                      • Daca ai o retinere din a-i spune administratorului sa fie mai atent (si poate ca ai, ca nu stii cand se razbuna, daca este cam prost din fire), scrie o anonima care seamana cu o somatie de la primarie si pune-o in cutia postala a administratiei. Sau lipeste-o la avizier. Cu amenintari, alea, alea, amenzi, plangeri penale, etc... baga tare.

                        Comment


                        • N-am nicio problema in a curata cei cativa metri patrati din fata scarii(anul trecut am facut-o, chiar am dat si cateva kg de sare, ca era jale cu ghaeta). Anul acesta, nu am mai apucat, de fapt nu prea a fost nevoie, cei cativa cm. de zapada i-a inlaturat cineva din bloc). Eu merg pe principiul; daca vrei, ai timp si poti sa faci ceva, fa-o si nu reprosa altora ca nu fac ca tine, mai ales sa-i faci nesimtiti. Daca faci asta doar pentru un anume motiv, mai bine n-o mai faci.
                          ...
                          In alta ordine de idei, vreme de primavara la Mila 80; soare printre nori si 6 grade peste 0.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • In general, as fi de acord cu "liberul arbitru" dar chestiunea ghetii este una cu pericol mortal. Administratorul este platit si pentru asta. Trebuie sa se trezeasca in dimineata cand a nins si sa dea zapada. Raspunderea civila in instanta poate fi usturatoare.
                            https://stirileprotv.ro/stiri/actual...in-statii.html

                            https://www.b1.ro/stiri/eveniment/se...ei-173542.html
                            Directorul Institutului de Medicină Legală din Cluj se află în stare gravă după ce a căzut pe gheaţă în curtea instituţiei, informează B1 TV. Acesta a zăcut, inconştient, timp de câteva minute până a fost observat de cineva care a dat repede alarma.
                            Administratorul cazut pe gheata pe care trebuia sa o inlature.

                            Cei aproximativ 80 de sibieni care și-au fracturat mâinile sau picioarele după ce au alunecat pe trotuarele necurățate de zăpadă și gheață ar trebui să îi dea în judecată pe responsabili,...
                            Last edited by gecmc94; 23 December 2018, 13:50.

                            Comment


                            • Eu am dubii ca administratorul unei asociatii de proprietari, trebuie sa deszapezeasca personal trotuarele si intrarea aferente fiecarui bloc. Zapada si turturii de pe blocuri tot el personal, trebuie sa le indeparteze?
                              Last edited by IancuMIC; 23 December 2018, 14:08.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Eu merg pe principiul; daca vrei, ai timp si poti sa faci ceva, fa-o si nu reprosa altora ca nu fac ca tine, mai ales sa-i faci nesimtiti. Daca faci asta doar pentru un anume motiv, mai bine n-o mai faci.
                                Subscriu si eu la acest principiu. Bine spus. Si mai ales sanatos.
                                "Autoritatile" sunt luate pe "nepregatite" in fiecare iarna. Am dat si eu cand am avut timp "la lopata" desi vecinii nu au iesit. Am facut-o din bunavointa si placere. Acum e floscaiala pe aici.
                                Mai grav ar fi cu poleiul (am ceva sare pregatita), turturii si zapada care va cadea de pe acoperisurile blocurilor (mai ales cele cu mansarde).
                                Ca vorba aia iarna e lunga. Mai are si "neplacerile" ei.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google