Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Parcă altfel se înțeleg lucrurile? Voi doi aveți noțiunea realității, înțelegeți cât de greu este un kg, cât de lung este un mm? Care este diferența dintre 1.26 și 1.31%? Fix 0.05%, adică aproape zero, de 20 de ori mai puțin ca 1%, etc. Franța raportează deficitul doar un digit după zecimală către CE. Nimănui nu-i pasă dacă deficitul este 3.05%.

    Această "analiză" a celor 0.05% vine din hotznews si imi arata disperarea voastra. Sunteți în stare să scoateți telefonul și să filmați momentul în care, cu delir, urlați "ahaaa, am găsit că ai ascuns o miime din calculul deficitului, mincinosule, coruptule, iți fac dosar penal".

    Ce frumos ar fi să discutăm despre șarlatania numită "fără corupți în funcții publice". Cum v-aș mai arăta cum vi se cere semnătura pentru o fraudă. Și totul este scris chiar în materialele celor care au publicat inițiativa.

    Comment


    • In realitatea mea nu au loc elucubratiile pesedistii.

      Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk

      Comment


      • Bine, vă aștept luna viitoare când deficitul va crește iar lumea va intra în colaps. Văd că nu interesează pe nimeni frauda din campania "fără penali în funcții publice" și de ce semnăturile sunt inutile acelui scop ci mai degrabă sunt o formă pentru USR să strângă date ale alegătorilor.

        Comment


        • Pentru ca e cool sa fii #rezist, probabil ca multi din cei ce si-au dat datele sunt fani Malin Bot

          Meanwhile la PSD... se pare ca se pregateste noua generatie de femei de servici care sa ne conduca tara, a se observa incaltarile in care zici ca a fost sacrificat un iepure
          Attached Files
          Last edited by 77sky; 3 September 2018, 11:10.

          Comment


          • Că femeile de serviciu s-au apucat de politică nu știu. Dar că tefeliștii rezistenți și-ar dori un geniu să ne conducă țara în mod tehnocrat, asta este fără dubiu. Oricine știe asta. Și o spun chiar ei. Blana se poartă, și pe față zilele astea, și la tălpi.


            Albert Einstein, genius, inventor of the theory of relativity, and now, prophetic fur shoe trend forecaster. $620, available at AcneStudios.com...


            PS: Purtarea de papuci într-un spațiu public, cu sau fără blană sau alte ornamente, de către bărbați sau femei, ar trebui sancționată penal pentru că bunul simț nu ajută. Apelez la USR să adune semnături pentru "fără șlăpari pe drumuri publice".
            Attached Files
            Last edited by 77sky; 3 September 2018, 11:10.

            Comment


            • Era vorba doar ca niste țărănci cu glod in buletin sunt prezentate la scoala de vara a psd ca mari sperante politice.

              Comment


              • Concluzia mea e ca indiferent de cine vine la putere indiferent de partid, in momentul de fata pot spune ca ... nu avem cu cine...

                Comment


                • Deocamdata numai 2 partide au votat pentru legiferarea furtului si distrugerea justitiei.

                  Ministerul Finantelor Publice (MFP) a planificat pentru luna septembrie imprumuturi de la bancile comerciale de 3,935 miliarde de lei.
                  Luna si miliardul de euro imprumutat a fost pana acum programul de guvernare psd-alde.

                  Si ultimul alienat mintal e in stare sa traiasca pe datorie.

                  Grecia scrie pe noi, curand.
                  Last edited by mr.K; 3 September 2018, 11:25. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • mr.K esti optimist. Ei au moneda euro...daca pica grecia...aparea o instabilitate majora in zona euro. Daca crapa romania...important este ca dragnea scape de puscarie.

                    Comment


                    • Atunci Argentina scrie pe noi.
                      Sau nici atat, aia mai exporta ceva carne de vita, noi avem interzis la asa ceva, oricum nu prea avem ce exporta.
                      A mai venit si buba cu pesta porcina, zero reactii ale autoritatilor cu exceptia despagubirilor, unde porcarul sef a promis ca le va da bani pe cate kg ar fi avut porcul de craciun.

                      Comment


                      • Originally posted by mr.K View Post
                        Luna si miliardul de euro imprumutat a fost pana acum programul de guvernare psd-alde.

                        Si ultimul alienat mintal e in stare sa traiasca pe datorie.
                        .
                        Pentru ce sunt imprumuturile?

                        Comment


                        • Finantare deficit bugetar. Oala mare.

                          Comment


                          • @mr.K pai nah...nu avea fiul Tvoarasului Pui de militian Nicolae Securistul Dragnea ceva ferma de porci? Trebuia sa vanda cumva la suprapret.
                            P.S. Nu cumva se stia de prin 2016 ca urmeaza ceva naspa? Ba se stia...de aia nici nu s-a luat nici o masura...doar au profitat de situatie

                            @Fanez ca sa va finanteze pe voi bugetarii si sa mai aibe de unde fura si ei...

                            Comment


                            • Originally posted by raulz0r View Post
                              Concluzia mea e ca indiferent de cine vine la putere indiferent de partid, in momentul de fata pot spune ca ... nu avem cu cine...
                              Asa consider si eu, efectiv nu ai pe cine sa alegi. Pe cine ? Pe spirtasul de Orban? Tin minte ca am fost odata la Tebea, au venit toti, GIgi Becali, Orban, Geoana,Antonescu, Basescu ssmd. Am trecut pe la cortul PNL, era Orban muci, dar la propriu, spirtas de spirtas. C. Antonescu parea simpatic, dar nu puteai sta pe langa el ca mirosea a nicotina deaia coclita, dar ca om politic mi-a placut. Acum? Efectiv nu am pe cine sa aleg.

                              In acest sezon la mare am stat de povesti cu un profesor de stiinte politice si profesor bologna la catedra de stiinte politice de la universitatea Ovidius din Constanta.
                              Mi-a spus asa, ai impresia ca votul tau conteaza? adica ca valoreaza ceva? Si eu ii raspund foarte sincer ca DA, cred ca conteaza si ca are valoare.
                              Raspunsul a fost deasemenea foarte direct, nu conteaza,tu votezi dar de iesit iasa cine trebuie.
                              Sincer ii dau dreptate de cand alegerile cu M. Geoana.
                              Acum cu treaba cu 10 august, eu personal cred ca sunt efectiv manipulati oamenii. PSD manipuleaza oamenii lor, ceilalti pe ai lor si iaca asa au inceput oamenii sa se urasca intre ei. In 2010 am fost la Bucuresti la miting, era in octombrie, ploua de rupea si frig. A inceput o altercatie cu jarndarmii, aia din teleorman si dambovita se bateau cu jandarmii. Eh, eu si grupul nostru eram mai in spate. Cand au intrat jandarmii in noi, am alergat cum n-am alergat cand am dat proba de rezistenta la bacalaureat. Nu stiu si nici nu reusesc sa imi dau seama cum am ajuns la autocar. Vreau sa spun intr-un cuvant ca odata ce participi la un miting, fie el autorizat fie neautorizat, iti asumi ca participi.
                              Artificial intelligence is no match for natural stupidity.

                              Comment


                              • Nimeni nu fura atatea voturi daca 75% dintre oameni voteaza altceva.
                                Poate doar in Koreea de Nord, Venezuela, China, unde oricum votul e doar de fatada.
                                Incercati sa votati cel mai putin nociv partid pentru tara si pentru viitorul vostru.

                                Tampitii de la pesede au incercat sa faca pe 10 august sa para ca ne paste anarhia.
                                Lui Erdogan i-a reusit asta, si a decretat legea martiala pe o lunga perioada, fiind apoi nevoie doar de cativa pasi pentru a-si da puteri depline.
                                Last edited by mr.K; 3 September 2018, 15:07.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google