Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.K View Post
    Nimeni nu misca in front...
    Stai sa vezi cand or sa inceapa procurorii sa le insire ce pedepse risca, cum or sa-l dea pe tobogan pe...
    Stai sa vezi cand or incepe iar cu: "daca nu-l denunti pe (asta ca-l vrem noi p-asta), te va paste si vei pati tu si neamul tau! Altfel, iei banutii si pleci la Monte Carlo linistit si scutit de orice."
    Buuuu-Uahahaha!!!
    Daca tu conduci masina de serviciu beat, raspunde firma sau iti suspenda permisul tie?
    Eu am o firma. Un angajat conduce beat. Imi suspenda mie ca patron al firmei permisul?
    Stalinisme...
    Pe vremea lu' Ceausescu nu se intamplau d-astea. Astia care o ard cu: "vaaaiii... se intoarce comunismul, se intoarce Ceausescu....!" Sunt de fapt aia care zic : "Va fi ca pe vremea lu' Ceausescu si nu mai putem noi sa facem ca pe vremea lu' Taticu' Stalin!"

    Un exemplu:
    Vine militianu' si zice:
    - Bai smekere, ai trecut pe rosu, te-am filmat, te-am vazut, recunoaste!
    Inpricinatul:
    - Ma scuzati, eram beat si n-am remarcat semaforul!
    Militianul:
    - Lasa bueeeeiiii...., nu ma lua pe mine cu d-ashtia! Zii ca Buleashca te-a pus sa treci pe rosu ca sa-i duci berea rece, ca daca shedeai la stop se incalzea! Si scapi!
    - Gata, bre, asa zic!

    De remarcat ca e vorba despre un "Inpricinat cum ar fi "in pricina = bagat in... si nu neaparat impricinat.
    Ca sa nu ne auzim vorbe la... comentarii.
    Desigur, unii vor intelege exact ce au chef, conform OZU.
    Last edited by Fanez; 19 August 2017, 00:08. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Stai sa vezi cand or incepe iar cu: "daca nu-l denunti pe (asta ca-l vrem noi p-asta), te va paste si vei pati tu si neamul tau! Altfel, iei banutii si pleci la Monte Carlo linistit si scutit de orice."
      Buuuu-Uahahaha!!!
      Daca tu conduci masina de serviciu beat, raspunde firma sau iti suspenda permisul tie?
      Eu am o firma. Un angajat conduce beat. Imi suspenda mie ca patron al firmei permisul?
      Mai degraba, te-a prins baut peste limita cand devine infractiunie si, ca sa scapi de suspendarea permisului si ceva parnaie, ai sa dai in gat tot ce stii de patron, ce invarteli face cu facturile false si rambursarea TVA, cine a intervenit ca sa-ti dea fonduri europene peste suma care ti se cuvenea, alte interventii pe la institutiile statului.
      Si inca ceva: cine are actiunile la purtator.
      Deci, babaiatule, tu ala care esti soferul firmei, o poti incurca rau de tot, ca deja alcoolul din sange e prea mult, e deja infractiunie. Sau te iertam si spui de stapan.

      Sunt sigur ca tu, ai prefera sa ti se ia permisul si sa faci si niste parnaie, ca daca esti capos, excludem varianta i cu suspendare.
      Oricum, patronul te va da afara, ca nu mai poti conduce.
      Ce zici, il mai aperi pe patron?
      Eu cred ca omul e o fiinta superegoista, numai verbal toti se dau loiali. Cand ii uneste doar banul, loialitatea dispare.
      Loialitatea e puternica in cazul legaturilor de sange, nu a legaturilor infractionale.
      Toti au turnat, ca sa scape. Numai Nuti l-a protejat pe Base, probabil ca nu prea are probe.
      Last edited by mr.K; 19 August 2017, 08:15.

      Comment


      • Originally posted by mr.K View Post
        Mai degraba...
        Sau te iertam si spui de stapan...
        Ce zici, il mai aperi pe patron?
        ....
        Iar daca nu stii nimic, iti zicem noi ce sa spui. Scrie dupa dictare:...

        Comment


        • Doar ca in cazul asta, au ce spune. Garantat.


          Presedintele Consiliului Judetean Cluj, Alin Tise, si presedintele Consiliului Judetean Iasi, Maricel Popa, se numara printre cei mai bogati sefi de CJ, conform declaratiilor de avere postate pe paginile de Internet ale acestor institutii.
          Presedintele Consiliului Judetean Cluj, Alin Tise, si presedintele Consiliului Judetean Iasi, Maricel Popa, se numara printre cei mai bogati sefi de CJ, conform declaratiilor de avere postate pe paginile de Internet ale acestor institutii.



          Sunt si sefi de judete care nu au, conform declaratiei furnizate, nici case, nici masini, nici depozite, dar nici datorii la banci. Un exemplu este presedintele Consiliului Judetean Olt, Marius Oprescu, care nu are, conform declaratiei de avere niciun fel de proprietate si niciun ban in cont
          Asta a dat spaga tot ce avea, numa' sa ajunga sef la CJ.
          Mai are 3 ani sa stranga de 10 ori cat a platit.
          Last edited by mr.K; 19 August 2017, 11:28.

          Comment


          • Originally posted by mr.K View Post
            Doar ca in cazul asta, au ce spune. Garantat.
            Au zis eu ca nu au ce spune?
            Dupa dictare spui orice si oricat.

            Comment


            • Nu trebuie sa inventeze nimic, realitatea bate fictiunea.
              Cred ca procurorii nu stiu nici 10% din cat a furat Livake in realitate.

              Comment


              • Cazul "unuia":
                - Sunteti acuzat ca... e adevarat?
                - Minciuni, inventii.
                - Ok, ne scuzati ca v-am deranjat.
                Cazul(rile) altora:
                Arest, mascati, catuse, tv-uri, perchezitii, sechestru.
                - Sunteti acuzat ca... Haideti, recunoasteti!
                - Dupa cum vedeti nu exista dovezi, nu e nimic adevarat.
                - Onorata instanta!!!! Al dreq infractor are tupeul sa se apere in loc sa recunoasca! Pedeapsa maximaaaa!!!!!

                Ceva nou in OZU? S-au pensionat "directorii" si nu mai aveti directii?
                Cica fac si astia ceva pentru mormanul pe care-l iau ca salarii, indemnizatii etc. (munca voluntara declarata e doar populism si manipulare pentru tefelei. Peste 4 ani solicita pensii speciale ca doar au fost parlamentari).
                USR a depus un pachet de iniţiative legislative care vizează interzicerea accesului societăţilor care permit acţiunile la purtător la contractele publice.


                USR cere demisia persoanelor din conducerea ANAF, responsabile pentru declansarea controlului inopinat la redactia RISE Project.
                Pai bueeeeiiiii... te iei de noi?

                ”S-a dus ANAF la Rise Project si a iesit mare, mare scandal. Ca de ce sa se duca? Ca ei voiau sa dea o investigatie despre Dragnea. Toti cei care ne-au înjurat pe noi când a venit ANAF-ul sa ne scoata din cladiri, fara sa aiba hotarare judecatoreasca de evacuare, au zis ca nu, ca e statul de drept. Acum când s-au dus doi inspectori la ONG-ul Rise Project, toti s-au coalizat (...). Pai nu era statul de drept? Când era la Antena 3 e statul de drept si când e la Rise Project e stalinism si politie politica? Cum facem cu aceasta dubla masura?”

                ”Dar de ce sa nu se duca? ONG-urile în România sunt ca vaca în India, sfinte? Au ceva de ascuns?”

                Stau' de drept este decat cand si cum vrem noi.
                Last edited by Fanez; 19 August 2017, 23:33. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Incepe scoala si elevii raman in pericol. Doar 44 din 1.066 de cladiri scolare din Bucuresti au autorizatie de securitate la incendiu
                  Pai madama aia primar cu parul inchegat/incleiat nu are mai mult de 1 an d ecand e primar?
                  CNu a rezolvat problema macar la 100 de scoli din peste 1000 in timpul asta?
                  A, aud ca nici cu circulatia n-a rezolvat-o, nici cu transportul in comun...
                  Eh, vine acusi Craciunul si se scoate un un brad mare si frumos, sa ia ochii poporului.

                  In timpul asta, la Iasi, Chirica se ocupa de oras, reabiliteaza strazi, transportul in comun a primit autobuze noi, altele vor veni in curand.
                  Ce inseamna sa nu fii agreat de pezede, iti vezi de treaba, daca vrei sa pupi alt mandat.


                  Aberatia zilei: Sa muncesti doar 2 luni din 8 si sa obtii peste 3.000 de euro lunar, plus pensie speciala


                  Daca vrei sa castigi mult, sa muncesti putin, sa ai pensie speciala si sa nu te poata trage nimeni la raspundere, atunci fa-te parlamentar.
                  Oricum, titlul nu e bun, expresia "sa muncesti" nu are legatura cu parlamentarii.

                  Si asta:
                  Dragnea spune ca ar trebui ca autoritatile sa verifice multinationalele care exporta profitul, nu ferme de porci
                  Coane, autoritatile nu verifica fermele de porci, ci ILEGALITATILE de la o ferma de porci, care, din pacate pentru tine, e a ta si a feciorului.

                  Eu zic sa faca dosare penale tuturor care fura, si din multinationale, si din fermele de porci.
                  Last edited by mr.K; 22 August 2017, 15:36. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Originally posted by mr.K View Post
                    ...
                    Eu zic sa faca dosare penale tuturor care fura, si din multinationale, si din fermele de porci.
                    Si eu ce-am zis?
                    Last edited by Fanez; 22 August 2017, 22:00.

                    Comment


                    • Dna Firea, doar gura e de ea. Orașul Iași arata net superior, centrul istoric e frumos amenajat, aranjat, pavat, flori multe. Pe când în capitala, se asfaltează străzi cu carosabil bun, care ar mai fi mers 1-2 ani, flori pauza, uscăciune și hârtiuțe de împodobit firele de Paști.

                      Comment


                      • ... în capitala, se asfalteaz strzi cu carosabil bun, care ar mai fi mers 1-2 ani, flori pauza, uscciune...
                        In Bucuresti nu e bine ca se asfalteaza.
                        Cand se puneau flori, nu era bine ca "fura primarul".
                        Pai asfalt si flori ne trebuie noua?
                        Orice s-ar face, trebuia sa se faca altceva.
                        S-a facut ceva? Nu e bine, altceva trebuia facut.
                        Last edited by Fanez; 22 August 2017, 23:46.

                        Comment


                        • Fane, mai ieși din oraș prin țară, ca să vezi cum se gospodăresc primarii din Ardeal și Moldova de la Vaslui în sus, exceptând județul Galați care este o mizerie, asemănătoare cu ceea ce găsești în sudul tarii. M-am saturat sa vad zilnic mormane de gunoi pe străzile capitalei lângă coșul de gunoi și mizerie pe DN-uri. Asta e, ca ne place sau nu, sudul tarii este mizerabil. De exemplu, județul Botoșani este foarte sărac, dar satele și orașele arata bine, frumos aranjate și gunoi lipsa pe străzi, ori la noi, coșul de gunoi gol și morman lângă.

                          Comment


                          • Originally posted by aris86 View Post
                            Fane... la noi, cosul de gunoi gol si morman lânga.
                            Asta tine de educatie, nu de primar. Poate ca eu si cu tine (si altii) aruncam in cos dar ce faci cu aia care considera ca pot arunca orice oriunde, ca primarul e obligat sa adune in urma lor, ca doar d-aia il platim!?
                            Ei fac mizerie apoi urla ca nu face primaru' curatenie.

                            Comment


                            • Originally posted by Fanez View Post
                              In Bucuresti nu e bine ca se asfalteaza.
                              Cand se puneau flori, nu era bine ca "fura primarul".
                              Pai asfalt si flori ne trebuie noua?
                              Orice s-ar face, trebuia sa se faca altceva.
                              S-a facut ceva? Nu e bine, altceva trebuia facut.
                              Iepurasii aia au fost mai buni decat o asfaltare.

                              Comment


                              • Desigur. Trebuia sa se faca altceva.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google